ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

09.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, „Jagodowe żniwa za brodem”, po raz trzeci odbyła się w Kicinach. Były zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół „Zakopower”. 
Współorganizatorami imprezy, która odbyła się w niedziele 8 lipca, byli Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. Prowadził ją Dariusz Dudkiewicz.
O godz. 10 do lasu wyruszyli uczestnicy (7 drużyn w kategorii samorządowcy i grupy sołeckie, 5 uczestników indywidualnych) III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód – Kiciny 2018. W tym roku nie mieli łatwego zadania, bo z powodu suszy jagody nie obrodziły. Łącznie zebrali 18,632 kg jagód.
O godz. 13 przybyłych na imprezę oficjalnie powitali organizatorzy: wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Artur Delegacz. Wręczyli dyplomy i nagrody (deska obfitości – przetwory z owoców leśnych) zwycięzcom jagodobrania. I miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Nadleśnictwa Drewnica w składzie: Marcin Młudziński, Paweł Miterka, Dorota Miterka (2,907 kg), a w kategorii indywidualnej zaś Danuta Nisio (1,59 kg).  
Część rozrywkową rozpoczął zabrodzki zespół ludowy „Sława”, który wystąpił w składzie: Danuta Szymaniak, Henryk Szymaniak, Wiesława Oleksiak, Stefan Oleksiak, Helena Jusińska, Janina Kłębek, Jolanta Kłębek, Halina Chmiel, Helena Michalik, Ewa Świerzak, Oliwia Pękul i Jadwiga Gajewska.
W tym czasie trwały konkursy plastyczne dla dzieci oraz kulinarne dla dorosłych: na najsmaczniejsze ciasto jagodowe i pierogi z jagodami (te wykonywano na miejscu). Różnorodne i śmieszne zabawy dla dzieci prowadziła Agencja Artystyczne „Scena Juno” z Lublina.
„Scena Juno”, świetnie zabawiającą publiczność, zaprezentowała się po południu na scenie z koncertem pieśni biesiadnej – wciągnęła ją do śpiewu i tańca. Po nich publiczność bawili: DJ Marcel oraz zespoły MAXX DANCE i PLAY. Artystyczną ucztę zapewnił wszystkim zespół „Zakopower” – dziewięciu muzyków na czele z Sebastianem Karpielem-Bułecką wykonało utwory ze swoich trzech ostatnich płyt. Nie zabrakło przebojów: „Na siedem”, „Galop”, „Boso”. Na zakończenie imprezy, o 22.30,  zebrani obejrzeli pokaz „Taniec ognia”.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 10 lipca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan