ZABRODZIE: Trasa ciekawa, ale trudna (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Trasa ciekawa, ale trudna (foto)

22.05.2017
autor: Elżbieta Szczuka
W sobotę 20 maja w Mostówce odbył się I Festiwal Biegowy „Wzdłuż Mieniugi i Wrzosowisk Mostówki”, wzięło w nim udział ponad 100 osób. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy Zabrodzie i Nadleśnictwo Drewnica.
Start i meta usytuowane zostały w Mostówce przy ul. Słonecznej (pogoda chyba dostosowała się do nazwy ulicy – było słonecznie i bardzo gorąco). Tu też swój namiot z materiałami promocyjnymi i edukacyjnymi oraz sadzonkami sosny wystawiło Nadleśnictwo Drewnica. 
Najpierw odbyły się imprezy towarzyszące, czyli bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 1,2 km, oceniany w dwóch kategoriach wiekowych: 11-13 lat i 13-16 lat oraz nordic walking na 5 km. O godz. 10.30 na wyznaczone leśne trasy ruszył bieg główny – na 5 km i 10 km (dwie pętle). Pobiegły 63 osoby, w tym 18 kobiet. W imprezach towarzyszących wzięło udział ponad 40 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Obsługę sędziowską sprawował ULTIMASPORT, koordynatorem był Zdzisław Bocian.
- Trasa bardzo ciekawa, ale trudna. Pogodna też trudna. Trasa przygotowana jest też pod narty biegowe – mówiła jedna z uczestniczek, która przyjechała z Tłuszcza. – Byłam w drugiej dziesiątce, ale dobiegłam. Jeśli bieg wpisze się w kalendarz imprez, to za rok też wezmę w nim udział.
- Biega się inaczej niż po asfalcie, ale było fajnie – ocenił biegacz z Niegowa. 
- Dlaczego mi nikt nie powiedział, że jest to runmaggedon? Mnóstwo podbiegów, zbiegów. Ale jest pięknie – zachwycała się zwyciężczyni biegu na 5 km. 
- Myślałem, że będzie gorzej, jak zobaczyłem górkę – mówił zwycięzca biegu na 10 km. – Przyjemna trasa. Przede wszystkim było gorąco. Jestem luźno związany z grupą Bóbr Tłuszcz (nie jestem z Tłuszcza). Co jakiś czas spotykamy się na biegach, a raz do roku, w ostatni weekend sierpnia, organizujemy bieg w Tłuszczu. 
- Było mi bardzo ciężko. Może przez ten upał? Nie miałam czym oddychać. Ale za rok, jeśli będę mogła, to znowu pobiegnę – zapewniała jedna z uczestniczek.
Cztery osoby, z powodu niezbyt dobrego oznakowania jednego z zakrętów, „wypadły” z trasy i pobłądziły. Dotarły prawie do Lucynowa Dużego. W sumie przebiegły ok. 18 km. Organizatorzy w ramach przeprosin ufundowali im specjalne nagrody.
 
Zwycięzcami I Festiwalu Biegowego zostali:
  • bieg na 10 km - mężczyźni (startowały 22 osoby): Leszek Stępień (48:25), Mariusz Augustynik (48:42), Tomasz Sadlik (Lucynów Duży 48:44); kobiety (7 osób): Małgorzata Wyszyńska (Wyszków, 53:52), Magdalena Nizińska (54:51), Izabela Gudanis (Wyszków, 56:30)
  • bieg na 5 km - mężczyźni (23 osoby): Kamil Giza (Obrąb, 25:22), Mariusz Filipowicz (Mostówka, 25:24), Dawid Dąbrowski (Niegów, 26:05); kobiety (11 osób): Anna Zalewska (Warszawa, 31:35), Magdalena Górek (Tłuszcz, 31:43), Agnieszka Pólkowska (Postoliska, 31:46)
  • bieg na 1,2 km, kategoria I - dziewczęta (8 osób): Julia Baranowska, Oliwia Strokosz, Julia Gudanis; chłopcy (7 osób): Bartłomiej Koll (04:31), Marcel Mroczek, Maurycy Gudanis
  • bieg na 1,2 km, kategoria II - dziewczęta (12 osób): Aleksandra Kostrzewa, Patrycja Żołędowska, Martyna Pakuła, chłopcy (6 osób): Dawid Kurzepa, Bartek Gardasiewicz, Arkadiusz Białek. 
Medale i puchary zwycięzcom wręczali nadleśniczy Artur Delegacz i wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik.
Strudzeni biegacze i obsługa biegu z przyjemnością zjedli grochówkę przygotowaną przez strażaków z Białegobłota.
Wójt podziękował uczestnikom i organizatorom. Zapowiedział, że ten festiwal wpisze się na trwałe do tradycji biegowej.
 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ludzie chcą się budować tam, gdzie mają działki (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ludzie chcą się budować tam, gdzie mają działki (foto)

Warunki zabudowy na obszarach zagrożenia powodziowego, obszarach Natury 2000 oraz lokalizacja planowanych zalewów – to główne tematy spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w sprawie powstającego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Uszkodzili wodociąg i kanalizację (foto)

ZABRODZIE: Uszkodzili wodociąg i kanalizację (foto)

8 grudnia po południu w Niegowie firma ze Ślaska, która podłączała sieć kanalizacyjną do nowo wybudowanego sklepu, uszkodziła linię kanalizacyjną i wodociągową (wyskoczyło kolano z rury). Firma usuwa awarię, ale może to potrwać do rana.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szczęście jest kobietą (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szczęście jest kobietą (foto)

- to tytuł niedzielnego muzycznego spotkania z okazji Dnia Kobiet, na które zaprosiło centrum kultury. Szczęście na pewno mieli ci, którzy zdecydowali się skorzystać z zaproszenia.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
manhattan