PIŁKA NOŻNA: Bug 2004 pozostał w elicie

15.11.2018
autor: M.
Rzutem na taśmę trampkarzom starszym Bugu Wyszków udało się pozostać w gronie najlepszych mazowieckich drużyn z rocznika 2004. Bramkę decydującą o pozostaniu w lidze strzelili w ostatniej akcji meczu.
W meczu ostatniej kolejki mazowieckiej Ekstraligi Bug był w niedzielę w Mińsku Mazowieckim podejmowany przez miejscowy MOSiR. Wyszkowianie mieli przed tym meczem 12 punktów, miejscowi jedno oczko więcej. Obie drużyny miały również identyczny bilans bramkowy (18-35). Mińszczanom do pozostania w lidze wystarczał remis, goście musieli za wszelką cenę wygrać. Przegrany z tego meczu dołączał do spadającej z ligi Pogoni Siedlce.
Przez 70 minut meczu obu zespołom nie brakowało szans bramkowych. Ze strony Bugu mieli je m.in. Ciach i Skoczeń, rywale z kolei mieli dwie sytuacje sam na sam, w których świetnie interweniował jednak Zych. I kiedy wydawało się, że gole w tym meczu nie padną, wyszkowianie w ostatniej akcji meczu egzekwowali rzut rożny. Po dośrodkowaniu piłka dotarła do Szymona Skocznia, który strzałem pod poprzeczkę dał drużynie upragnione zwycięstwo. Sędzia od razu po tej bramce zakończył mecz, a było to już kilka sekund po trzeciej minucie, doliczonej do regulaminowego czasu gry.
Oczywiście wyszkowianie wpadli w euforię radości, a miejscowi gracze jeszcze długo po zakończeniu meczu nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Trener MOSiR-u dopiero kilkanaście minut po ostatnim gwizdku opuścił ławkę rezerwowych.

MOSiR Mińsk Mazowiecki - Bug 2004 0:1
Bramka: Skoczeń 90+2
Bug: Zych – Krawczyk, Rogulski, Ciach, Skoczeń, Deptuła, Świderek, Pogorzelski, Groszyk, Uzdowski, Kukwa oraz Witkowski, Augustyniak, Nadaj, Zieliński, Londzin, Kowalski, Czyż