FULBOL AMERYKAŃSKI: Przegrali ale... awansowali (foto)

18.10.2016
W półfinałowym meczu II ligi futbolu amerykańskiego Rhinos Wyszków przegrali z Lakers Olsztyn 21:34. Zawiłości regulaminowe pozwoliły jednak wyszkowskim Nosorożcom awansować do pierwszej ligi, bez konieczności grania barażu.
Nasi zawodnicy zaczęli mecz słabiej niż zwykle. Po praktycznie pierwszej akcji goście prowadzili, a na przerwę olsztynianie schodzili z wynikiem 20:7.
Co gorsze, w trzeciej kwarcie wyszkowianie nie zdobyli punktu, a po przyłożeniu i podwyższeniu Jeziorowcy prowadzili już 27:7.
Czwarta kwarta była najciekawsza. Rhinos zaatakowali i naprawdę niewiele brakowało, by doszło do zmiany wyniku na korzystny dla naszych futbolistów. Emocji nie brakowało. Po jednej z decyzji sędziów ciśnienia nie wytrzymał Christian Adorno i za krytykowanie postanowień arbitrów został ukarany wykluczeniem z gry. Mimo ambitnej gry do samego końca, Rhinos musieli uznaćwyższość olsztynian.
W finale II ligi spotkają się więc Olsztyn Lakers i Panthers B Wrocław, czyli rezerwy mistrzów Polski. I dzięki zwycięstwu w półfinale wrocławian, Rhinos mogą cieszyć się z bezpośredniego awansu do I ligi.

Dlaczego Rhinos awansowali?
Zgodnie z dokumentem Regulamin Spadków i Awansów PLFA:
• z PLFA I do II spada najgorsza drużyna w I lidze (Cougars Szczecin)
• w barażu grają: lepsza z ostatnich drużyn grup PLFA I (Tytani Lublin), gorsza z przedostatnich drużyn grup PLFA I (Seahawks Sopot)
• obaj finaliści PLFA II awansują automatycznie do PLFA I pod warunkiem rozegrania finału
• do barażu awansują obaj przegrani półfinaliści PLFA II
Zgodnie z regulaminem zespół Panthers B nie może awansować do wyższej klasy rozgrywkowej (w związku z faktem, iż wszystkie drużyny klubu Panthers Wrocław zostały zgłoszone przez Panthers Wrocław Sp. z o.o.). Co za tym idzie do barażu został dobrany najlepszy po sezonie regularnym przegrany ćwierćfinalista PLFA II - Wolverines Opole
W przypadku awansu Panthers B do finału automatyczny awans do PLFA I zapewnił sobie drugi finalista (Lakers), ale też wyżej rozstawiony przegrany półfinalista - czyli Rhinos Wyszków.

Rhinos Wyszków - AZS Lakers Olsztyn 21:34 (7:7, 0:13, 0:7, 14:7)
Formacja ataku: P. Wykowski (TE) K. Kowalczuk (LG) P. Piórkowski (C) K. Kukwa (RG) A. Podgórski (WR) B. Szymański (WR) M. Ślesik (LT) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (RB) K. Nowak (RT) M. Van Deripe Jr (QB)
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) K. Wykowski (RE) Ł. Berbeć (LE) K. Składanek (ILB) T. Iwański (CB) J. Kazula (CB) D. Górski (ILB) R. Kędzierski (DT) C. Adorno (S) D. Thomas (S)
Formacja specjalna: M. Ślesik (LS) B. Robinson (KR2) T. Jędrzejczyk (PR2) D. Górski (P,K) C. Adorno (KR1) D. Thomas (PR1) M. Van Deripe Jr (H)