Igrzyska Nadwiślańskie (foto)

Sport

Igrzyska Nadwiślańskie (foto)

14.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz 24. zainaugurowano ceremonię olimpijską turnieju koszykówki, piłki ręcznej i biegu „Igrzyska Nadwiślańskie 2012”. Uroczystość odbyła się 11 maja w WOK „Hutnik”.
Tradycją jest już wprowadzenie znicza olimpijskiego (repliki pochodni z Nagano) i oryginalnej flagi z Igrzysk Olimpijskich w Monachium. - Propagujemy sport, ceremonię olimpijską. Wyszków wychowuje kontynuatorów wspaniałego polskiego rycerstwa – podkreślił prezes Klubu „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski.
W uroczystości wzięło udział kilkoro polskich olimpijczyków. W ich imieniu głos zabrał Marian Sypniewski z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Mam nadzieję, że jest wśród was medalista, olimpijczyk – zwrócił się do młodzieży.
- Myślę, że doczekamy się mistrzów, którzy na arenie międzynarodowej będą reprezentowali nie tylko kraj, ale i powiat wyszkowski – dodał starosta Bogdan Pągowski.
- Dlaczego wam ma się nie udać? – do wytężonej pracy młodzież zachęcał Andrzej Rębowski.
Z kolei naczelnik miejskiego wydziału promocji Leszek Marszał zaprosił do strefy kibica, by od 14 czerwca wspólnie przeżywać sportowe emocje Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.
Kilkaset prac z każdego województwa wpłynęło do 24. już ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego „Olimpiada drogą do igrzysk”. Wyniki części literackiej: I - Julian Pawłowski z Kwidzynia i Julia Rudecka z Radomska, II – Dominika Sztonyk z Torunia i Igor Gadomski z Nidzicy, III – Agnieszka Gąsior z Prostyni. Wyniki części plastycznej: I – Katarzyna Praszczałek ze Złotokłosia, II – Tomasz Śladowski z Zator, III – Kinga Rej z Lublina.
Ogłoszono również wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca roku. Każda szkoła mogła zgłosić po 5 zawodników i po 5 zawodniczek, a punktowane były sukcesy na zawodach.
W kategorii szkół podstawowych dziesięć premiowanych miejsc zajęli lekkoatleci i piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej nr 1: I – Izabela Archacka, II – Daria Śliwka, Oskar Matliński, Bartosz Trzciński, Alan Krawczyk, Mikołaj Gołębiewski, Patryk Okular, VIII – Karolina Grzela, IX – Gabriela Krucińska, X – Anita Ziętara.
Kategoria gimnazjów: I – Barbara Wiech z Gimnazjum nr 1.
Kategoria szkół średnich: I – Aneta Żurawska z ZS3, II – Jarosław Kruza i Marcin Gałązka z ZS1, IV – Karolina Maliszewska, Piotr Połodziuk i Adrian Szymczak z ZS3, VII – Jakub Orłowski z ZS3, VIII – Piotr Topolewski z ILO, IX – Marcin Rozwadowski z ILO, Błażej Rejnus, Krzysztof Zabrzecki i Przemysław Borkowski z CEZiU.
Tradycją igrzysk jest też plebiscyt na najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego:
kat. szkół podstawowych: I - Artur Rębowski z SP1, II – Agnieszka Dyga z SP1, III – Przemysław Majewski z SP1, IV – Małgorzata Karłowicz z SP5, V – Łukasz Sienkiewicz z SP1, VI – Karolina Szczerba z SP5 i Anna Jagielska z SP w Lucynowie, VIII – Adrian Grzybowski z SP5
kat. gimnazjów: I – Arkadiusz Kowalski z Gimnazjum nr 1
kat. szkół średnich: I – Artur Dudek z CEZiU, II – Jan Majewski z ZS1, III – Krzysztof Ostrowski z ZS3, IV – Mirosław Macioszczyk z ILO, V – Mateusz Gąsiewski z ZS3, VI – Marzena Strzemieczna z ZS1, VII – Eliza Targońska z CEZiU, VIII – Małgorzata Szwed z ZS3, IX – Sylwester Śniadała z ZS1, X – Cezary Maciorowski z ZS1 i Marzena Terlikowska z CEZiU.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość