PIŁKA NOŻNA: Loczki wygrywają mecz o 6 punktów (foto)

04.04.2017
Mecz o sześć punktów - tak zwykło się określać takie spotkania. Jantar Ostrołęka wyprzedzał Loczki o dwa punkty i jedną pozycję w tabeli II ligi piłki nożnej kobiet. Po niedzielnym meczu to wyszkowianki są wyżej.
Loczki wyszły na boisko naładowane energią i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 2. minucie Paulina Pokraśniewicz trafiła w poprzeczkę bramki gospodyń, a trzy minuty później po ładnej akcji Karolina Frąntczak zdobyła pierwszego gola dla Loczków.
Warto przypomnieć, że dla Karoliny był to debiut w II lidze i pierwszy oficjalny mecz od czerwca 2015, kiedy doznała poważnej kontuzji. Lepszego powrotu na boisko nie mogła więc sobie wymarzyć.
Chwilę później w sytuacji sam na sam była Natalia Stępkowska, ale bramkarka Jantara wybiła piłkę na rzut rożny.
Potem do głosu doszły ostrołęczanki, ale nowa bramkarka Loczków Joanna Żak broniła strzały bez problemów.
Wyszkowianki przed przerwą miały szansę na podwyższenie wyniku, ale nie zdołały pokonać dobrze grającej bramkarki Jantara.
Po przerwie mecz był wyrównany, choć stuprocentowych sytuacji więcej miały nasze piłkarki. Doskonałych podań Kamili Bonisławskiej i dośrodkowań Natalii Markowskiej nie potrafiły zamienić na gole  napastniczki. W jednej z akcji Paulina Pokraśniewicz dwukrotnie trafiła piłką w poprzeczkę, najpierw po strzale nogą, a kilka sekund później po dobitce głową.
W 70. minucie bramkarka Jantara zagrała piłkę ręką poza polem karnym i sędzia podyktował rzut wolny z 16. metrów. Do piłki podeszła Paulina Pokraśniewicz i precyzyjnym, mocnym strzałem podwyższyła prowadzenie Loczków na 2:0.
I kiedy wydawało się, że trener Karol Wołynko będzie mógł spokojnie usiąść na ławce, po nieporozumieniu w wyszkowskich szeregach obronnych, zespół gospodarzy zdobył gola kontaktowego. Na szczęście do końca spotkania zostało tylko kilka minut i mądrze grające nasze zawodniczki kontrolowały grę aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Jantar Ostrołęka - Loczki Wyszków 1:2 (0:1)
Loczki: Joanna Żak - Joanna Jeż, Adriana Wiśniewska, Karolina Pokraśniewicz, Natalia Czyż (85. Patrycja Wojciechowska), Kamila Bonisławska, Kamila Wojtyra (50. Anita Kaczmarczyk), Natalia Markowska, Natalia Stępkowska,  Karolina Frąntczak (83. Julia Owsiejko), Paulina Pokraśniewicz.

Następny mecz ligowy Loczki zagrają w Tomaszowie Mazowieckim, 22 kwietnia o 13.00. Mecz z Heliosem Białystok, który miał się odbyć 8. kwietnia, został przełożony na prośbę gości, na 27. kwietnia (czwartek).