ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Szkoła Podstawowa w Zabrodziu świętuje 80-lecie (foto)

19.05.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Trzydniowe uroczystości jubileuszowe z okazji 80-lecia rozpoczęła we wtorek 16 maja Szkoła Podstawowa w Zabrodziu. Przygotowano wystawy jubileuszowe oraz program artystyczny, w którym uczniowie mogli wykazać się talentami muzycznymi i recytatorskimi.
Pierwszy dzień był dedykowany społeczności szkolnej i rodzicom. W środę w Kościele w Niegowie została odprawiona Msza św. w intencji społeczności szkoły oraz zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów. W czwartek w szkole odbyła się uroczystość z udziałem władz oświatowych, samorządowych, byłych pracowników i współpracowników oraz przyjaciół szkoły. 
Przybyłych na wtorkową uroczystość powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu Alina Gotowiec. Pani dyrektor sama jest absolwentką zabrodzkiej podstawówki, do której uczęszczała  w latach 1973-1981. 
- W tym roku obchodzimy jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej w Zabrodziu. Jest to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz – zauważyła pani dyrektor.
Ważnym gościem była inna absolwentka szkoły – matka generalna Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego Anuncjata Zdunek.
Uczniowie, stosownie do okoliczności, przyszli w galowych strojach, z przypiętymi jubileuszowymi tarczami. Ubraniami w pastelowych kolorach wyróżniały się przedszkolaki.
Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych pracowników i absolwentów.
Pani dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły. Wspomniała o zasługach poprzednich dyrektorów, w szczególności swojej poprzedniczki Elżbiety Sosnowskiej.
Uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli: Marioli Bogdanowicz, Agnieszki Morki i Pawła Getki, zaprezentowali ciekawy program artystyczny, w którym przedstawili historię szkoły, wzbogaconą wierszami, piosenkami i utworami muzycznymi.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 23 maja.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku