ZABRODZIE: Świat Małej Kolei (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Świat Małej Kolei (foto)

05.12.2018
autor: Mariola Bogdanowicz (opr.)
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu spotkały się z modelarzem ks. Januszem Grygierem, proboszczem Parafii Miłosierdzia Bożego w Mostówce.
Atrakcją dla przedszkolaków była możliwość prowadzenia pociągu po makiecie. Ks. Janusz wytłumaczył dzieciom zasady sterowania. Dzieci z najstarszej grupy Jeżyki doskonale radziły sobie w prowadzeniu pociągów po torach. Znawcą kolei okazali się Karol Sykulski i Igor Laskowski, którzy nie pierwszy raz bawili się na makiecie księdza. Pociąg osobowy zatrzymywał się na stacjach, aby zabrać pasażerów. Na makiecie były aż trzy stacje, a jedna z nich nazywała się Mostówka. Po torach poruszał się też pociąg towarowy. W jednym z wagonów były cukierki, którymi ks. Janusz poczęstował dzieci. Pociągi jechały przez tunel, mijały budynki. Dzieci mogły też prowadzić pociąg z białą cysterną. Na wszystkich zakrętach pociągi musiały zwalniać, aby zachować zasady bezpieczeństwa.
W podziękowaniu ks. Janusz otrzymał od przedszkolaków laurkę z pociągiem, na której widniały podpisy sześciolatków i stemple paluszków dzieci. 
Serdecznie dziękujemy ks. Januszowi Grygierowi za zaproszenie, serdeczną gościnność, uśmiech na twarzy i niezapomniane wrażenia.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

Gmina zaprasza na Dożynki Gminne, by wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania 27 sierpnia na placu przy szkole w Kręgach. W ramach dożynek ogłasza konkursy „Wieniec dożynkowy” oraz „Nalewka tradycyjna” i „Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa zaprasza sołectwa i mieszkańców gminy Somianka.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wieszak z sercem

DŁUGOSIODŁO: Wieszak z sercem

Przy budynku ośrodka zdrowia i GCIKSiR, czyli w pobliżu targu, stanął wieszak z sercem:. Zasada jest prosta: „Nie potrzebujesz odzieży - zostaw ją na wieszaku. Potrzebujesz odzieży - zabierz i niech Ci służy.”
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Dożynki w strugach deszczu (foto)

Dożynki należą już do wieloletniej tradycji polskiej wsi, także powiatu wyszkowskiego. Tegoroczny sezon dożynkowy otworzyła 20 sierpnia uroczystość powiatowo – gminna, tym razem zorganizowana w Długosiodle. Przejdzie do historii nie tylko z powodu atrakcji, ale… fatalnej, deszczowej pogody. Zarówno rolnicy, jak i organizatorzy przyznawali, że takiej aury podczas uroczystości dożynkowych nie pamiętają.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

Festyn rodzinny, zorganizowany przez gminę w niedzielę 29 lipca na forum spotkań w Rząśniku, zgromadził wiele osób i to nie tylko mieszkańców gminy. Na targowicy już od 16.30 wiele się działo, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Od 19.00 scenę opanowały zespoły disco polo. Przed barierkami miejsca zajęli ich wierni fani, którzy momentami chóralnie zastępowali wokalistów, bo tak świetnie znali słowa i melodię ich przebojów. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku