ZABRODZIE zaprasza na trasy narciarskie! (foto)

Powiat

ZABRODZIE zaprasza na trasy narciarskie! (foto)

19.01.2017
autor: Ewa Elward (opr.)
W Mostówce i Anastazewie można biegać na nartach na przygotowywanych malowniczych trasach, których łączna długość wynosi 11,1 km, a różnice wysokości sięgają 20 m. 
Wszystkie trasy mają swój początek oraz koniec w Mostówce, przy ul. Słonecznej, w odległości około 400 m od przystanku kolejowego i 1,8 km od przystanku autobusowego w Gaju przy drodze S8. 
Gmina przygotowała trzy trasy o zróżnicowanych dystansach: dużą - 5,3 km (czerwona), średnią - 4 km (żółtą) oraz małą - 1,8 km (niebieską). Użytkownikom zaleca ostrożność na podjazdach i zjazdach na trasach. Wkrótce całe trasy zostaną oznakowane, będą też tablice informacyjne.
Na stronie internetowej www.zabrodzie.pl można znaleźć bieżące informacje o warunkach na trasie (pogoda i stan pokrywy śnieżnej) oraz rozkład jazdy kolei i autobusów.
fot. Urząd Gminy w Zabrodziu
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

Gmina Rząśnik miała w tym roku problem z wyłonieniem firmy, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zajęłaby  się dowozem uczniów. Gdy pierwszy przetarg został unieważniony, na znalezienie wykonawcy, choćby tymczasowego, zostało niewiele czasu. Zgodził się dotychczasowy przewoźnik i… już żałuje. Nie dopełniono bowiem wszystkich formalności. – Tak naprawdę nie powinienem wyjeżdżać w trasę – skarży się transportowiec.
zobacz więcej
RZĄŚNIK:  Stacja „Złote gody” (foto)

RZĄŚNIK: Stacja „Złote gody” (foto)

Bardzo sympatyczna i ważna uroczystość odbyła się 10 listopada w Rząśniku. Jej mottem były słowa: „Prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, lecz po czasie jej trwania”. Piętnaście par  wraz z bliskimi, w obecności władz gminy i powiatu oraz ks. proboszcza, świętowało 50- i 60-lecie małżeństwa. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Czarny punkt na Narwi

RZĄŚNIK: Czarny punkt na Narwi

W powiecie wyszkowskim wyznaczono dwa nowe czarne punkty wodne (na całym Mazowszu jeszcze sześć) w miejscach szczególnie niebezpiecznych, gdzie dochodziło do utonięć.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

ZABRODZIE: Nie powtarzamy pomysłów (foto)

Tak zapewnia Wiesława Oleksiak, szefowa zabrodzkiego Koła Gospodyń Wiejskich, która wraz z innymi paniami wykonuje żniwny wieniec. Tradycja plecenia wieńców w Zabrodziu jest kultywowana od lat. Wytwory pracowitych i utalentowanych rąk gospodyń znajdują uznanie na uroczystościach dożynkowych również poza powiatem.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star 300x250
fotobudka star 300x250