Powiat

1 / 3

ZABRODZIE: Rodzinnie przy kolędach

11.01.2017
autor: Ewa Elward, fot. Bractwo Zabrodzkie
Drugie Rodzinne Kolędowanie odbyło się w niedzielę 8 stycznia w kościele w Niegowie. Mimo mroźnej aury, na udział zdecydowało się 17 grup. Występujących słuchała liczna grupa parafian.
W tym roku wystąpiło więcej osób niż w ubiegłym, inicjatywa więc została przyjęta życzliwie i z zainteresowaniem przez mieszkańców. Koncert prowadził prezes Bractwa Zabrodzkiego Andrzej Krzeczkowski. 
Kolędy łączą, śpiewali starsi i młodsi. W kolędowaniu uczestniczyli: podopieczni Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w Gaju pod opieką s. dyr. Barbary Piotrowskiej, Julia Banasiak, Alicja Lewandowska, Łukasz, Ewelina i Zosia Dąbrowscy, Helena Michalik z Mają i Julią Perlan, Martyna i Oliwia Dana, Magdalena i Zuzanna Dzieciątko, Hania Walczyńska z babcią Anią, Grażyna i Marysia Połodziuk, Jarosław i Natalia Wielgolascy i Beata Seta, Malwina i Natalia Góreckie, Adriana i Martyna Redlickie, Anna, Ewa, Małgorzata i Agnieszka Świeżak, Weronika i Tadeusz Chmielowie, Jan Ślendak z rodziną, Paweł i Dominik Getka. Występy zakończyła grupa „Sława” z Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. 
Uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, ufundowane przez Bractwo Zabrodzkie, wójta Tadeusza Michalika, Iwonę i Jarosława Banasiaków, Mariolę i Zbigniewa Paziów, Reginę i Wiesława Garbarczyków, Agnieszkę i Wiesława Jakubowskich, Annę Walczyńską, Mariolę i Tadeusza Rudzińskich, Ewę Marcinkiewicz oraz sekretarza gminy Zdzisława Bociana. 
Organizatorami było Stowarzyszenie na rzecz Gminy Zabrodzie „Bractwo Zabrodzkie” i proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Niegowie.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Spotkanie z pisarką

SOMIANKA: Spotkanie z pisarką

Autorka poczytnych powieści,  m.in. „Szkoła żon”, „Po prostu bądź” czy „Pierwsza na liście”,  Magdalena Witkiewicz spotka się ze swoimi  czytelnikami w sobotę 11 marca o godz. 13.30.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nabór na sekretarza nierozstrzygnięty

BRAŃSZCZYK: Nabór na sekretarza nierozstrzygnięty

„Wójt Gminy Brańszczyk informuje, że po przeprowadzeniu postępowania konkursowego w dniu 22 października 2019 r. Komisja Konkursowa nie udzieliła rekomendacji żadnemu z kandydatów do objęcia funkcji Sekretarza Gminy w Urzędzie Gminy w Brańszczyku.W związku z powyższym konkurs nie został rozstrzygnięty” – taka informacja, podpisana przez wójta prof. dr. hab. Wiesława Przybylskiego, ukazała się 7 listopada na stronie internetowej gminy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 11 lat wychwalają Boga śpiewem (foto)

BRAŃSZCZYK: 11 lat wychwalają Boga śpiewem (foto)

Nietypowy jubileusz... bo 11. rocznicę powstania świętował 23 listopada w gronie przyjaciół i sympatyków Katolicki Zespół Wokalno-Instrumentalny „Boża Nuta”. Po Mszy św. i pięknym koncercie zaprosił wszystkich na urodzinowy tort. Niespodzianką dla jubilatów były salwy armatnie słyszalne chyba w całym Brańszczyku. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Stawiamy na zdrowie (foto)

BRAŃSZCZYK: Stawiamy na zdrowie (foto)

19 lutego w Szkole Podstawowej w Knurowcu w ramach akcji „Stawiamy na zdrowie – przeciwdziałamy wadom postawy” odbyło się spotkanie z fizjoterapeutką panią Małgorzatą Biernat. W bardzo przystępny sposób opowiedziała dzieciom o wadach postawy oraz o sposobach przeciwdziałania im.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom