ZABRODZIE: Świat Małej Kolei (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Świat Małej Kolei (foto)

05.12.2018
autor: Mariola Bogdanowicz (opr.)
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu spotkały się z modelarzem ks. Januszem Grygierem, proboszczem Parafii Miłosierdzia Bożego w Mostówce.
Atrakcją dla przedszkolaków była możliwość prowadzenia pociągu po makiecie. Ks. Janusz wytłumaczył dzieciom zasady sterowania. Dzieci z najstarszej grupy Jeżyki doskonale radziły sobie w prowadzeniu pociągów po torach. Znawcą kolei okazali się Karol Sykulski i Igor Laskowski, którzy nie pierwszy raz bawili się na makiecie księdza. Pociąg osobowy zatrzymywał się na stacjach, aby zabrać pasażerów. Na makiecie były aż trzy stacje, a jedna z nich nazywała się Mostówka. Po torach poruszał się też pociąg towarowy. W jednym z wagonów były cukierki, którymi ks. Janusz poczęstował dzieci. Pociągi jechały przez tunel, mijały budynki. Dzieci mogły też prowadzić pociąg z białą cysterną. Na wszystkich zakrętach pociągi musiały zwalniać, aby zachować zasady bezpieczeństwa.
W podziękowaniu ks. Janusz otrzymał od przedszkolaków laurkę z pociągiem, na której widniały podpisy sześciolatków i stemple paluszków dzieci. 
Serdecznie dziękujemy ks. Januszowi Grygierowi za zaproszenie, serdeczną gościnność, uśmiech na twarzy i niezapomniane wrażenia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom