ZABRODZIE: Świat Małej Kolei (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Świat Małej Kolei (foto)

05.12.2018
autor: Mariola Bogdanowicz (opr.)
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu spotkały się z modelarzem ks. Januszem Grygierem, proboszczem Parafii Miłosierdzia Bożego w Mostówce.
Atrakcją dla przedszkolaków była możliwość prowadzenia pociągu po makiecie. Ks. Janusz wytłumaczył dzieciom zasady sterowania. Dzieci z najstarszej grupy Jeżyki doskonale radziły sobie w prowadzeniu pociągów po torach. Znawcą kolei okazali się Karol Sykulski i Igor Laskowski, którzy nie pierwszy raz bawili się na makiecie księdza. Pociąg osobowy zatrzymywał się na stacjach, aby zabrać pasażerów. Na makiecie były aż trzy stacje, a jedna z nich nazywała się Mostówka. Po torach poruszał się też pociąg towarowy. W jednym z wagonów były cukierki, którymi ks. Janusz poczęstował dzieci. Pociągi jechały przez tunel, mijały budynki. Dzieci mogły też prowadzić pociąg z białą cysterną. Na wszystkich zakrętach pociągi musiały zwalniać, aby zachować zasady bezpieczeństwa.
W podziękowaniu ks. Janusz otrzymał od przedszkolaków laurkę z pociągiem, na której widniały podpisy sześciolatków i stemple paluszków dzieci. 
Serdecznie dziękujemy ks. Januszowi Grygierowi za zaproszenie, serdeczną gościnność, uśmiech na twarzy i niezapomniane wrażenia.
WTBS - wynajem garażu (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Lato ze sztuką i teatrem

DŁUGOSIODŁO: Lato ze sztuką i teatrem

W niedzielę w Długosiodle odbył się pierwszy Letni Festiwal Sztuki, połączony z obchodami 3. urodzin Teatru Gaudium. Na scenie swoje talenty zaprezentowali najmłodsi i seniorzy. O teatrze, jego założeniach i misji mówił założyciel grupy Karol Pych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Te książki polecają przedszkolaki i uczniowie

SOMIANKA: Te książki polecają przedszkolaki i uczniowie

Na konkurs plastyczny „Tę książkę warto przeczytać”, zorganizowany przez GOK, wpłynęło 40 kolorowych prac. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka i Dzień Matki (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki świętowały Dzień Dziecka i Dzień Matki (foto)

Z okazji Dnia Matki w Przedszkolu w Długosiodle odbył się konkurs muzyczny „Kocham Cię Mamo”. Z kolei Dzień Dziecka upłynął pod hasłem „Wycieczki”.
zobacz więcej
SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

SOMIANKA: Barwnie, smacznie, sympatycznie (foto)

Jubileuszowy, już dziesiąty, Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, który odbył się w sobotę 7 września, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Rynek w Popowie Kościelnym był zapełniony. 
Rywalizowało siedem sołectw z siedmiu gmin. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Somianka-Zaszosie, które zdobyło nie tylko I miejsce w kategorii prezentacja stoisk, ale też nagrodę publiczności. – Jeżeli publiczność nagrodziła, to najważniejsze – mówi w poniedziałek jeszcze pełna emocji i bardzo szczęśliwa, odbierająca mnóstwo gratulacji, sołtyska Elżbieta Grześkiewicz.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom