Igrzyska Nadwiślańskie (foto)

Sport

Igrzyska Nadwiślańskie (foto)

14.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Już po raz 24. zainaugurowano ceremonię olimpijską turnieju koszykówki, piłki ręcznej i biegu „Igrzyska Nadwiślańskie 2012”. Uroczystość odbyła się 11 maja w WOK „Hutnik”.
Tradycją jest już wprowadzenie znicza olimpijskiego (repliki pochodni z Nagano) i oryginalnej flagi z Igrzysk Olimpijskich w Monachium. - Propagujemy sport, ceremonię olimpijską. Wyszków wychowuje kontynuatorów wspaniałego polskiego rycerstwa – podkreślił prezes Klubu „2012” w Wyszkowie Andrzej Rębowski.
W uroczystości wzięło udział kilkoro polskich olimpijczyków. W ich imieniu głos zabrał Marian Sypniewski z Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Mam nadzieję, że jest wśród was medalista, olimpijczyk – zwrócił się do młodzieży.
- Myślę, że doczekamy się mistrzów, którzy na arenie międzynarodowej będą reprezentowali nie tylko kraj, ale i powiat wyszkowski – dodał starosta Bogdan Pągowski.
- Dlaczego wam ma się nie udać? – do wytężonej pracy młodzież zachęcał Andrzej Rębowski.
Z kolei naczelnik miejskiego wydziału promocji Leszek Marszał zaprosił do strefy kibica, by od 14 czerwca wspólnie przeżywać sportowe emocje Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.
Kilkaset prac z każdego województwa wpłynęło do 24. już ogólnopolskiego konkursu literacko – plastycznego „Olimpiada drogą do igrzysk”. Wyniki części literackiej: I - Julian Pawłowski z Kwidzynia i Julia Rudecka z Radomska, II – Dominika Sztonyk z Torunia i Igor Gadomski z Nidzicy, III – Agnieszka Gąsior z Prostyni. Wyniki części plastycznej: I – Katarzyna Praszczałek ze Złotokłosia, II – Tomasz Śladowski z Zator, III – Kinga Rej z Lublina.
Ogłoszono również wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca roku. Każda szkoła mogła zgłosić po 5 zawodników i po 5 zawodniczek, a punktowane były sukcesy na zawodach.
W kategorii szkół podstawowych dziesięć premiowanych miejsc zajęli lekkoatleci i piłkarze ręczni ze Szkoły Podstawowej nr 1: I – Izabela Archacka, II – Daria Śliwka, Oskar Matliński, Bartosz Trzciński, Alan Krawczyk, Mikołaj Gołębiewski, Patryk Okular, VIII – Karolina Grzela, IX – Gabriela Krucińska, X – Anita Ziętara.
Kategoria gimnazjów: I – Barbara Wiech z Gimnazjum nr 1.
Kategoria szkół średnich: I – Aneta Żurawska z ZS3, II – Jarosław Kruza i Marcin Gałązka z ZS1, IV – Karolina Maliszewska, Piotr Połodziuk i Adrian Szymczak z ZS3, VII – Jakub Orłowski z ZS3, VIII – Piotr Topolewski z ILO, IX – Marcin Rozwadowski z ILO, Błażej Rejnus, Krzysztof Zabrzecki i Przemysław Borkowski z CEZiU.
Tradycją igrzysk jest też plebiscyt na najlepszego nauczyciela wychowania fizycznego:
kat. szkół podstawowych: I - Artur Rębowski z SP1, II – Agnieszka Dyga z SP1, III – Przemysław Majewski z SP1, IV – Małgorzata Karłowicz z SP5, V – Łukasz Sienkiewicz z SP1, VI – Karolina Szczerba z SP5 i Anna Jagielska z SP w Lucynowie, VIII – Adrian Grzybowski z SP5
kat. gimnazjów: I – Arkadiusz Kowalski z Gimnazjum nr 1
kat. szkół średnich: I – Artur Dudek z CEZiU, II – Jan Majewski z ZS1, III – Krzysztof Ostrowski z ZS3, IV – Mirosław Macioszczyk z ILO, V – Mateusz Gąsiewski z ZS3, VI – Marzena Strzemieczna z ZS1, VII – Eliza Targońska z CEZiU, VIII – Małgorzata Szwed z ZS3, IX – Sylwester Śniadała z ZS1, X – Cezary Maciorowski z ZS1 i Marzena Terlikowska z CEZiU.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan