ZABRODZIE: Razem łatwiej (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Razem łatwiej (foto)

31.07.2019
autor: opr. ES
Przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie  16 lipca odbył się drugi piknik integracyjny „Razem łatwiej”, zorganizowany przez Stowarzyszenie „Bractwo Zabrodzkie”. Wzięli w nim udział wychowankowie Domów Pomocy Społecznej w Niegowie i Fiszorze z opiekunami oraz wolontariusze Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, razem ok. 60 osób. 
 
Uczestnicy obejrzeli stary młyn, po którym oprowadzał prezes Bractwa Arkadiusz Redlicki. Następnie przeszli na plac obok młyna, gdzie rozegrano różne konkurencje sportowe (razem z wolontariuszami): bieg slalomem, podawanie balonów, marsz z kółkiem ringo na głowie, przeciąganie liny, zabawy z piłką. Dodatkową konkurencją było budowanie jak najwyższej wieży z kubeczków. Uczestnicy zostali poczęstowani lemoniadą, przekazaną przez Annę Walczyńską, oraz drożdżówkami i pączkami, przekazanymi przez Beatę Kornatkę. 
W drugiej części, o charakterze artystycznym, odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których podopieczni DPS-ów i wolontariusze malowali, rysowali swoje wizje. Wykonane wspólnie prace będzie można w późniejszym terminie obejrzeć na wystawie w młynie. Inni w tym czasie układali klocki, obrazy z puzzli, zaś wolontariusze wykonywali dla wychowanków DPS zwierzęta z balonów. 
Bractwo Zabrodzkie przygotowało również oprawę muzyczną imprezy, niektórych ta muzyka porwała do tańca. Ponadto przekazało dla DPS-ów  upominki sportowe, m.in.: piłki, rakietki do kometki, skakanki, hulajnogę. 
Tegoroczne wydarzenie zostało dofinansowane przez Zarząd Powiatu Wyszkowskiego w ramach zadania publicznego.
Kolejne spotkanie Stowarzyszenia z wychowankami DPS-ów zaplanowano na wrzesień; będzie to wycieczka autokarowa do pałacu w Chrzęsnem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane