ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

19.05.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Trzydniowe uroczystości jubileuszowe z okazji 80-lecia rozpoczęła we wtorek 16 maja Szkoła Podstawowa w Zabrodziu. Przygotowano wystawy jubileuszowe oraz program artystyczny, w którym uczniowie mogli wykazać się talentami muzycznymi i recytatorskimi.
Pierwszy dzień był dedykowany społeczności szkolnej i rodzicom. W środę w Kościele w Niegowie została odprawiona Msza św. w intencji społeczności szkoły oraz zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów. W czwartek w szkole odbyła się uroczystość z udziałem władz oświatowych, samorządowych, byłych pracowników i współpracowników oraz przyjaciół szkoły. 
Przybyłych na wtorkową uroczystość powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec. Pani dyrektor sama jest absolwentką zabrodzkiej podstawówki, do której uczęszczała  w latach 1973-1981. 
- W tym roku obchodzimy jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. Jest to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz – zauważyła pani dyrektor.
Ważnym gościem była inna absolwentka szkoły – matka generalna Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego Anuncjata Zdunek.
Uczniowie, stosownie do okoliczności, przyszli w galowych strojach, z przypiętymi jubileuszowymi tarczami. Ubraniami w pastelowych kolorach wyróżniały się przedszkolaki.
Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych pracowników i absolwentów.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły. Wspomniała o zasługach poprzednich dyrektorów, w szczególności swojej poprzedniczki Elżbiety Sosnowskiej.
Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli: Marioli Bogdanowicz, Agnieszki Morki i Pawła Getki, zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym przedstawili historię szkoły, wzbogaconą wierszami, piosenkami i utworami muzycznymi.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 23 maja.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

Jak już informowaliśmy w Nowym Wyszkowiaku, gmina dąży do tego, by firma Viatelecome poniosło koszty samowolnej zmiany 150 anten na inne, tym samym zmieniając technologię odbioru Internetu. – My zwrócimy te koszty – zapowiada wójt – ale od nich będziemy chcieli wyegzekwować zwrot.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę 6 maja w Komorowie. To szczególny dzień dla miejscowej jednostki OSP, bo otrzymała kluczyki do długo wyczekiwanego samochodu strażackiego. Była to też okazja, by uhonorować strażaków za ich postawę i służbę. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Eugeniusz Machnowski, srebrny – dh Mariusz Chodyna.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nowe wizje dawnej szkoły i remizy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Nowe wizje dawnej szkoły i remizy (foto)

Wyszkowska Pracownia Projektowo-Architektoniczna „Enegram” Michała Gryza wygrała konkurs na projekt rewitalizacji dwóch budynków: dawnej szkoły podstawowej w Chrzczance Włościańskiej (na fot) i dawnej remizy strażackiej w Starych Suskach.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nie tylko oglądać i słuchać, też dotknąć, przeżyć...

DŁUGOSIODŁO: Nie tylko oglądać i słuchać, też dotknąć, przeżyć...

Jak z życia w małych miejscowościach uczynić atut, czym zainteresować osoby z zewnątrz i zaimponować im? Czym jest produkt lokalny i w jaki sposób pomaga w aktywizacji wsi i uatrakcyjnianiu jej wizerunku? – tego można było dowiedzieć się podczas konferencji „Wsie aktywne ludźmi”, która odbyła się 9 grudnia w centrum kultury w Długosiodle.
zobacz więcej
pokusa happy hours
pokusa happy hours
Mrówka wrzesień 2017
fotobudka star