PIŁKA NOŻNA: Historyczny punkt Wymakracza w A-klasie (foto)

19.08.2019
Pierwszy punkt w rozgrywkach A-klasy zdobyli w sobotę piłkarze Wymakracza Długosiodło. Na inaugurację sezonu zremisowali z Bartnikiem Myszyniec 1:1 (1:1).

Kiedy w 3. minucie meczu, po pięknym dośrodkowaniu Adama Dudy, Emil Mostowski trafił strzałem głową do siatki wywali, wielu kibiców myślało, że Wymakracz będzie, jak w B-klasie, taranował kolejnych rywali. Było jednak inaczej. Kilka minut później goście z Myszyńca wyrównali, a ich ataki były naprawdę groźne. W 30. minucie meczu po uderzeniu Adama Dudy, bramkarz Bartnika "wygarnął" piłkę zza linii bramkowej, ale sędzia główny nie uznał gola. Podobnie było pięć minut później, kiedy po strzale zawodnika z Myszyńca, bramkarz Wymakracza odbił piłkę na poprzeczkę, ta spadła w okolicy linii bramkowej i wyszła w pole. Tu także sędzia nie uznał gola.
W drugiej połowie gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą. Trzy świetne sytuacje miał Emil Mostowski, do tego jedna szansa Michała Laski oraz uderzenie w słupek Marcina Pamrowskiego świadczą o przewadze Wymakracza. Niestety w drugiej części spotkania nie padła żadna bramka.
Warto dodać, że przed meczem przedstawiciele COOZPN wręczyli  drużynie gospodarzy puchar za zwycięstwo w rozgrywkach B-klasy

Wymakracz Długosiodło - Bartnik Myszyniec 1:1 (1:1)

Wymakracz: M. Cichowski - Ł. Kwiatkowski, K. Michalak, P. Brejnak I, D. Gołębiewski - D. Brejnak (A. Grudziński), M. Laska, M. Pasek (P. Drózd), B. Kolankiewicz (M. Pamrowski) - A. Duda (M. Kwiatkowski), E. Mostowski

Kolejne spotkanie Wymakracz rozegra 21 sierpnia o godzinie 17.30 (II runda Pucharu Polski COOZPN) z KS CK Troszyn. Ligowe spotkanie długosiodlanie zagrają w niedzielę o 15.00, u siebie. Przeciwnikiem będzie Wkra Radzanów, zespół, który wygrał w poprzednim sezonie ciechanowską klasę B.