ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

Powiat

ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

16.03.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Nowym prezesem Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie został wybrany Arkadiusz Redlicki (na fot.). Dotychczasowy prezes i współzałożyciel Bractwa Andrzej Krzeczkowski zrezygnował z funkcji i członkostwa w Bractwie, ale nie ze współpracy.
Bractwo Zabrodzkie jest organizacją pożytku publicznego, działa od 2007 r. Jego pierwszym prezesem był Józef Kućmierowski, nauczyciel i badacz historii lokalnej. Po jego tragicznej śmierci prezesem został Andrzej Krzeczkowski. 2 marca na Walnym Zebraniu Członków zrezygnował z funkcji prezesa oraz z członkostwa w stowarzyszeniu.
- Zrezygnowałem z powodów osobistych – mówi NW. – Na tę masę inicjatyw, które były w ub. roku, nie mam czasu. Mamy ok. 20 członków, ale i tak najwięcej udzielały się osoby spoza Bractwa, np. pani Kornatka, pan Getka. Ja deklaruję swoją pomoc i wkład finansowy. 
Nowym prezesem został Arkadiusz Redlicki, wcześniej był członkiem zarządu, sekretarzem będzie nadal Elżbieta Sosnowska, skarbnikiem Beata Wójcik, członkiem zarządu Magdalena Dzieciątko. Kadencja władz wybieralnych stowarzyszenia trwa 3 lata.

Na fot. A. Redlicki na Jagodowych Żniwach w Kicinach.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom