PIŁKA NOŻNA: Dobry początek sparingów Bugu

13.07.2016
autor: Michał Mielczarczyk
Bardzo ciekawy sparing, jak na tak wczesny etap przygotowań, mają za sobą piłkarze Bugu Wyszków. W ostatnią sobotę byli bliscy pokonania Hutnika Warszawa, który w ostatnim sezonie zajął 4. miejsce w II grupie IV ligi.
Początek meczu w warszawskim Rembertowie należał do wyszkowian. Z większym zacięciem szukali groźnych strzałów na bramkę rywala, mimo że w wyjściowym składzie znalazło się aż sześciu testowanych piłkarzy. W 29. minucie bliski otworzenia wyniku meczu był Łukasz Szala, były gracz Bugu, który strzelił w słupek bramki Golenia. Sześć minut później, po dokładnym podaniu jednego z naszych obrońców, testowany piłkarz z bliska mocnym strzałem zdobył pierwszą bramkę meczu. Do przerwy był remis; w 41. minucie „hutnicy” wyprowadzili składną kontrę zakończoną sytuacją sam na sam i pewnym strzałem obok testowanego przez Bug pierwszego bramkarza.
W drugiej połowie w szeregach Bugu pojawił się jeszcze większy eksperyment. Do gry weszli kolejni sprawdzani zawodnicy, a wspomagali ich piłkarze wyszkowskich rezerw. Okazało się, że taka mieszanka zaprezentowała się bardzo przyzwoicie. W 63. minucie napastnik Hutnika minął efektownie trzech naszych obrońców i pewnie pokonał drugiego testowanego przez Bug bramkarza. Nie minęły trzy minuty, a płaskim strzałem po ziemi, tuż przy słupku, odpowiedział Tomasz Cichocki. Gdyby miał do spółki z Ernestem Dobkowskim lepiej ustawione celowniki, w końcówce wyprowadziliby Bug na prowadzenie. Mecz jednak zakończył się remisem.
W tym tygodniu powinniśmy poznać nazwiska co najmniej dwóch nowych piłkarzy, którzy już oficjalnie zostaną graczami Bugu. Wyjaśni się również przyszłość Mateusza Maciaka. Kapitan Bugu przez ostatnie dni trenował z III-ligowym ŁKS Łomża. W piątek zagrał nawet w meczu z okazji 90-lecia łomżyńskiego klubu, w którym ŁKS przegrał 0:1 z Górnikiem Zabrze. Teraz ruch po stronie działaczy podlaskiego klubu, okaże się, czy będą zainteresowani Mateuszem. Jeśli tak, to nasz kapitan dołączy do Damiana Gałązki, którego Chojniczanka Chojnice ponownie wypożyczyła właśnie do Łomży.

Hutnik Warszawa – Bug 2:2 (1:1) (w Rembertowie)
Bramki dla Bugu: zaw. testowany 37, Cichocki 66
Bug: K. Goleń (32. test. bramkarz nr 1)(63. test. bramkarz nr 2) – A. Majczyna, zaw. testowany nr 1, zaw. testowany nr 2, zaw. testowany nr 3 – M. Bala, J. Rejnuś, zaw. testowany nr 4, Karol Skoczeń - zaw. testowany nr 5, zaw. testowany nr 6. Po przerwie zagrali: M. Rosiński, K. Maciak, R. Nogaj, E. Dobkowski, T. Cichocki oraz czterech testowanych.

Najbliższy sparing Bug rozegra 13 lipca, o godz. 19.30 w Karczewie z Mazurem, zaś 17 lipca o godz. 18 zmierzy się w Warszawie z juniorami Polonii Warszawa.