FUTBOL AMERYKAŃSKI: Od Rhinos do NFL?

Sport

FUTBOL AMERYKAŃSKI: Od Rhinos do NFL?

11.12.2019
autor: mjk
Antoni Podgórski, były zawodnik Rhinos Wyszków ma szansę zagrać w NFL!

Antoni Podgórski, skrzydłowy występujących w LFA1 Warsaw Mets, a zaczynający swą przygodę z futbolem amerykańskim w Wyszkowie, jako jedyny przedstawiciel naszego kraju wziął udział w NFL International Combine w Niemczech, gdzie 33 zawodników z 18 państw z całego świata było poddawanych szczegółowym testom, które miały pomóc w wyselekcjonowaniu wąskiej grupy, mającej szansę na angaż w klubie National Football League.
Antoni Podgórski znalazł się w dziewiątce najlepszych zawodników świata, którzy zaprezentują się przed skautami w USA.
Ale by nie było tak kolorowo, nie wszyscy z programu zostają zawodnikami najlepszej ligi świata. W zeszłym roku szansę treningów z zespołami NFL otrzymało 4 z 7 zawodników. Trzech – przynajmniej na ten moment – pożegnało się z marzeniami. Wszystko jest jednak w rękach samego zawodnika.

Urodzony 1 listopada 1997 roku zawodnik pierwsze futbolowe kroki stawiał w Rhinos Wyszków, skąd przeniósł się na sezon 2018 do Warsaw Sharks. Po zmianach w stołecznym futbolu, zmienił barwy na spadkobierców Rekinów – Warsaw Mets, będąc w tym roku jednym z najlepiej punktujących skrzydłowych całej ligi. Co ciekawe Podgórski jest drugim wychowankiem Rhinos Wyszków, który przybliżył się w tym roku do spełnienia marzeń o grze za Oceanem. Inny gracz Nosorożców, 17-letni Kacper Jaszewski znalazł się bowiem w gronie młodych futbolistów, którzy rozpoczęli we wrześniu treningi w NFL Academy w Wielkiej Brytanii.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom