PIŁKA NOŻNA: Bosewianki grają w futsal najlepiej (foto)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Bosewianki grają w futsal najlepiej (foto)

25.01.2017
autor: mjk
Młode piłkarki z Bosewa Starego zostały mistrzyniami powiatu wyszkowskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt ze szkół podstawowych.
Powiatowe Igrzyska Sportowe Szkół Podstawowych w sobotę zawitały do Rząśnika. Sześć zespołów (Stary Lubiel, Dębinki, SP3 Wyszków, Białebłoto, Stare Bosewo i SP1 Wyszków) podzielono na dwie grupy eliminacyjne, które rozegrały ze sobą mecze każdy z każdym.
Okazało się, że poza Wyszkowem gra się w piłkę nożną lepiej niż w samym mieście. W tej fazie turnieju odpadły bowiem obie drużyny z Wyszkowa.
W pierwszej grupie Stary Lubiel wygrał dwa mecze, a w meczu między Dębinkami i SP3 padł bezbramkowy remis. W grupie drugiej zdobyto tylko trzy gole. W dodatku wszystkie bramki strzeliły piłkarki z Bosewa, pokonując SP1 3:0. W pozostałych meczach było ciekawie, ale bez goli.
Mecze półfinałowe były bardzo zacięte. Najpierw zawodniczki ze Starego Lubiela pokonały Białebłoto 2:1, a potem piłkarki ze Starego Bosewa pokonały 1:0 Dębinki.
Mecz o trzecie miejsce trzymał w napięciu. Lepsze w nim okazały się reprezentantki szkoły w Białymbłocie.
Finał zawodów był rewanżem za finał powiatowych rozgrywek w mini piłce nożnej, które odbyły się we wrześniu na boisku Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Wówczas piłkarki ze Starego Lubiela w decydującym spotkaniu pokonały swoje rywalki z Bosewa 2:0.
Tym razem jednak sytuacja się odwróciła i swoje zwycięstwo mogły świętować zawodniczki z gminy Długo-siodło - podopieczne trenera Adama Heronimka..
Najlepszą piłkarką współzawodnictwa wybrano Angelikę Sieńkowską z PSP Stare Bosewo.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość