BOKS: Mateusz Tryc wicemistrzem Polski

Sport

BOKS: Mateusz Tryc wicemistrzem Polski

29.11.2016
autor:
Mateusz Tryc, stypendysta gminy Wyszków wywalczył tytuł wicemistrza Polski podczas 87. Mistrzostw Polski Seniorów, które odbyły się w Sokółce.
Waga 81kg była reprezentowana przez 19 zawodników. W pierwszej walce nasz zawodnik wygrał przez TKO z UKS Boxing Sokółka już w pierwszej rundzie.
- W kolejnej walce eliminacyjnej czekał na mnie Martin Tomczyk z klubu 06 Kleofas Katowice. Przeciwnik Bardzo twardy, liczony dwa razy w 2 i 3 rundzie, zdołał dotrwać do końca walki, wynik punktowy 5:0 – mówił Mateusz Tryc.
W walce o wejście do strefy medalowej wyszkowski pięściarz pokonał Dominika Kaciupę z BKS Skorpion Szczecin. Przeciwnik Mateusza był co prawda liczony w 2 rundzie, ale ostatecznie walka trawała pełne trzy rundy i zakończyła się wynikiem 5:0.
Wyszkowianin jednogłośnie wygrał na punkty również walkę półfinałową z Jakubem Kasprzakiem z Boks Poznań. W walce finałowej podobnie jak w roku 2015 Mateusz Tryc skrzyżował rękawice z Arkadiuszem Szwe-dowiczem z BKS Skorpion Szczecin. Po bardzo wyrównanym pojedynku stosunkiem 3:2 zwyciężył Szwendowicz. Trudno powiedzieć, czy przy innym zestawie sędziów wynik pojedynku nie byłby korzystny dla Mateusza.
- Nie zabrakło emocji i ciekawych wymian, kolejny raz wśród widzów słyszane były głosy o niesprawiedliwym werdykcie, ale werdykt jest niepodważalny, szkoda. - mówi Mateusz Tryc i obiecuje, że w przyszłym roku tytuł będzie jego.
Gorszą informacją są problemy zawodnika z barkiem i łokciem. Jak dowiedzieliśmy się, przerwa w treningach naszego boksera potrwa ponad miesiąc.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom