Advertisement 
ZABRODZIE: Prawie 188 tys. zł na OSA

Powiat

ZABRODZIE: Prawie 188 tys. zł na OSA

03.06.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Gmina Zabrodzie pozyskała 187.600 zł z rządowego programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA) na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w: Dębinkach, Gaju, Niegowie i Głuchach. Powstaną tam: siłownie plenerowe, strefy relaksu i sprawnościowe place zabaw.
 
Małą infrastrukturę sportowo-rekreacyjną o charakterze integracyjnym dla wszystkich grup wiekowych mają już Mostówka i Słopsk. W lutym br. gmina złożyła w Ministerstwie Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie takiej infrastruktury. Program mówi o budowie stref aktywności i relaksu szczególnie w miejscowościach pozbawionych dotychczas takiej infrastruktury lub posiadających ją w niewystarczającym zakresie. W ramach programu można otrzymać dofinansowanie od 50% do 70% wydatków kwalifikowanych. Do wyboru były dwa warianty: podstawowy (koszt do 50 tys. zł) i rozszerzony (koszt do 100 tys. zł). Gmina wybrała ten drugi. Wariant rozszerzony obejmuje: siłownię plenerową (minimum 6 urządzeń), strefę relaksu (minimum 4 ławki, plenerowy stolik do gier planszowych, np. szachy/warcaby lub inne plenerowe urządzenia do gry, np. stół do ping ponga, itp., zagospodarowanie zieleni), plac zabaw o charakterze sprawnościowym (wymagane 3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym), ogrodzenie terenu (minimum ogrodzenie placu zabaw). Obiekty mają być otwarte dla każdego.
22 maja Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki OSA edycja 2019. Wśród zaopiniowanych pozytywnie wniosków 6 jest z powiatu wyszkowskiego, w tym 4 z gminy Zabrodzie. Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 187.600 zł, termin rozliczenia – 31 stycznia 2020 r.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Pędzlem i kredką o rodzinie (foto)

BRAŃSZCZYK: Pędzlem i kredką o rodzinie (foto)

Do szerokiej gamy tematów podejmowanych na zajęciach plastycznych, które prowadzi Adam Karpiński w Gminnym Domu Kultury, doszedł chyba jeden z milszych – portret rodziny.
zobacz więcej
SOMIANKA: Plecaki pełne uśmiechów (foto)

SOMIANKA: Plecaki pełne uśmiechów (foto)

8 września w obecności wójta Andrzeja Żołyńskiego grono dzieci z trzech placówek z terenu gminy Somianka otrzymało wyjątkowe prezenty od przedsiębiorcy Jerzego Szymańskiego – prezesa spółki Agro Handlowiec. Uroczyste wręczenie prezentów odbyło w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej.
zobacz więcej
SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Nadal przyjmowane są zgłoszenia na OZE

SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Nadal przyjmowane są zgłoszenia na OZE

Gmina Somianka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu ogółem wynosi 15.231.020 zł, wydatki kwalifikowane – 7.115.886 zł, dofinansowanie – 5.432.979 zł. Nadal przyjmowane są zgłoszenia od zainteresowanych – termin upływa 20 czerwca.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zauroczyły go natura i cisza

ZABRODZIE: Zauroczyły go natura i cisza

Józef Szajna – malarz, scenograf, reżyser, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, więzień obozów Auschwitz i Buchenwald przez ponad 20 lat okres letni spędzał w Słopsku. Nad rzeką Fiszor miał swój domek, nazywany obecnie Szajnówką. Jego sąsiadem był Jan Zdebik, przyjaciel z lat szkolnych i harcerstwa.  
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku