ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

Powiat

ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

16.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Nowym prezesem Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie został wybrany Arkadiusz Redlicki (na fot.). Dotychczasowy prezes i współzałożyciel Bractwa Andrzej Krzeczkowski zrezygnował z funkcji i członkostwa w Bractwie, ale nie ze współpracy.
Bractwo Zabrodzkie jest organizacją pożytku publicznego, działa od 2007 r. Jego pierwszym prezesem był Józef Kućmierowski, nauczyciel i badacz historii lokalnej. Po jego tragicznej śmierci prezesem został Andrzej Krzeczkowski. 2 marca na Walnym Zebraniu Członków zrezygnował z funkcji prezesa oraz z członkostwa w stowarzyszeniu.
- Zrezygnowałem z powodów osobistych – mówi NW. – Na tę masę inicjatyw, które były w ub. roku, nie mam czasu. Mamy ok. 20 członków, ale i tak najwięcej udzielały się osoby spoza Bractwa, np. pani Kornatka, pan Getka. Ja deklaruję swoją pomoc i wkład finansowy. 
Nowym prezesem został Arkadiusz Redlicki, wcześniej był członkiem zarządu, sekretarzem będzie nadal Elżbieta Sosnowska, skarbnikiem Beata Wójcik, członkiem zarządu Magdalena Dzieciątko. Kadencja władz wybieralnych stowarzyszenia trwa 3 lata.

Na fot. A. Redlicki na Jagodowych Żniwach w Kicinach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA:  Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

SOMIANKA: Dzieci swoje nauczy, jak być Polakami (foto)

Gminny Dzień Niepodległości obchodzony był późnym popołudniem 10 listopada w Zespole Szkół im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego w Woli Mystkowskiej. Uczniowie przedstawili patriotyczny program „Pisk Białego Orła”. Widzowie, władze samorządowe gminy, seniorzy lotnictwa, uczniowie, ich rodziny oraz  nauczyciele, ten wzruszający i bardzo ciekawy, składający się z wierszy, piosenek i tańca, występ nagrodzili gorącymi brawami na stojąco.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Sytuacja w oświacie jest bardzo dobra

ZABRODZIE: Sytuacja w oświacie jest bardzo dobra

– Sytuacja gminy jest bardzo dobra, jesteśmy w stanie zrealizować każdy zapis nowej ustawy – o przygotowaniu oświaty do reformy edukacji mówi sekretarz gminy Zdzisław Bocian. Z wykonanych obliczeń i symulacji wynika, że zmiany nie będą wymagać dużych nakładów środków i pracy.
zobacz więcej
SOMIANKA – Wrocław - Praga

SOMIANKA – Wrocław - Praga

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza miłośników turystyki na wycieczkę Wrocław - Praga, która odbędzie się w dniach 6 - 9 października (czwartek - niedziela). Zapisy trwają, liczba miejsc ograniczona (40 osób). Koszt wyjazdu – 750 zł/osobę.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

Kazimierz Deyna został patronem jednej z ulic w Ostrymkole Dworskim. 1 września minęła 28 rocznica jego śmierci. Decyzję w sprawie uhonorowania najsłynniejszego polskiego piłkarza, na wniosek mieszkańców, rada gminy podjęła na ostatniej sesji. Podczas obrad wprowadziła też ustawę dekomunizacyjną, zmieniając nazwy trzech ulic w Długosiodle.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017