PIŁKA NOŻNA: Degradacja na horyzoncie

12.06.2018
autor: M.
Bardzo słabo zaprezentował się w ostatnim meczu sezonu u siebie pierwszy zespół Bugu Wyszków. Został rozgromiony 0:7 przez wicelidera z Ostrołęki, a losy meczu były przesądzone już po 8 minutach gry.
Pierwsze oznaki nieszczęścia nastąpiły jeszcze przed meczem. Kilka minut przed pierwszym gwizdkiem jeden z asystentów sędziego głównego zgłosił ratownikowi medycznemu Bugu Arkadiuszowi Chalskiemu niedyspozycję żołądkową. W związku z tym na linię powędrował klubowy działacz Zbigniew Wójcik, który z tej roli wywiązał się bardzo przyzwoicie.
Już po pierwszych minutach było wiadomo, że gospodarze zakończą mecz z pokaźnym workiem goli. W 2. minucie piłkę w środku pola stracił Nico Wouters, goście wyprowadzili kontrę zakończoną bardzo precyzyjnym strzałem przy słupku. W 8. minucie strzał swojego kolegi skutecznie dobił jeden z ostrołęczan i tak padł drugi gol. Nie minął kwadrans meczu, a po dośrodkowaniu z prawej strony Kuba Rutkowski minął się z piłką, a napastnik Korony strzelił głową do pustej bramki. Ten gol w zasadzie zamknął mecz. Do przerwy gracze z Kurpi jeszcze dwa razy trafili do bramki Bugu, w drugiej połowie nasi zawodnicy grali więc już tylko o zachowanie twarzy.
W drugiej odsłonie Korona dołożyła jeszcze dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego. Wyszkowianie oddali tylko jeden groźny strzał. W 68. minucie rezerwowy Mateusz Gołębiowski strzelił bardzo mocno, ale na wysokości zadania stanął bramkarz.
Sezon 2017/2018 Bug zakończy w najbliższą sobotę o godz. 17 w Siedlcach meczem z Pogonią II.

Bug – Korona Ostrołęka 0:7 (0:5)
Bug: J. Rutkowski – K. Rosa, B. Wolniewicz, R. Nogaj (k), P. Śleszyński (46. M. Gołębiowski), – B. Rejnuś, A. Zabłocki (74. D. Penkul), J. Rejnuś, N. Wouters (46. M. Wysocki) – Ł. Łada (86. J. Kopiejewski), Ł. Kowalczyk (65. J. Kopacz)

Realny bezpośredni spadek
Niestety, zgodnie z naszymi zapowiedziami sprzed tygodnia, w III lidze Legia II uległa Polonii w derby Warszawy, a na domiar złego Sokół Ostróda wygrał w Sieradzu, co spowodowało, że zespół z Mazur kosztem Legii uciekł ze strefy spadkowej. Jeśli ta sytuacja utrzyma się po ostatniej kolejce, nie będzie barażu o pozostanie w IV lidze pomiędzy Bugiem a LKS Promna. Światełkiem w tunelu będą ostatnie mecze w III lidze. Legia pojedzie do pewnej już utrzymania Łomży, Sokół natomiast będzie podejmował Widzew, który aby awansować do II ligi, będzie musiał ten mecz wygrać.