Bug Wyszków rozpoczął świętowanie (foto)

Sport

Bug Wyszków rozpoczął świętowanie (foto)

18.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Piątkowym (17 marca) koncertem zespołu „Contra Mundum” świętowanie pięknego jubileuszu 95-lecia rozpoczął Miejski Klub Sportowy Bug Wyszków.
- 8 kwietnia 1922 r. to bardzo szczególna data w dziejach, z pewnością nie tylko sportowego życia Wyszkowa. Tego właśnie dnia, niedługo po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, grupa pracowników najstarszego wyszkowskiego zakładu przemysłowego – Huty Szkła Wyszków założyła piłkarski klub „Bug” – przypomniał prezes Dariusz Andrzejewski.
Na koncercie w WOK „Hutnik” szczególnie serdecznie przywitał swoich poprzedników - prezesów klubu, burmistrza Grzegorza Nowosielskiego i radnych miejskich.
Zespół „Contra Mundum” przyjechał do Wyszkowa po raz drugi, tym razem z nową płytą „W wierszu i boju. 1914 - 1949”. Wokalista Norbert „Smoła” Smoliński zauważył, że koncert nie tylko rozpoczyna świętowanie jubileuszu Bugu Wyszków, ale też wpisuje się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To im właśnie, także mieszkańcom powiatu wyszkowskiego, dedykował koncert. – Wspólnie pokłonimy się dziś pokoleniom wyklętym, które zapisały się krwią, również w państwa społeczności – zwrócił się do zgromadzonych. - Armio wyklęta, Bug Wyszków o was pamięta!
„Contra Mundum” przedstawił w mocnych, rockowych aranżacjach poezję patriotyczną, m.in. Tadeusza Gajcego, Edwarda Słońskiego, Zdzisława Stroińskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Henryka Rasiewicza ps. Kim, Józefa Szczepańskiego ps. Ziutek, Cypriana Norwida.
Obchody 95-lecia Bugu Wyszków właśnie się rozpoczęły. Być może wielki finał będzie możliwy już na nowym boisku. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na I etap modernizacji stadionu.
Wystawę poświęconą historii klubu przygotowuje biblioteka miejska. – Stąd apel, jeśli mają państwo zdjęcia, pamiątki, prosimy o dostarczenie ich do biblioteki – do zgromadzonych na koncercie zwrócił się Dariusz Andrzejewski.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom