ZABRODZIE: W czwartek wszystko o OZE

Powiat

ZABRODZIE: W czwartek wszystko o OZE

27.07.2016
autor: Ewa Elward
Spotkanie informacyjne w sprawie odnawialnych źródeł energii odbędzie się 28 lipca w czwartek o godz. 17 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. 
Istnieje możliwość dofinansowania tego typu inwestycji. Obecnie trwa w programie „Infrastruktura do produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. W ramach konkursu wsparciem zostanie objęta budowa, rozbudowa oraz przebudowa infrastruktury produkująca energię elektryczną i cieplną ze źródeł odnawialnych, szczególnie przy wykorzystaniu energii wiatru, słońca (fotowoltaika, kolektory słoneczne), wody, biomasy, biogazu, geotermii oraz pomp ciepła (wraz z ewentualnym podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej). Dofinansowanie może wynieśc maksymalnie 80% kosztów kwalifikowanych. Podobne spotkania na temat OZE odbyły się m.in. w gm. Długosiodło i Wyszków.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Za przywiązanie do ziemi i polskości (foto)

DŁUGOSIODŁO: Za przywiązanie do ziemi i polskości (foto)

Druga odsłona Dni Długosiodła należała do rolników. W niedzielę 21 sierpnia podczas dożynek rolnicy usłyszeli wiele ciepłych słów, „za codzienny trud, przywiązanie do ziemi i polskości”. Były tradycyjne obrzędy, pyszne swojskie jedzenie, ludowe występy, a na koniec koncert popularnego zespołu disco polo. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Święto łowieckie

BRAŃSZCZYK: Święto łowieckie

„Łowiectwo Puszczy Białej” i 70 lat Koła Łowieckiego nr 2 „Dzik” – w sobotę 22 lipca zapraszają obchodzące jubileusz koło łowieckie i wójt Gminy Brańszczyk.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

Służba na straży ludzkiego życia wymaga ogromnej odwagi. To nie tylko piękny mundur i sztandar u boku, ale przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzamy Was podczas wielu losowych tragedii. Matki bądźcie dumne, że macie takich synów. Żony bądźcie dumne, że macie takich mężów. Serca nasze są pełne trwogi, gdy wyruszacie na akcję i radują się, kiedy wracacie. To właśnie my czekamy na Was, pełne obaw, kiedy wrócicie i czy Wam nic się nie stało. Kochamy Was bardzo!” Henryka Rowińska w imieniu matek i żon strażaków.
zobacz więcej
SOMIANKA: Biblioteka. Oczywiście!

SOMIANKA: Biblioteka. Oczywiście!

- pod takim hasłem w dniach 8-15 maja był obchodzony XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, coroczna akcja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Przyłączyła się do niej biblioteka gminna w Somiance. Do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek zaprasza wszystkich mieszkańców, od najmłodszych po najstarszych. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom