Mistrz sumo promuje gminę (foto)

Sport

Mistrz sumo promuje gminę (foto)

19.10.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Przygodę ze sportem zaczynał w WKS Rząśnik jako piłkarz. Dobrze zapowiadającą się karierę sportową przerwała kontuzja. Na studiach zainteresował się sumo. – Ojciec kolegi prowadził klub zapaśniczy. Już 5 lat jestem w tym klubie – mówił Mateusz Linka 11 października na sesji rady gminy, na którą został zaproszony.

Wójt wręczył brązowemu medaliście mistrzostw świata w sumo, które odbyły się w lipcu na Tajwanie, oraz indywidualnemu mistrzowi Polski 2018 w kategorii +115 kg podziękowania za promowanie gminy. 
Mateusz Linka pochodzi z Komorowa. W szkole ponadgimnazjalnej miał tylko epizod siatkarski, bo znowu doznał kontuzji. Obecnie reprezentuje warszawski Klub Niedźwiadek w  sumo. – Sześć razy w tygodniu trenuję. Trzeba coś poświęcić, żeby coś osiągnąć – podkreślił. Wójt Paweł Kołodziejski w obecności radnych wręczył mu podziękowania „za zaangażowanie w życie sportowe gminy Rząśnik”. „Swoimi osiągnięciami przyczynił się Pan do promowania gminy Rząśnik w kraju i za granicą, za co serdecznie dziękujemy” – czytamy dalej. Dyplom podpisali także przewodniczący rady gminy Krzysztof Soliwoda i zastępca wójta Paweł Abramczyk.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan