ZABRODZIE: Strzelecka gmina

Powiat

ZABRODZIE: Strzelecka gmina

29.09.2016
autor: www.zabrodzie.pl
Drużyna z Zabrodzia zajęła IV miejsce na Zawodach Strzeleckich z rewolweru o Puchar Komendanta WKU i Burmistrza Wyszkowa, które odbyły się 28 września w Troszynie.
W zawodach startowało 57 zawodników z 19 drużyn. Drużyna urzędu gminy z Zabrodzia zajęła w klasyfikacji drużynowej IV miejsce. Gminę reprezentowali: sekretarz gminy Zdzisław Damian Bocian, inspektor ds. obrony cywilnej Marek Jeziórski oraz konserwator OSP Zabrodzie Przemysław Raniewicz.
Na podium stanęły drużyny: Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Wyszkowie i Urzędu Miejskiego w Wyszkowie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: W gminie nie ma na to miejsca

ZABRODZIE: W gminie nie ma na to miejsca

Nie znaleziono odpowiedniej działki na miejsce utylizacji zwierząt padłych w wyniku afrykańskiego pomoru świń. W razie wystąpienia tej choroby wystarczające mają być usługi firmy dotąd zajmującej się utylizacją padłych zwierząt. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jesteśmy w stanie to uchylić

ZABRODZIE: Jesteśmy w stanie to uchylić

Sprawa sortowni odpadów w Mostówce nadal bulwersuje osoby, obawiające się o wpływ zakładu na środowisko naturalne i komfort życia mieszkańców. Mimo że starostwo powiatowe wydało pozwolenia i niedawna kontrola nie wykazała zgłaszanych nieprawidłowości, przeciwnicy zakładu wytykają uchybienia w tej sprawie.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Tomasz Krakowiecki (na fot.) na wrześniowej sesji przedstawił radnym sprawozdanie z realizacji zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości w gminie.  Osiągnięty poziom recyklingu wyniósł 17,55%, wymagane jest 16%. W 2015 r. w porównaniu do roku 2014 nastąpił wzrost o blisko 100 Mg odbieranych odpadów segregowanych. Niepokoją zaległości na koniec czerwca 2016 r. w opłatach podatku tzw. śmieciowego. Przetarg na odbiór odpadów obowiązuje do końca 2016 r., jeszcze w październiku ma być ogłoszone nowe postępowanie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Wnioski na dożywianie w szkołach

SOMIANKA: Wnioski na dożywianie w szkołach

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Somiance przyjmuje wnioski na dożywianie dzieci w szkołach na okres od września do grudnia 2016 r.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku