PIŁKA NOŻNA: Degradacja na horyzoncie

Sport

PIŁKA NOŻNA: Degradacja na horyzoncie

12.06.2018
autor: M.
Bardzo słabo zaprezentował się w ostatnim meczu sezonu u siebie pierwszy zespół Bugu Wyszków. Został rozgromiony 0:7 przez wicelidera z Ostrołęki, a losy meczu były przesądzone już po 8 minutach gry.
Pierwsze oznaki nieszczęścia nastąpiły jeszcze przed meczem. Kilka minut przed pierwszym gwizdkiem jeden z asystentów sędziego głównego zgłosił ratownikowi medycznemu Bugu Arkadiuszowi Chalskiemu niedyspozycję żołądkową. W związku z tym na linię powędrował klubowy działacz Zbigniew Wójcik, który z tej roli wywiązał się bardzo przyzwoicie.
Już po pierwszych minutach było wiadomo, że gospodarze zakończą mecz z pokaźnym workiem goli. W 2. minucie piłkę w środku pola stracił Nico Wouters, goście wyprowadzili kontrę zakończoną bardzo precyzyjnym strzałem przy słupku. W 8. minucie strzał swojego kolegi skutecznie dobił jeden z ostrołęczan i tak padł drugi gol. Nie minął kwadrans meczu, a po dośrodkowaniu z prawej strony Kuba Rutkowski minął się z piłką, a napastnik Korony strzelił głową do pustej bramki. Ten gol w zasadzie zamknął mecz. Do przerwy gracze z Kurpi jeszcze dwa razy trafili do bramki Bugu, w drugiej połowie nasi zawodnicy grali więc już tylko o zachowanie twarzy.
W drugiej odsłonie Korona dołożyła jeszcze dwa gole, w tym jednego z rzutu karnego. Wyszkowianie oddali tylko jeden groźny strzał. W 68. minucie rezerwowy Mateusz Gołębiowski strzelił bardzo mocno, ale na wysokości zadania stanął bramkarz.
Sezon 2017/2018 Bug zakończy w najbliższą sobotę o godz. 17 w Siedlcach meczem z Pogonią II.

Bug – Korona Ostrołęka 0:7 (0:5)
Bug: J. Rutkowski – K. Rosa, B. Wolniewicz, R. Nogaj (k), P. Śleszyński (46. M. Gołębiowski), – B. Rejnuś, A. Zabłocki (74. D. Penkul), J. Rejnuś, N. Wouters (46. M. Wysocki) – Ł. Łada (86. J. Kopiejewski), Ł. Kowalczyk (65. J. Kopacz)

Realny bezpośredni spadek
Niestety, zgodnie z naszymi zapowiedziami sprzed tygodnia, w III lidze Legia II uległa Polonii w derby Warszawy, a na domiar złego Sokół Ostróda wygrał w Sieradzu, co spowodowało, że zespół z Mazur kosztem Legii uciekł ze strefy spadkowej. Jeśli ta sytuacja utrzyma się po ostatniej kolejce, nie będzie barażu o pozostanie w IV lidze pomiędzy Bugiem a LKS Promna. Światełkiem w tunelu będą ostatnie mecze w III lidze. Legia pojedzie do pewnej już utrzymania Łomży, Sokół natomiast będzie podejmował Widzew, który aby awansować do II ligi, będzie musiał ten mecz wygrać.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan