ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

19.05.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Trzydniowe uroczystości jubileuszowe z okazji 80-lecia rozpoczęła we wtorek 16 maja Szkoła Podstawowa w Zabrodziu. Przygotowano wystawy jubileuszowe oraz program artystyczny, w którym uczniowie mogli wykazać się talentami muzycznymi i recytatorskimi.
Pierwszy dzień był dedykowany społeczności szkolnej i rodzicom. W środę w Kościele w Niegowie została odprawiona Msza św. w intencji społeczności szkoły oraz zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów. W czwartek w szkole odbyła się uroczystość z udziałem władz oświatowych, samorządowych, byłych pracowników i współpracowników oraz przyjaciół szkoły. 
Przybyłych na wtorkową uroczystość powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec. Pani dyrektor sama jest absolwentką zabrodzkiej podstawówki, do której uczęszczała  w latach 1973-1981. 
- W tym roku obchodzimy jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. Jest to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz – zauważyła pani dyrektor.
Ważnym gościem była inna absolwentka szkoły – matka generalna Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego Anuncjata Zdunek.
Uczniowie, stosownie do okoliczności, przyszli w galowych strojach, z przypiętymi jubileuszowymi tarczami. Ubraniami w pastelowych kolorach wyróżniały się przedszkolaki.
Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych pracowników i absolwentów.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły. Wspomniała o zasługach poprzednich dyrektorów, w szczególności swojej poprzedniczki Elżbiety Sosnowskiej.
Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli: Marioli Bogdanowicz, Agnieszki Morki i Pawła Getki, zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym przedstawili historię szkoły, wzbogaconą wierszami, piosenkami i utworami muzycznymi.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 23 maja.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: 78. rocznica pobytu „Hubala” u nas (foto)

BRAŃSZCZYK: 78. rocznica pobytu „Hubala” u nas (foto)

Uroczystości zorganizowane 24 września w Porębie w 78. rocznicę pobytu oddziału mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” na terenie parafii były różnorodne i ciekawe.  Po koncercie pieśni wojennych i wojskowych, Mszy św. w intencji Ojczyzny i jej obrońców, można było przenieść się w czasie. Na oczach obserwujących rozegrała się potyczka konnego szwadronu mjr. Dobrzańskiego ze zmotoryzowanym oddziałem Niemców. Mogli przy tym podziwiać i oklaskiwać kunszt jeźdźców oraz wspaniałe konie i... motory.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

Radni uchwalili na sesji 28 lutego nowy regulamin korzystania z Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Rząśniku (poprzedni z 2013 r. traci moc), która jest administrowana przez Dyrektora tej szkoły. Hala czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 21. Od 8.00 do 15.00 nieodpłatnie udostępniona jest na prowadzenie szkolnych zajęć dydaktycznych. W pozostałych godzinach z obiektu mogą korzystać odpłatnie osoby fizyczne i grupy zorganizowane – cennik ustala wójt w drodze zarządzenia.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: I ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać (foto)

DŁUGOSIODŁO: I ten zachwyt serce ludzkie zapragnęło wyśpiewać (foto)

Chyba nic nie buduje klimatu świąt Bożego Narodzenia tak, jak śpiew kolęd. Po południu 17 grudnia w Centrum Kultury zrobiło się bardzo świątecznie dzięki Gminnemu Przeglądowi Kolęd i Pastorałek. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: O Borkowskich z Młynarzy (foto)

ZABRODZIE: O Borkowskich z Młynarzy (foto)

Coraz więcej rodzin poszukuje swoich korzeni. Nie ma z tym problemu  rodzina Borkowskich z Młynarzy. Mają pięknie opracowaną, bogato okraszoną zdjęciami, kronikę rodu. Co kilka lat odbywają się zjazdy rodzinne.
zobacz więcej
Zitcom