ZABRODZIE: Więcej aktywności w codzienności  (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Więcej aktywności w codzienności (foto)

27.03.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Bardzo ciekawy projekt Aktywne Szkoły MultiSport jest realizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu. Szkoła przygotowała roczny plan treningowy. 
 
Aktywne Szkoły MultiSport to program dla dzieci z klas I – VIII, prowadzony we współpracy ze szkołami i rodzicami. Jego celem jest zachęcenie najmłodszych do codziennej aktywności fizycznej. Z badań przeprowadzonych przez naukowców wynika, że dzieci wykonujące proste ćwiczenia fizyczne, nie tylko na lekcjach w-f, osiągają na egzaminach lepsze wyniki.
Turniej ASM wykonywany jest na kilku etapach. Pierwszy to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przejście przez kwalifikacje. Następny to rozgrzewka (przygotowanie planu treningowego), a po nim I Runda Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport. 
I Runda odbyła się w Zabrodziu 19 i 20 marca. Uczniowie wzięli udział w innowacyjnej, interaktywnej formule testów sprawnościowych EuroFit +, wykorzystującej techniki multimedialne. Wykonali proste ćwiczenia, np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca, próbę równowagi, w warstwie fabularnej zmierzyli się z potworami z Galaktyki Bezruchu.
Rywalizowali tylko jako grupa (na poziomie klasy i szkoły nie ma rywalizacji indywidualnej). Szkoły zbierają punkty do klasyfikacji generalnej, a indywidualne wyniki dzieci zostaną przekazane wyłącznie rodzicom, w formie rekomendacji.
Po zakończeniu Rundy I uczniów czeka rok treningów. Hasłem przewodnim tego etapu jest „Więcej aktywności w codzienności”. Szkoła przygotowała plan treningowy, w nim m.in.: aktywną przerwę (na każdej przerwie udostępnione są 2 stoły do tenisa stołowego, na dużej można ćwiczyć aerobik lub tańczyć zumbę, na boisku ćwiczyć hula-hop, skakać na skakance), kolorową strefę gier, gimnastykę śródlekcyjną na każdej lekcji, aktywność po lekcjach, 20 lekcji nauki pływania dla 45 uczniów klas II i III.  
W Rundzie II, za rok, uczniowie zmierzą się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rundy I.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

BRAŃSZCZYK: Konkurs wiedzy o Brańszczyku (foto)

23 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Brańszczyku odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Brańszczyku. Do zmagań przystąpiło 13 uczestników. Do składu komisji konkursowej zaproszono dyrektor Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku Marylę Puścian, dyrektor ZSS Elżbietę Piórkowską i nauczycielkę ZSS Ewelinę Ginko.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Trzeba się nad tym pochylić (foto)

ZABRODZIE: Trzeba się nad tym pochylić (foto)

Temat niedrożnych rowów melioracyjnych powrócił, kiedy to doszło do lokalnych podtopień, w szczególności w wioskach położonych przy Bugu. – Nie ukrywam, że jest sprawa – mówi sołtys Słopska i jednocześnie przewodniczący rady gminy Janusz M. Pakuła. – Trzeba się będzie nad nią pochylić.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki pomagają

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki pomagają

Dzieci z Przedszkola ROiSA w Nowej Wsi zapraszają na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 9 grudnia w godz. 17-19.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

BRAŃSZCZYK: Poległym na ołtarzu wolności ojczyzny (foto)

Podniosła uroczystość patriotyczna odbyła się 12 maja (niedziela) w miejscu historycznym, przy gajówce Udrzyn, gdzie 75 lat temu zginęło trzech młodych ludzi –  plut. Jan Janicki „Leszko”, strz. Ireneusz Małaszek „Jeżyk”, strz. Mieczysław Komor „Wiklina”(z Udrzyna) – broniąc przed Niemcami polskiej radiostacji. – Tym ludziom, którzy polegli na ołtarzu wolności ojczyzny, należy się szczególny hołd i myślę, że to dzisiejsze nasze spotkanie to właśnie ta forma hołdu i upamiętnienia ich czynów, za co organizatorom bardzo serdecznie dziękuję – mówił Jacek Frankowski, potomek jednego z uczestników akcji. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku