ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

09.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, „Jagodowe żniwa za brodem”, po raz trzeci odbyła się w Kicinach. Były zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół „Zakopower”. 
Współorganizatorami imprezy, która odbyła się w niedziele 8 lipca, byli Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. Prowadził ją Dariusz Dudkiewicz.
O godz. 10 do lasu wyruszyli uczestnicy (7 drużyn w kategorii samorządowcy i grupy sołeckie, 5 uczestników indywidualnych) III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód – Kiciny 2018. W tym roku nie mieli łatwego zadania, bo z powodu suszy jagody nie obrodziły. Łącznie zebrali 18,632 kg jagód.
O godz. 13 przybyłych na imprezę oficjalnie powitali organizatorzy: wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Artur Delegacz. Wręczyli dyplomy i nagrody (deska obfitości – przetwory z owoców leśnych) zwycięzcom jagodobrania. I miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Nadleśnictwa Drewnica w składzie: Marcin Młudziński, Paweł Miterka, Dorota Miterka (2,907 kg), a w kategorii indywidualnej zaś Danuta Nisio (1,59 kg).  
Część rozrywkową rozpoczął zabrodzki zespół ludowy „Sława”, który wystąpił w składzie: Danuta Szymaniak, Henryk Szymaniak, Wiesława Oleksiak, Stefan Oleksiak, Helena Jusińska, Janina Kłębek, Jolanta Kłębek, Halina Chmiel, Helena Michalik, Ewa Świerzak, Oliwia Pękul i Jadwiga Gajewska.
W tym czasie trwały konkursy plastyczne dla dzieci oraz kulinarne dla dorosłych: na najsmaczniejsze ciasto jagodowe i pierogi z jagodami (te wykonywano na miejscu). Różnorodne i śmieszne zabawy dla dzieci prowadziła Agencja Artystyczne „Scena Juno” z Lublina.
„Scena Juno”, świetnie zabawiającą publiczność, zaprezentowała się po południu na scenie z koncertem pieśni biesiadnej – wciągnęła ją do śpiewu i tańca. Po nich publiczność bawili: DJ Marcel oraz zespoły MAXX DANCE i PLAY. Artystyczną ucztę zapewnił wszystkim zespół „Zakopower” – dziewięciu muzyków na czele z Sebastianem Karpielem-Bułecką wykonało utwory ze swoich trzech ostatnich płyt. Nie zabrakło przebojów: „Na siedem”, „Galop”, „Boso”. Na zakończenie imprezy, o 22.30,  zebrani obejrzeli pokaz „Taniec ognia”.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 10 lipca.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: 10 kandydatów do komisji wyborczych

SOMIANKA: 10 kandydatów do komisji wyborczych

Termin zgłaszania kandydatów do komisji wyborczych na Wybory Prezydenta RP upływa 10 kwietnia o godz. 16. Do południa 9 kwietnia w gminie Somianka 10 kandydatów do komisji wyborczych zgłosiły dwa komitety kandydatów na Prezydenta RP.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Narodowe Zaduszki

DŁUGOSIODŁO: Narodowe Zaduszki

Przed Wszystkimi Świętymi uczniowie szkoły podstawowej w Sieczychach odwiedzili groby nieznanych żołnierzy w Sieczychach i Zygmuntowie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

Kwartet smyczkowy The Strings tworzą cztery piękne kobiety: Anna Boniecka, Paulina Różańska, Sylwia Mróz i Dorota Woźniak-Mocarska oraz ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Różnorodność muzyki oraz wielki profesjonalizm artystek dały publiczności zgromadzonej w niedzielne popołudnie w parku ogromną dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych. Był to drugi koncert z cyklu Parkowa Filharmonia. Trzeci i ostatni - „Koncert trzech tenorów” - w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

RZĄŚNIK: W podziękowaniu za służbę społeczeństwu (foto)

Gminne obchody Dnia Strażaka, w piątek 3 maja (w przeddzień święta patrona strażaków św. Floriana), rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił ks. proboszcz Robert Sulich w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Rząśniku. – Chciałbym wam serdecznie podziękować za służbę społeczeństwu, za to, że uczestniczycie w uroczystościach, zawodach strażackich – zwrócił się do druhów wójt Paweł Kołodziejski podczas drugiej części święta, na terenie świetlicy OSP w Dąbrowie. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom