ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

09.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, „Jagodowe żniwa za brodem”, po raz trzeci odbyła się w Kicinach. Były zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół „Zakopower”. 
Współorganizatorami imprezy, która odbyła się w niedziele 8 lipca, byli Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. Prowadził ją Dariusz Dudkiewicz.
O godz. 10 do lasu wyruszyli uczestnicy (7 drużyn w kategorii samorządowcy i grupy sołeckie, 5 uczestników indywidualnych) III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód – Kiciny 2018. W tym roku nie mieli łatwego zadania, bo z powodu suszy jagody nie obrodziły. Łącznie zebrali 18,632 kg jagód.
O godz. 13 przybyłych na imprezę oficjalnie powitali organizatorzy: wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Artur Delegacz. Wręczyli dyplomy i nagrody (deska obfitości – przetwory z owoców leśnych) zwycięzcom jagodobrania. I miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Nadleśnictwa Drewnica w składzie: Marcin Młudziński, Paweł Miterka, Dorota Miterka (2,907 kg), a w kategorii indywidualnej zaś Danuta Nisio (1,59 kg).  
Część rozrywkową rozpoczął zabrodzki zespół ludowy „Sława”, który wystąpił w składzie: Danuta Szymaniak, Henryk Szymaniak, Wiesława Oleksiak, Stefan Oleksiak, Helena Jusińska, Janina Kłębek, Jolanta Kłębek, Halina Chmiel, Helena Michalik, Ewa Świerzak, Oliwia Pękul i Jadwiga Gajewska.
W tym czasie trwały konkursy plastyczne dla dzieci oraz kulinarne dla dorosłych: na najsmaczniejsze ciasto jagodowe i pierogi z jagodami (te wykonywano na miejscu). Różnorodne i śmieszne zabawy dla dzieci prowadziła Agencja Artystyczne „Scena Juno” z Lublina.
„Scena Juno”, świetnie zabawiającą publiczność, zaprezentowała się po południu na scenie z koncertem pieśni biesiadnej – wciągnęła ją do śpiewu i tańca. Po nich publiczność bawili: DJ Marcel oraz zespoły MAXX DANCE i PLAY. Artystyczną ucztę zapewnił wszystkim zespół „Zakopower” – dziewięciu muzyków na czele z Sebastianem Karpielem-Bułecką wykonało utwory ze swoich trzech ostatnich płyt. Nie zabrakło przebojów: „Na siedem”, „Galop”, „Boso”. Na zakończenie imprezy, o 22.30,  zebrani obejrzeli pokaz „Taniec ognia”.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 10 lipca.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku