ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

Powiat

ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

16.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Nowym prezesem Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie został wybrany Arkadiusz Redlicki (na fot.). Dotychczasowy prezes i współzałożyciel Bractwa Andrzej Krzeczkowski zrezygnował z funkcji i członkostwa w Bractwie, ale nie ze współpracy.
Bractwo Zabrodzkie jest organizacją pożytku publicznego, działa od 2007 r. Jego pierwszym prezesem był Józef Kućmierowski, nauczyciel i badacz historii lokalnej. Po jego tragicznej śmierci prezesem został Andrzej Krzeczkowski. 2 marca na Walnym Zebraniu Członków zrezygnował z funkcji prezesa oraz z członkostwa w stowarzyszeniu.
- Zrezygnowałem z powodów osobistych – mówi NW. – Na tę masę inicjatyw, które były w ub. roku, nie mam czasu. Mamy ok. 20 członków, ale i tak najwięcej udzielały się osoby spoza Bractwa, np. pani Kornatka, pan Getka. Ja deklaruję swoją pomoc i wkład finansowy. 
Nowym prezesem został Arkadiusz Redlicki, wcześniej był członkiem zarządu, sekretarzem będzie nadal Elżbieta Sosnowska, skarbnikiem Beata Wójcik, członkiem zarządu Magdalena Dzieciątko. Kadencja władz wybieralnych stowarzyszenia trwa 3 lata.

Na fot. A. Redlicki na Jagodowych Żniwach w Kicinach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dofinansowanie na wymianę pieców

BRAŃSZCZYK: Dofinansowanie na wymianę pieców

Dzięki dofinansowaniu mieszkańcy gminy wymienią swoje stare piece węglowe na piece nowoczesne i ekologiczne. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Bocian nie opuszcza jeszcze Gniazda

BRAŃSZCZYK: Bocian nie opuszcza jeszcze Gniazda

Jak już informowaliśmy, Stowarzyszenie Bocian Kris, decyzją wójta, do końca stycznia miało opuścić użyczony mu przez gminę lokal w Zakładzie Gospodarki Komunalnej, nazywany „Gniazdem”. Na nadzwyczajnej sesji rady gminy 8 stycznia wójt Wiesław Przybylski zaprosił wszystkich członków stowarzyszenia na spotkanie, do którego dosżło  20 stycznia. Ponieważ przedstawione stowarzyszeniu propozycje nowej lokalizacji nie były zbyt konkretne, „Gniazdo” w dotychczasowym miejscu może pozostać do 20 lutego. – Jedno jest pewne, pozostajemy w Brańszcyzku – mówi NW prezes stowarzyszenia Piotr Deptuła.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dziesięć lat z patronem

RZĄŚNIK: Dziesięć lat z patronem

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu 17 czerwca świętowała 10. rocznicę nadania szkole imienia ks. Jana Trzaskomy. Był to dzień wyjątkowy nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale także dla mieszkańców wsi. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

Jak co roku obchodzimy święto bibliotek, w październiku zaplanowano cykl lekcji bibliotecznych promujących bibliotekę szkolną. Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej, przypomnieli zasady zachowania się w niej. W drugiej – uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą lektur szkolnych, a także pracą w grupie. Młodsze dzieci uczestniczyły w planszowej grze bibliotecznej, starsze grały w kalambury. 
zobacz więcej
Mrówka - styczeń - luty 2020
Mrówka - styczeń - luty 2020
Zitcom