PIŁKA NOŻNA: Drugi mecz, drugie zwycięstwo Wymakracza

11.02.2019

Piłkarze Wymakracza Długosiodło odnieśli kolejne sparingowe zwycięstwo. W swoim drugim meczu kontrolnym pokonali A-klasowy zespół Orła Sypniewo 5:2.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak okazałego zwycięstwa. Dużo niedokładności i brak płynnych akcji – tak można scharakteryzować grę długosiodlan w pierwszych 45 minutach meczu. Jedynego gola dla Wymakracza zdobył Michał Laska po podaniu Adama Dudy.

Po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inną grę gospodarzy. Wróciła dokładność i skuteczność, czego efektem były gole zdobyte przez Mariusza Witkowskiego, Emila Mostowskiego, Piotra Rosińskiego i Adama Dudę. Szczególnie to ostatnie trafienie mogło się podobać. Zawodnik Wymakracza uderzył nie obrony zza pola karnego.

Warto także pochwalić defensywę gospodarzy. W drugiej połowie zagrała bezbłędnie, a po kontuzji Damiana Brejnaka nie ma już śladu.

Wymakracz Długosiodło – Orzeł Sypniewo 5:2 (1:2)

Wymakracz: M. Cichowski - P. Drózd, K. Michalak, D. Brejnak, P. Brejnak - E. Mostowski, M. Laska, D. Nowicki, E. Rogalski, A. Duda - B. Kolankiewicz

Zagrali również: Z. Kałek, M. Kwiatkowski, K. Glinka, S. Uchal, K. Kamiński, K. Puścian, F. Ciach, M. Witkowski, P. Rosiński

W sobotę w Długosiodle odbędzie się bardzo ciekawy mecz – kolejne derby powiatu wyszkowskiego. Wymakracz podejmować będzie WKS Rząśnik (warszawska A-klasa).