ZABRODZIE: Radni pod okiem kamery (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Radni pod okiem kamery (foto)

04.03.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Ostatnia sesja Rady Gminy Zabrodzie była nie tylko protokółowana, ale też nagrywana. Kamerę postawił radny Waldemar Maniecki.
Obowiązujące przepisy zezwalają na rejestrację dźwięku i obrazu z sesji rady gminy.
- Kolega radny zamontował kamerę – zauważył przewodniczący rady Janusz Pakuła. - To jest novum. Nie wiem, czy to zaczęła się już kampania? Nie wiem…
- Nagłośnienie by nam się przydało – rzucił jeden z radnych. 
- Zgodnie z ustawą z 2001 r. wszyscy mieszkańcy gminy mają prawo nagrywać tak dźwięk jak i obraz na posiedzeniach rady gminy i komisji rady gminy – przypomniał przewodniczący komisji rewizyjnej Waldemar Maniecki. - To nie jest nowość. Od kolejnej kadencji, w myśl nowej ordynacji wyborczej, będzie obligatoryjne, że każdy urząd będzie musiał zainstalować nagrywanie dźwięku i obrazu. Jeśli gminy nie będzie na to stać, komisarz wyborczy jest obowiązany do udostepnienia takiego sprzętu.
Głos zabrał sekretarz gminy Zdzisław Bocian: - Faktycznie, od następnej kadencji rady będzie obowiązek nagrywania posiedzeń sesji. Nagrywania i transmitowania. Natomiast nie nagrywa się posiedzeń komisji. Należy rozróżnić. Wstęp na posiedzenia komisji i rady jest jawny i każdy ma prawo w nich uczestniczyć. Natomiast nie wszystkie posiedzenia organów rady się nagrywa. 
I jeszcze jedno. Nagrywający musi mieć świadomość odnośnie nagrywania danych, które są danymi osobowymi. Jeżeli w trakcie nagrywania padną takie dane, to należy je z materiału usunąć. Bo osoba, której dane zostały ujawnione, ma wtedy roszczenia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jubileusze małżeńskie

SOMIANKA: Jubileusze małżeńskie

Uroczystości  z okazji 60-, 50- i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego odbyły się w niedzielę 17 września w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Podczas Mszy św. jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie, otrzymali pamiątkowe krzyże oraz błogosławieństwo abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Warszawska Syrenka (foto)

DŁUGOSIODŁO: Warszawska Syrenka (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna już po raz kolejny zorganizowała eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. W gminie Długosiodło wpisały się już w tradycję, pierwszy raz odbyły się w 2006r. Mimo upływu lat, dzieci i młodzież chętnie w nim uczestniczą, wzbudza wiele emocji i duże zainteresowanie żywym słowem.
zobacz więcej
ZABRODZIE: W gminie nie ma na to miejsca

ZABRODZIE: W gminie nie ma na to miejsca

Nie znaleziono odpowiedniej działki na miejsce utylizacji zwierząt padłych w wyniku afrykańskiego pomoru świń. W razie wystąpienia tej choroby wystarczające mają być usługi firmy dotąd zajmującej się utylizacją padłych zwierząt. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Seniorzy świętują (foto)

DŁUGOSIODŁO: Seniorzy świętują (foto)

Na uroczystości z okazji Dnia Seniora w było tłoczno i gwarno. Na zaproszenie wójta, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji przybyli seniorzy z klubów: „Bosewskie Starszaki”, „Niezapominajka”, „Złota Jesień”, „Jutrzenka”, „Zosieńka”, „Strażnicy Tradycji” i „Akademia Aktywnych Seniorów”.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
fotobudka star - czarne tło
manhattan