PIŁKA NOŻNA: B-klasa z gradem goli

Sport

PIŁKA NOŻNA: B-klasa z gradem goli

17.04.2018
autor: Maciej J. Kowalski
Mnóstwo bramek padło w ostatniej kolejce rozgrywek „Serie B”, jak popularnie określa się ósmą ligę piłkarską. Najwięcej, bo aż 12 zaaplikowali swoim przeciwnikom zawodnicy Wymakracza Długosiodło.
Wymakracz Długosiodło grał w sobotę o 16.30 mecz u siebie (czyli w Wąsewie) z GLKS Lelis w ramach 15 kolejki rozgrywek ostrołęckiej B-klasy. Kiedy po 20 minutach meczu było już 4:0 dla gospodarzy wiadomo było, że nic złego w tym meczu długosiodlanom stać się nie może. Tym bardziej, że drużyna z Lelisa przyjechała w 13-osobowym składzie i widać było, że im dłużej trwa mecz, tym bardziej brakuje im sił. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 7:0 i zgromadzeni na trybunach kibice głośnymi okrzykami zaczęli domagać się „dychy”.
Tak też się stało. Po 10 minutach od wznowienia gry było już 10:0, a gola, który dopełnił hattricka, zdobył Adam Duda. Wcześniej, bo w pierwszej połowie swojego trzeciego gola tego dnia zdobył Emil Mostowski, ale on dołożył jeszcze w 78. minucie meczu czwarte trafienie.
Wymakracz Długosiodło – GLKS Lelis 12:0 (7:0).
Gole dla Wymakracza: Emil Mostowski 4 (3., 13., 43., 78.), Adam Duda 3 (32., 48., 57.), Dominik Gołębiewski (14.), Kamil Michalak (20.), Mariusz Witkowski (38.), Michał Szymański (51.), Michał Laska (74.)
Druga nasza drużyna z ostrołęckiej B-klasy grała w niedzielę w Goworowie. WKS Mystkówiec zremisował trudny mecz 3:3. Do przerwy gracze z gminy Somianka prowadzili 2:0, ale końcówka meczu należała do gospodarzy, którzy powinni być bardzo zadowoleni z wywalczenia jednego punktu. Gole dla WKS zdobywali Robert Szulc (2) i Adam Melion.
Orz Goworowo - WKS Mystkówiec 3:3 (0:2)
A za tydzień derby powiatu wyszkowskiego. W niedzielę o 17 w Rząśniku WKS Mystkówiec podejmie Wymakracz Długo-siodło.
Lider warszawskiej B-klasy, WKS Rząśnik pojechał na wyjazdowy mecz do Kobyłki. Tam, po bardzo wyrównanym meczu, zremisował podobnie jak mystkowianie 3:3 z rezerwami Wichru. Dwie bramki dla rząśniczan zdobył Mateusz Krawczyk, jedno trafienie było dziełem Pawła Osowieckiego.
Wicher II Kobyłka - WKS Rząśnik 3:3
W najbliższą niedzielę WKS Rząśnik zagra o 14, na swoim stadionie, z GKS Dąbrówka i będzie to pojedynek na szczycie warszawskiej B-klasy, lider zagra bowiem z wiceliderem.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan