ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Zakopower na Jagodowych żniwach (foto)

09.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, „Jagodowe żniwa za brodem”, po raz trzeci odbyła się w Kicinach. Były zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, a gwiazdą wieczoru był zespół „Zakopower”. 
Współorganizatorami imprezy, która odbyła się w niedziele 8 lipca, byli Gmina Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica. Prowadził ją Dariusz Dudkiewicz.
O godz. 10 do lasu wyruszyli uczestnicy (7 drużyn w kategorii samorządowcy i grupy sołeckie, 5 uczestników indywidualnych) III Mazowieckich Mistrzostw w Zbieraniu Jagód – Kiciny 2018. W tym roku nie mieli łatwego zadania, bo z powodu suszy jagody nie obrodziły. Łącznie zebrali 18,632 kg jagód.
O godz. 13 przybyłych na imprezę oficjalnie powitali organizatorzy: wójt Tadeusz Michalik i nadleśniczy Artur Delegacz. Wręczyli dyplomy i nagrody (deska obfitości – przetwory z owoców leśnych) zwycięzcom jagodobrania. I miejsce w kategorii drużynowej zajęła drużyna Nadleśnictwa Drewnica w składzie: Marcin Młudziński, Paweł Miterka, Dorota Miterka (2,907 kg), a w kategorii indywidualnej zaś Danuta Nisio (1,59 kg).  
Część rozrywkową rozpoczął zabrodzki zespół ludowy „Sława”, który wystąpił w składzie: Danuta Szymaniak, Henryk Szymaniak, Wiesława Oleksiak, Stefan Oleksiak, Helena Jusińska, Janina Kłębek, Jolanta Kłębek, Halina Chmiel, Helena Michalik, Ewa Świerzak, Oliwia Pękul i Jadwiga Gajewska.
W tym czasie trwały konkursy plastyczne dla dzieci oraz kulinarne dla dorosłych: na najsmaczniejsze ciasto jagodowe i pierogi z jagodami (te wykonywano na miejscu). Różnorodne i śmieszne zabawy dla dzieci prowadziła Agencja Artystyczne „Scena Juno” z Lublina.
„Scena Juno”, świetnie zabawiającą publiczność, zaprezentowała się po południu na scenie z koncertem pieśni biesiadnej – wciągnęła ją do śpiewu i tańca. Po nich publiczność bawili: DJ Marcel oraz zespoły MAXX DANCE i PLAY. Artystyczną ucztę zapewnił wszystkim zespół „Zakopower” – dziewięciu muzyków na czele z Sebastianem Karpielem-Bułecką wykonało utwory ze swoich trzech ostatnich płyt. Nie zabrakło przebojów: „Na siedem”, „Galop”, „Boso”. Na zakończenie imprezy, o 22.30,  zebrani obejrzeli pokaz „Taniec ognia”.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 10 lipca.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wynagrodzenie wójta ustalone (foto)

ZABRODZIE: Wynagrodzenie wójta ustalone (foto)

Na sesji Rady Gminy Zabrodzie radni ustalili, że wójt Krzysztof Jezierski będzie zarabiał 10.180 zł brutto. Takie samo wynagrodzenie miał poprzedni wójt.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Bezpiecznie ścieżką rowerową... (foto)

RZĄŚNIK: Bezpiecznie ścieżką rowerową... (foto)

...można przejechać z Wyszkowa do Porządzia. Oficjalne otwarcie kolejnego odcinka tej trasy – leśnej ścieżki rowerowej, która biegnie przez las od Leszczydołu-Nowin do Porządzia – odbyło się 12 października. Ścieżka powstała ze środków własnych gminy Rząśnik, przy współpracy Nadleśnictwa Wyszków. Łączna jej długość to 5,37km, szerokość 2,3 m, kosztowała 529.747 zł.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Noc w bibliotece (foto)

DŁUGOSIODŁO: Noc w bibliotece (foto)

Mimo pięknej pogody, wiele osób zdecydowało się spędzić sobotni wieczór w… gminnej bibliotece. Długosiodło znalazło się na mapie tegorocznej Nocy Bibliotek. 3 czerwca ponad 1.300 książnic w całej Polsce było otwartych do późnych godzin nocnych.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Warto odkrywać jego nauczanie (foto)

To już 12 lat, gdy Jan Paweł II odszedł do Domu Ojca. Uroczystości powiatowe przypominające ten trudny, szczególnie dla nas, Polaków, moment odbywają się tradycyjnie już w Brańszczyku. Przy tej okazji przypominamy sobie niezwykłą postać Papieża Polaka i jego zasługi dla naszego kraju, świata, Kościoła. Zastanawiamy się, co zostało z jego nauki. Starosta w swoim wystąpieniu przypomniał gorzkie słowa o. Zięby o dziedzictwie św. Jana Pawła II, że jest ono odkrywkową kopalnią złota, której złóż  nie eksploatujemy. 
zobacz więcej
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku