ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

Powiat

ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

24.12.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Dużo ciepłych słów wypowiedziano 18 grudnia na spotkaniu wigilijnym, przygotowanym po raz czwarty przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. Oczy cieszyły pięknie udekorowane stoły, a na nich smakowite potrawy wigilijne. 
Sala widowiskowa w GOK była wypełniona po brzegi. Przybyłych na spotkanie opłatkowe, m.in. osoby samotne, podopiecznych GOPS, samorządowców, powitała dyrektor GOK Małgorzata Wiśniewska: - To tradycja, że co roku spotykamy się, by złożyć sobie życzenia.
- To dla mnie zaszczyt rozpocząć okres świąt Bożego Narodzenia razem z państwem – zwrócił się do obecnych wójt Tadeusz Michalik. Życzył odnajdywania prawdziwej radości podczas tych świąt, akceptacji i miłości.  
Miłości i dobrego nowego roku życzył przewodniczący rady Janusz Pakuła. Za przyjęcie zaproszenia na wigilię podziękowała obecnym Irena Dziarska, kierownik GOPS: – Święta Bożego Narodzenia to czas miłości. Spędzajmy je razem, celebrujmy – zachęcała.  
Uczniowie gimnazjum w Zabrodziu, pod kierunkiem Ewy Radzkiej i Jacka Gajewskiego, wystawili jasełka z mocno współczesnym językiem. Członkinie zespołu „Sława”, pod kierunkiem Ewy Rytelewskiej, śpiewali kolędy i pastorałki, a z nimi cała sala.
O. Piotr Flegel, od ponad 3 miesięcy proboszcz parafii w Kicinach, odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. – Niechaj Boża Dziecina błogosławi naszemu życiu duchowemu i cielesnemu, obyśmy dobrze czyniąc, przeszli przez to życie – zakończył.  Opłatki, które pobłogosławił, roznosili wójt i przewodniczący rady.
Po przełamaniu się opłatkiem rozpoczęła się wieczerza. Przepyszne dania (kapustę z grzybami, pierogi, ryby, paszteciki drożdżowe, krokiety, barszczyk, sałatki, ciasta) przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich (pracowały 4 dni). Miłą niespodzianką były świąteczne prezenty dla każdego (czekoladowy mikołaj i świąteczny kubek).
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Dzielcie tak, żeby dla wszystkich starczało (foto)

RZĄŚNIK: Dzielcie tak, żeby dla wszystkich starczało (foto)

Pogoda okazała się łaskawa dla organizatorów dożynek gminnych w Rząśniku, w niedzielę 3 września. Oczywiście było tradycyjne dzielenie się chlebem. Nagrody dla twórców wieńców dożynkowych i dla Klubu Srebrnego Wieku, a także największych producentów mleka w gminie. Potem artystyczna sztafeta pokoleń na scenie, bo po najmłodszych mieszkańcach wystąpili seniorzy. Ukoronowaniem prezentacji talentów gminy okazał się wspaniały koncert z udziałem urodzonych w Rząśniku braci Ryszarda i Bogusława Morków, śpiewaków operowych, „dwóch powodów do dumy gminy Rząśnik”.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Przekazanie łodzi strażakom (foto)

RZĄŚNIK: Przekazanie łodzi strażakom (foto)

Uroczyste przekazanie łodzi aluminiowej z wyposażeniem oraz przyczepą podłodziową dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśniku odbyło się 28 stycznia. Na zakup łodzi gmina otrzymała dotację w wysokości 26.000 zł (35,67 % zakupu), zgodnie z umową zawartą 8 października 2018 r. z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Sienkiewicz w Porębie (foto)

BRAŃSZCZYK: Sienkiewicz w Porębie (foto)

Gmina Brańszczyk przyłączyła się do akcji „Narodowe Czytanie”. Podczas festynu rodzinnego 4 września w Porębie chętni prezentowali wybrane przez siebie fragmenty „Quo vadis”.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Warto było (foto)

DŁUGOSIODŁO: Warto było (foto)

W tym roku przypada bardzo ważna dla wszystkich Polaków setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Również Szkoła Podstawowa w Blochach aktywnie włącza się w obchody jubileuszu.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom