ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

Powiat

ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

24.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Dużo ciepłych słów wypowiedziano 18 grudnia na spotkaniu wigilijnym, przygotowanym po raz czwarty przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. Oczy cieszyły pięknie udekorowane stoły, a na nich smakowite potrawy wigilijne. 
Sala widowiskowa w GOK była wypełniona po brzegi. Przybyłych na spotkanie opłatkowe, m.in. osoby samotne, podopiecznych GOPS, samorządowców, powitała dyrektor GOK Małgorzata Wiśniewska: - To tradycja, że co roku spotykamy się, by złożyć sobie życzenia.
- To dla mnie zaszczyt rozpocząć okres świąt Bożego Narodzenia razem z państwem – zwrócił się do obecnych wójt Tadeusz Michalik. Życzył odnajdywania prawdziwej radości podczas tych świąt, akceptacji i miłości.  
Miłości i dobrego nowego roku życzył przewodniczący rady Janusz Pakuła. Za przyjęcie zaproszenia na wigilię podziękowała obecnym Irena Dziarska, kierownik GOPS: – Święta Bożego Narodzenia to czas miłości. Spędzajmy je razem, celebrujmy – zachęcała.  
Uczniowie gimnazjum w Zabrodziu, pod kierunkiem Ewy Radzkiej i Jacka Gajewskiego, wystawili jasełka z mocno współczesnym językiem. Członkinie zespołu „Sława”, pod kierunkiem Ewy Rytelewskiej, śpiewali kolędy i pastorałki, a z nimi cała sala.
O. Piotr Flegel, od ponad 3 miesięcy proboszcz parafii w Kicinach, odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. – Niechaj Boża Dziecina błogosławi naszemu życiu duchowemu i cielesnemu, obyśmy dobrze czyniąc, przeszli przez to życie – zakończył.  Opłatki, które pobłogosławił, roznosili wójt i przewodniczący rady.
Po przełamaniu się opłatkiem rozpoczęła się wieczerza. Przepyszne dania (kapustę z grzybami, pierogi, ryby, paszteciki drożdżowe, krokiety, barszczyk, sałatki, ciasta) przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich (pracowały 4 dni). Miłą niespodzianką były świąteczne prezenty dla każdego (czekoladowy mikołaj i świąteczny kubek).
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Podziękowanie za trud nauczania (foto)

SOMIANKA: Podziękowanie za trud nauczania (foto)

W Szkole Podstawowej w Somiance 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W montażu słowno-muzycznym uczniowie wyrazili podziękowanie swoim nauczycielom za trud włożony w ich edukację.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Gra idzie o dużą stawkę

DŁUGOSIODŁO: Gra idzie o dużą stawkę

Gmina unieważniła przetarg na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Kornaciskach. Wpłynęły dwie oferty, ale przewyższające kwotę zarezerwowaną przez samorząd na tę inwestycję.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

Radni uchwalili na sesji 28 lutego nowy regulamin korzystania z Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Rząśniku (poprzedni z 2013 r. traci moc), która jest administrowana przez Dyrektora tej szkoły. Hala czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 21. Od 8.00 do 15.00 nieodpłatnie udostępniona jest na prowadzenie szkolnych zajęć dydaktycznych. W pozostałych godzinach z obiektu mogą korzystać odpłatnie osoby fizyczne i grupy zorganizowane – cennik ustala wójt w drodze zarządzenia.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku