PIŁKA NOŻNA: Młodzież Bugu zakończyła sezon

Sport

PIŁKA NOŻNA: Młodzież Bugu zakończyła sezon

26.06.2018
autor: M.
Tradycyjnym spotkaniem wszystkich roczników młodzieżowych na boisku głównym stadionu miejskiego sezon ligowy zakończyły drużyny młodzieżowe Bugu Wyszków. Największy sukces odnieśli gracze rocznika 2004, których trenuje Marek Zalewski.
Klub prowadzi obecnie 12 dru-żyn młodzieżowych, w których występuje prawie 250 chłopców. Osiem zespołów występowało w sezonie 2017/2018 w rozgrywkach prowadzonych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Pozostałe cztery rocznik to tzw. grupy selekcyjne, stanowiące zaplecze dla danego rocznika, w których chłopcy rozgrywają mecze i turnieje towarzyskie. Dla najlepszych zawodników, wytypowanych przez trenerów roczników grających w lidze, burmistrz Wyszkowa ufundował puchary. Otrzymali je: Szymon Rudnik (rocznik 2002), Przemysław Pogorzelski (2004), Karol Witkowski (2005), Kacper Kulesza (2006), Kacper Wilczyński (2007), Michał Wałowski (2008).
Największy sukces odnieśli gracze rocznika 2004. Chłopcy trenera Marka Zalewskiego awansowali z I ligi do Mazowieckiej Ekstraligi, w której jesienią zagrają z najlepszymi na Mazowszu, m.in. Legią i Polonią Warszawa, Pogonią Siedlce czy Radomiakiem. W nagrodę piłkarze oraz trener otrzymali medali wręczone przez prezesa Marcina Chodkowskiego i burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.
Awansowały również wszystkie pozostałe roczniki. Jedyny znak zapytania pozostał przy roczniku 2008, który uplasował się na 2. miejscu i czeka na określenie przez MZPN liczby drużyn, które uzyskają promocję do wyższej ligi
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Mrówka - styczeń - luty 2020