PIŁKA NOŻNA: Horror w Rząśniku (foto)

24.04.2019
W Wielką Sobotę wielki horror urządzili swoim kibicom piłkarze WKS Rząśnik. Na szczęście był to horror z happy endem.

Po 15 minutach meczu rząśniczanie przegrywali z rezerwami KS Łomianki 0:2, a ich gra wyglądała źle. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy na boisko wszedł Grzegorz Abramczyk i WKS powoli zaczynał grać coraz lepiej. Do przerwy jednak żadna bramka już nie padła. Od 46. minuty na boisku oglądaliśmy Pawła Osowieckiego, co miało jeszcze wzmocnić siłę ataku piłkarzy z Rząśnika. Niestety, po błędzie obrońców w 58. minucie gola zdobyli goście.
Zanim WKS rozpoczął ze środka, nastąpiła trzecia zmiana, znów ofensywna. Za Bartosza Wojtaszka pojawił się na murawie Piotr Ciemerych, który dwie minuty później zdobył pierwszego gola dla rząśnickiej drużyny. To dodało sił graczom gospodarzy, którzy 10 minut później zdobyli drugiego gola. Piękny strzał z rzutu wolnego oddał Jakub Wierzchoń i było już 2:3. Mecz toczył się praktycznie wyłącznie na połowie gości, ale dobrze bronił, grający trener Łomianek, 42-letni Mariusz Domagała. Nie uchronił on jednak zespołu od porażki. Najpierw, trzy minuty przed końcem meczu, gola zdobył Łukasz Piątek, a chwilę później z rzutu karnego do siatki trafił Marcin Rosiński.
Po ostatnim gwizdku sędziego okrzyki ulgi i radości trenera Marka Kucharczyka oraz piłkarzy WKS słychać było chyba w pobliskim kościele. WKS Rząśnik na wiosnę zdobył komplet punktów.
W sobotę rząśniczanie jadą do Załubic, na mecz z Rządzą. Początek o godzinie 11.00.

WKS Rząśnik - KS II Łomianki 4:3 (0:2)