ZABRODZIE zaprasza na trasy narciarskie! (foto)

Powiat

ZABRODZIE zaprasza na trasy narciarskie! (foto)

19.01.2017
autor: Ewa Elward (opr.)
W Mostówce i Anastazewie można biegać na nartach na przygotowywanych malowniczych trasach, których łączna długość wynosi 11,1 km, a różnice wysokości sięgają 20 m. 
Wszystkie trasy mają swój początek oraz koniec w Mostówce, przy ul. Słonecznej, w odległości około 400 m od przystanku kolejowego i 1,8 km od przystanku autobusowego w Gaju przy drodze S8. 
Gmina przygotowała trzy trasy o zróżnicowanych dystansach: dużą - 5,3 km (czerwona), średnią - 4 km (żółtą) oraz małą - 1,8 km (niebieską). Użytkownikom zaleca ostrożność na podjazdach i zjazdach na trasach. Wkrótce całe trasy zostaną oznakowane, będą też tablice informacyjne.
Na stronie internetowej www.zabrodzie.pl można znaleźć bieżące informacje o warunkach na trasie (pogoda i stan pokrywy śnieżnej) oraz rozkład jazdy kolei i autobusów.
fot. Urząd Gminy w Zabrodziu
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

RZĄŚNIK: To wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny (foto)

11 listopada to data niezmiernie ważna dla każdego Polaka. To dzień odzyskania niepodległości. Po 123 latach rozbiorów, karania za mówienie po polsku, zsyłek na Sybir, germanizacji, walki brata z bratem, Polacy odzyskali swój dom, odzyskali orła białego, odzyskali biało-czerwoną flagę. To także okazja do uczczenia wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że dziś żyjemy w niepodległej Polsce. 11 listopada to wspólne święto wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. To dzień, w którym możemy, jako Polacy, jako mieszkańcy ziemi rząśnickiej, podziękować naszym Walecznym Bohaterom – tak rozpoczął swoje wystąpienie wójt Paweł Kołodziejski podczas uroczystości 11 listopada przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Rząśniku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Na laurkach nie spoczniemy (foto)

BRAŃSZCZYK: Na laurkach nie spoczniemy (foto)

Wiele gratulacji i wyrazów uznania odebrali w weekend myśliwi Koła Łowieckiego nr 2 „Dzik” w Wyszkowie z siedzibą w Brańszczyku. W sobotę 22 lipca świętowali 70-lecie swojego koła.
zobacz więcej
SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

s. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, uczestniczył z grupą parafian, podczas Światowych Dni Młodzieży, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem  na Jasnej Górze. Uczestnikami ŚDM w Krakowie były też trzy jego młode parafianki i dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. – Po tej pielgrzymce będzie w Polsce więcej ludzi, którzy o nim powiedzą „Nasz Papież” – uważa ks. proboszcz, którego poprosiliśmy, by podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego spotkania.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Radosne 100 plus (foto)

BRAŃSZCZYK: Radosne 100 plus (foto)

Sto pierwsze urodziny Józefy Jechny, mieszkanki Nowej Wsi w gminie Brańszczyk, stały się asumptem do zasięgnięcia wiedzy o tzw. matuzalemowych latach i średniej długości życia w Polsce i na całym świecie. Ale przede wszystkim do poinformowania, że we wtorek 6 lutego 2018 roku Szacowną Jubilatkę odwiedzili w jej rodzinnym domu, by złożyć życzenia, wójt Mieczysław Pękul, kierownik USC Teresa Kasprowicz, przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka, radny wojewódzki Marian Krupiński oraz proboszcz parafii Białebłoto ks. Tomasz Tymiński.
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Levert
fotobudka star
fotobudka star