Mistrz sumo promuje gminę (foto)

Sport

Mistrz sumo promuje gminę (foto)

19.10.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Przygodę ze sportem zaczynał w WKS Rząśnik jako piłkarz. Dobrze zapowiadającą się karierę sportową przerwała kontuzja. Na studiach zainteresował się sumo. – Ojciec kolegi prowadził klub zapaśniczy. Już 5 lat jestem w tym klubie – mówił Mateusz Linka 11 października na sesji rady gminy, na którą został zaproszony.

Wójt wręczył brązowemu medaliście mistrzostw świata w sumo, które odbyły się w lipcu na Tajwanie, oraz indywidualnemu mistrzowi Polski 2018 w kategorii +115 kg podziękowania za promowanie gminy. 
Mateusz Linka pochodzi z Komorowa. W szkole ponadgimnazjalnej miał tylko epizod siatkarski, bo znowu doznał kontuzji. Obecnie reprezentuje warszawski Klub Niedźwiadek w  sumo. – Sześć razy w tygodniu trenuję. Trzeba coś poświęcić, żeby coś osiągnąć – podkreślił. Wójt Paweł Kołodziejski w obecności radnych wręczył mu podziękowania „za zaangażowanie w życie sportowe gminy Rząśnik”. „Swoimi osiągnięciami przyczynił się Pan do promowania gminy Rząśnik w kraju i za granicą, za co serdecznie dziękujemy” – czytamy dalej. Dyplom podpisali także przewodniczący rady gminy Krzysztof Soliwoda i zastępca wójta Paweł Abramczyk.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku