FUTBOL AMERYKAŃSKI: Niemożliwe nie istnieje

05.06.2018
autor: M.
Po niezwykle emocjonującym meczu futboliści Rhinos Wyszków pokonali Warsaw Sharks 33:27. Dzięki temu wyszkowianie mają wielką szansę na awans do play-offów.
Nasi zawodnicy nie zlękli się faworyzowanych Rekinów.
Mecz rozpoczął się mało widowiskowo. Obie ekipy nie potrafiły wykorzystać swoich akcji ofensywnych, mnożyły się błędy. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 0:0.
W drugiej kwarcie jako pierwsi punkty zdobyli warszawianie. Nie podwyższyli jednak, a chwilę później swoje punkty zdobyli Rhinos. Niestety i ich kopnięcie nie trafiło mięzy słupki bramki. Kiedy wydało się, że do przerwy już nic się nie wydarzy i drużyny zejdą do szatni z wynikiem 6:6, w ostatniej akcji pierwszej połowy Sharks zdobyli punkty. Wysz-kowianie do przerwy przegry-wali 6:13.
Początek trzeciej kwarty rów-nież należał do gości, którzy kolejny raz zdobyli przyłożenie. Wtedy przebudzili się wysz-kowianie. Najpierw Christoper Jones zdobył sześćpunktów, a dwupunktowe podwyższenie wywalczył Karol Szymański i Sharks prowadzili tylko 19:14.
Sytuacja zmieniła się już chwilę później, kiedy to warszawianie zdobyli osiem punktów (6 z przyłożenia i 2 z podwyższenia). Niektórym z kibiców wydawało się, że jest już „po meczu”, ale gospodarze nie zamierzali się poddawać, a  przyłożenie zdobył dla nich kolejny raz Christopher Jones, który przebiegł w akcji ponad połowę boiska. Rhinos podwyższyli za dwa punkty i po trzech kwartach wynik wynosił 21:27.
Na początku ostatniej części meczu Chris Jones zdobył swoje czwarte przyłożeniem, które doprowadziło do remisu 27:27.
Wreszcie po akcji Bartosza Szymańskiego wyszkowianie zdobyli kolejne sześć punktów i do końca meczu bronili uzyska-nego rezultatu.
Rhinos Wyszków  awansowali na fotel lidera grupy B i są bliżej walki o udział w półfinale. Czeka ich jednak rewanżowe spotkanie  z Rekinami (23 czerwca) oraz prawdopodobnie najłatwiejszy mecz rundy z Wilkami Łódzkimi (16 czerwca).

Rhinos Wyszków - Warsaw Sharks 33:27
Rhinos: Daniel Krawiec, Christopher May Stead Jones, Mateusz Morka, Rahjeir Miles , Michał Berbeć, Bartosz Szymański, Damian Kuchta, Cezary Banaszek, Karol Szymański, Karol Wesołowski, Michał Kuchta, Hubert Morka, Hubert Deptuła, Mateusz Lubański, Jakub Kowalkowski, Hubert Nastula, Kamil Staszewski, Szymon Berbeć, Michał Mroczek, Daniel Kanownik, Krzysztof Kania, Jarosław Rzemek, Tomasz Iwański, Adrian Kocięcki, Bartłomiej Oleksiak, Mateusz Waśkiewicz, Piotr Wykowski, Arkadiusz Pyśk, Jakub Rudnik, Piotr Stępień, Jarosław Wrzodek, Michał Leśniarek, Konrad Kukwa, Łukasz Łuczyński, Mateusz Ślesik, Jakub Kosewski, Łukasz Wiech, Paweł Król, Karol Florianowicz, Bartosz Rojek, Łukasz Berbeć, Roman Odyniec-Dobrowolski, Piotr Piórkowski, Marcin Zaręba, Kamil Wykowski