ZABRODZIE: Szkoła Pamięta... (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Szkoła Pamięta... (foto)

29.10.2019
autor: opr. ES
... to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych związanych z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Przystąpiły do niej placówki oświatowe z terenu gminy. 
 
21 października uczniowie ze szkoły w Adelinie uczcili pamięć Barbary Sowińskiej, pierwszej dyrektor tej szkoły, która zmarła tragicznie 20 października 1994 roku.  Przed 1 listopada uczniowie uprzątną na cmentarzu w Niegowie grób ks. Henryka Nowackiego, patrona szkoły i zapalą znicze.
23 października dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu razem z nauczycielami zapalili znicze i złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Niegowie. W przedszkolu odbyły się również zajęcia edukacyjne upamiętniające ważne postacie z terenu gminy.
Pod opieką Jolanty Boreckiej wolontariusze ze szkoły w Zabrodziu na cmentarzu w Niegowie zapalili białe i czerwone znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, na grobach poległych w czasie I i II wojny światowej,  poległych pod Radzyminem w latach 1918 – 1920 oraz na grobach lokalnych twórców i nauczycieli, m.in. Antoniego Gawińskiego, Marii Obiezierskiej, s. Wincentyny Jaroszewskiej, Józefa Kućmierowskiego.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom