Bug Wyszków rozpoczął świętowanie (foto)

Sport

Bug Wyszków rozpoczął świętowanie (foto)

18.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Piątkowym (17 marca) koncertem zespołu „Contra Mundum” świętowanie pięknego jubileuszu 95-lecia rozpoczął Miejski Klub Sportowy Bug Wyszków.
- 8 kwietnia 1922 r. to bardzo szczególna data w dziejach, z pewnością nie tylko sportowego życia Wyszkowa. Tego właśnie dnia, niedługo po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, grupa pracowników najstarszego wyszkowskiego zakładu przemysłowego – Huty Szkła Wyszków założyła piłkarski klub „Bug” – przypomniał prezes Dariusz Andrzejewski.
Na koncercie w WOK „Hutnik” szczególnie serdecznie przywitał swoich poprzedników - prezesów klubu, burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i radnych miejskich.
Zespół „Contra Mundum” przyjechał do Wyszkowa po raz drugi, tym razem z nową płytą „W wierszu i boju. 1914 - 1949”. Wokalista Norbert „Smoła” Smoliński zauważył, że koncert nie tylko rozpoczyna świętowanie jubileuszu Bugu Wyszków, ale też wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To im właśnie, także mieszkańcom powiatu wyszkowskiego, dedykował koncert. – Wspólnie pokłonimy się dziś pokoleniom wyklętym, które zapisały się krwią, również w państwa społeczności – zwrócił się do zgromadzonych. - Armio wyklęta, Bug Wyszków o was pamięta!
„Contra Mundum” przedstawił w mocnych, rockowych aranżacjach poezję patriotyczną, m.in. Tadeusza Gajcego, Edwarda Słońskiego, Zdzisława Stroińskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Henryka Rasiewicza ps. Kim, Józefa Szczepańskiego ps. Ziutek, Cypriana Norwida.
Obchody 95-lecia Bugu Wyszków właśnie się rozpoczęły. Być może wielki finał będzie możliwy już na nowym boisku. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na I etap modernizacji stadionu.
Wystawę poświęconą historii klubu przygotowuje biblioteka miejska. – Stąd apel, jeśli mają państwo zdjęcia, pamiątki, prosimy o dostarczenie ich do biblioteki – do zgromadzonych na koncercie zwrócił się Dariusz Andrzejewski.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star