PIŁKA NOŻNA: Mocny początek Loczków (foto)

03.09.2019
Bardzo efektownie zaczęły sezon 2019/202 piłkarki Loczków Wyszków. W niedzielę pokonały Ekosport Białystok 7:1 (3:1).

Wyszkowianki rozpoczęły ospale. Już na początku meczu zespół beniaminka II ligi zdobył bramkę. Nie można nazywać tego sensacją, bo w druzynie z Białegostoku występuje wiele zawodniczek, które mają spore doświadczenie ligowe. Nasze piłkarki, swoje rywalki pamiętają  z pojedynków z Heliosem Białystok. Gol dla rywala obudził nasze zawodniczki.
Wyrównanie padło w 20. minucie. Grająca pierwszy mecz w barwach Loczków Oliwia Świętoń dostała piłkę na skrzydle, popędziła z nią w kierunku bramki i 12 metrów uderzyła przy słupku. Wymarzony debiut!
Wyszkowianki w pierwszej połowie miały dwa rzuty karne. Jeden z nich ładnie obroniła bramkarka gości, a drugi na gola zamieniła Natalia Chimkowska. Przed przerwą swojego gola zdobyła także najlepsza napastniczka poprzedniego sezonu II ligi - Paulina Pokraśniewicz, rehabilitując się za niestrzelonego karnego.
Po przerwie do ataku ruszyły białostocczanki, ale im bardziej się odkrywały, tym bardziej były narażone na kontry. Przyniosło to Loczkom kolejne gole, a od 70. minuty widać było narastające zmęczenie piłkarek Ekosportu. Mimo ambitnej gry nie stworzyły wielu sytuacji podbramkowych, za to wyszkowanki punktowały regularnie, s co 10 minut, trzelając w drugiej części gry cztery gole (wszystkie autorstwa pauliny Pokraśniewicz).
Mimo okazałego zwyciestwa Loczków, trzeba powiedzieć, że Ekosport to niezła drużyna, ktora jeszcze wielu rywalom odbierze punkty. Piłkarki z Podlasia zapłaciły frycowe, a w następnych meczach mogą zagrać bez tremy.
Wyszkowianki chwalił trener Karol Wołynko: - Dziewczyny zrealizowały założenia taktyczne, debiutantki - Maria Kiełek i Oliwia Świętoń pokazały, że przy wsparciu bardziej doświadczonych piłkarek, mogą, z powodzeniem, grać dwie klasy wyżej, niż dotychczas.

Loczki Wyszków - Ekosport Białystok 7:1 (3:1)
Loczki: Joanna Żak - Adriana Wiśniewska, Joanna Jeż, Natalia Chimkowska, Marta Kiełek (75. Julia Lewandowska), Julia Prusik (70. Julia Salwin), Natalia Markowska, Natalia Czyż (55. Klaudia Zaręba) Oliwia Świętoń, Aleksandra Kozłowska, Paulina Pokraśniewicz

W sobotę Loczki jadą do Tomaszowa Mazowieckiego, na mecz ze spadkowiczem z I ligi - MUKS Dargfil.