ZABRODZIE: Przyjęci do braci uczniowskiej (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Przyjęci do braci uczniowskiej (foto)

21.10.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Lena, Martyna, Weronika, Jakub, Tomasz, Bartosz, Wiktoria, Aleksander, Franciszek, Błażej, Malwina, Amelia i Nataniel, uczniowie I klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Adelinie 17 października, w obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców i uczniów zostali przyjęci do braci uczniowskiej.
 
- Uroczystość pasowania na uczniów to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły – mówił do zgromadzonych na sali gimnastycznej dyrektor Adam Bogdanowicz. – Za chwilę pierwszaki zaprezentują to, czego już się nauczyły i pokażą, czy zasłużyły na miano ucznia.
Pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, a w nim jeden z uczniów tłumaczył koledze: Kolego, ślubowanie to jest całkiem coś innego. Musisz przyrzec, że bez przerwy będziesz dbać o pani nerwy, będziesz uczył się starannie, zachowywał nienagannie. Gdy umowa taka stanie, to jest właśnie ślubowanie! 
- Jesteście rozśpiewani - zauważył dyrektor - dużo już umiecie, ale jesteśmy ciekawi, czy pierwszaki potrafią samodzielnie odpowiadać na pytania i wykonywać różne zadania.
Pierwsze pytania egzaminacyjne zadane przez pana dyrektora pochodziły z mającego prawie 120 lat patriotycznego wiersza Władysława Bełzy „Wyznanie wiary dziecięcia polskiego”: Kto ty jesteś? - Polak mały. Jaki znak twój? - Orzeł biały… Dzieci śpiewająco odpowiedziały te na pytania, ale również na pytania dotyczące bezpiecznej drogi do i ze szkoły.
- Brawo! Daliście dowód na to, że zasługujecie, by przyjąć was do braci uczniowskiej. Myślę, że z wielką ochotą i zapałem podejmiecie obowiązki szkolne. Wobec wszystkich tu zebranych złożycie ślubowanie i zostaniecie pasowani na uczniów naszej szkoły.
I tak się stało. 
Wychowawczyni I klasy Elżbieta Królik pokazała zgromadzonym dokument z imionami i nazwiskami pierwszaków, z odciskiem palców każdego z nich, z pieczęcią szkoły i oświadczeniem, że tych trzynaścioro uczniów zostało przyjętych do braci uczniowskiej ZS-P w Adelinie. 
A na koniec była niespodzianka – na salę wjechał tort w kształcie książki, rozświetlony fontannami tortowymi.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Tylko dla pań?

SOMIANKA: Tylko dla pań?

Z okazji Dnia Kobiet GOK w Somiance zaprosił 10 marca mieszkanki gminy na spotkanie. Miały okazję, by dobrać najlepsze dla siebie kosmetyki firmy Avon oraz spotkać się z Małgorzatą Rogalą i jej twórczością. Pisarka debiutowała w 2012 r., ale ma już na swoim koncie kilka książek, które zyskały popularność. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Konkurs kulinarny

DŁUGOSIODŁO: Konkurs kulinarny

Do 16 października można zgłaszać się do drugiego konkursu kulinarnego „Podróż w krainę tradycyjnego smaku. Szlakiem dziedzictwa kulinarnego”, który odbędzie się 20 października o godz. 11 w świetlicy wiejskiej w Grądach Szlacheckich.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Z wdzięczności dla bohaterów (foto)

RZĄŚNIK: Z wdzięczności dla bohaterów (foto)

Odsłonięcie pomnika „Ku czci bohaterom poległym w walce o wolność i niepodległość Ojczyzny” było głównym punktem uroczystości, która w niedzielę 15 września odbyła się w Nowym Lubielu. Dużym zainteresowaniem cieszył się towarzyszący uroczystości piknik militarny.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Takiej harmonii z naturą jeszcze nie było (foto)

BRAŃSZCZYK: Takiej harmonii z naturą jeszcze nie było (foto)

Podczas festynu, organizowanego corocznie przez Gminny Dom Kultury 15 sierpnia, już po raz szesnasty rywalizowali kajakarze, po raz jedenasty odbyły się zawody łódką pychówką. Za to po raz pierwszy, ale sądząc po aplauzie publiczności nie ostatni, na przystani nad Bugiem w Brańszczyku zagrali akordeoniści i to aż dwudziestu. Ukoronowaniem akordeonowych popisów był koncert duetu Vertim&Mamzel.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku