ZABRODZIE: Wycieczka do Sejmu

Powiat

ZABRODZIE: Wycieczka do Sejmu

05.10.2018
autor: Uczestnicy wycieczki
38 uczniów ze szkół Gminy Zabrodzie oraz 5 opiekunów 3 października 2018 roku wzięło udział w wycieczce do Sejmu RP, zorganizowanej przez Waldemara Kazimierza Manieckiego, radnego Gminy Zabrodzie, na zaproszenie ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Była to nagroda za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zabrodziu, Adelinie, Dębinkach oraz Gimnazjum w Zabrodziu.
 
Delegacja uczniów zapaliła znicze pod Pomnikiem Smoleńskim oraz Grobem Nieznanego Żołnierza. Wiązankę kwiatów złożył Waldemar Maniecki wraz z Marią Podolak oraz Ewą Bartosiewicz.
Zwiedzanie gmachu sejmu podczas  obrad okazało się dużą atrakcją dla naszych uczniów. 
Kolejnym punktem tej arcyciekawej wycieczki było zwiedzanie siedziby Ministerstwo Środowiska, gdzie uczniów przywitał pan Zbigniew Zieliński, pułkownik Wojska Polskiego, członek Armii Krajowej i żołnierz wyklęty, członek Konspiracyjnego Wojska Polskiego, współtwórca Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, założyciel i pierwszy kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, który przybliżył wszystkim losy polskich żołnierzy podczas II wojny światowej oraz budynku, w którym obecnie znajduje się ministerstwo.
Uczniowie otrzymali dyplomy gratulacyjne oraz prezenty, które  w imieniu ministra środowiska Henryka Kowalczyka wręczył podsekretarz stanu Sławomir Mazurek. Po oficjalnej części spotkania na gości czekał poczęstunek.
 
Ostatnim punktem wycieczki było Ministerstwo Cyfryzacji. Minister Marek Zagórski, poseł na sejm z naszego terenu serdecznie powitał najlepszych uczniów z Gminy Zabrodzie wraz z ich  nauczycielami. Minister przybliżył zakres zadań, którymi zajmuje się Ministerstwo Cyfryzacji,  w tym kwestię ochrony danych osobowych związaną z  RODO. Na wszystkich czekały upominki i poczęstunek.
 
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie ministrowi Henrykowi Kowalczykowi  oraz ministrowi Markowi Zagórskiemu za tak świetną organizację spotkań oraz upominki.
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

RZĄŚNIK: Nie powinien wyjeżdżać w trasę

Gmina Rząśnik miała w tym roku problem z wyłonieniem firmy, która wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zajęłaby  się dowozem uczniów. Gdy pierwszy przetarg został unieważniony, na znalezienie wykonawcy, choćby tymczasowego, zostało niewiele czasu. Zgodził się dotychczasowy przewoźnik i… już żałuje. Nie dopełniono bowiem wszystkich formalności. – Tak naprawdę nie powinienem wyjeżdżać w trasę – skarży się transportowiec.
zobacz więcej
SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

SOMIANKA: Gmina zamawia przezroczyste urny

Gminy muszą zakupić przezroczyste urny wyborcze. Na ten cel dostają dotację z budżetu państwa. Gmina Somianka zamawia 10 urn, wszystkie dla obwodów głosowania powyżej 750 wyborców. Przeprowadza rozeznanie cenowe dotyczące ich dostawy. Gotowe urny muszą dotrzeć do gminy do 20 sierpnia. Oferty firmy mogą składać do 20 lipca.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

W gminnych eliminacjach 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które odbyły się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku, wzięło udział 38 recytatorów. W etapie powiatowym wystąpi 9 reprezentantów gminy, laureatów trzech pierwszych miejsc, uczniowie szkół w Komorowie, Porządziu, Rząśniku i Starym Lubielu.    
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

Zespół ludowy „Kurpie Białe” z Rząśnika uczestniczył w nagrywaniu  filmu Darii Galant „W jasnym niebie przebywam”, który powstawał w domu-pracowni pisarki Olchowe Łąki w Długosiodle-Folwarku. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku