ZABRODZIE: W czwartek wszystko o OZE

Powiat

ZABRODZIE: W czwartek wszystko o OZE

27.07.2016
autor: Ewa Elward
Spotkanie informacyjne w sprawie odnawialnych źródeł energii odbędzie się 28 lipca w czwartek o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. 
Istnieje możliwość dofinansowania tego typu inwestycji. Obecnie trwa w programie „Infrastruktura do produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W ramach konkursu wsparciem zostanie objęta budowa, rozbudowa oraz przebudowa infrastruktury produkująca energię elektryczną i cieplną ze źródeł odnawialnych, szczególnie przy wykorzystaniu energii wiatru, słońca (fotowoltaika, kolektory słoneczne), wody, biomasy, biogazu, geotermii oraz pomp ciepła (wraz z ewentualnym podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej). Dofinansowanie może wynieśc maksymalnie 80% kosztów kwalifikowanych. Podobne spotkania na temat OZE odbyły się m.in. w gm. Długosiodło i Wyszków.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Pierwszy gol, pierwszy mecz

SOMIANKA: Pierwszy gol, pierwszy mecz

Projekt „Pierwszy gol, pierwszy mecz”, współfinansowany przez wójta, został zakończony. Uczestnicy projektu, ponad 40 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy, przez ponad trzy miesiące (30 godzin treningowych)  rozwijali umiejętności, szlifowali warsztat i doskonalili technikę gry w piłkę nożną pod wodzą trenera KS Bug Wyszków.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pomnik w Suwinie po renowacji

SOMIANKA: Pomnik w Suwinie po renowacji

Prace remontowo-konserwatorskie związane z realizacją operacji „Konserwacja Powstańczego Głazu Kamiennego w Suwinie” zakończone zostały 15 grudnia br. Zadanie Połączone były z renowacją ogrodzenia, wykonaniem cokoliku wokół pomnika oraz budową chodnika prowadzącego do niego. Pomnik upamiętnia udział mieszkańców Suwina w powstaniu styczniowym. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz Pana Władzia

BRAŃSZCZYK: Jubileusz Pana Władzia

17 październik 2017 r. dla Pana Władysława Schittlera to data niebagatelna, bowiem w tym dniu obchodził swoje 101. urodziny. Pan Władysław – od roku mieszkaniec Domu Emeryta u Księży Orionistów w Brańszczyku – jest obecnie najstarszym mieszkańcem gminy. Miewa się znakomicie, o czym zaświadczyć mogą nie tylko współmieszkańcy tego domu, ale również goście przybyli na uroczystość z kwiatami, prezentami i życzeniami.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

BRAŃSZCZYK: W jedności z chorymi i samotnymi (foto)

Od 15 lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Wójtem Gminy i Domem Emeryta Księży Orionistów włączają się w obchody Światowego Dnia Chorego. To chrześcijańskie święto obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione zostało przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie świętego papieża.
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane