ZABRODZIE: Pomaluj - nie niszcz (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Pomaluj - nie niszcz (foto)

04.10.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Bardzo ciekawą akcję „Pomaluj – nie niszcz” przeprowadziło w pierwszych dniach października Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”. Na ścianach w przejściu pod drogą S8 w Gaju namalowane zostały drzewa, kwiaty, motyle oraz fragment wiersza C. Norwida. Teraz czujemy się tam jak na kwitnącej łące.
 
Najpierw, dzięki staraniom mieszkańców, warszawski oddział GDDKiA zamalował liczne wulgaryzmy, którymi zabazgrane były ściany w przejściu i zrobił profesjonalny podkład pod kolejne farby. Kolejnym etapem było wykonanie przez Agnieszkę Ciepielewską i Justynę Pieńczuk zarysów rysunków, które zostały pięknie pomalowane przez dzieci, młodzież i dorosłych – uczestników akcji ubranych w malarskie fartuchy. W prace malarskie włączył się wójt Krzysztof Jezierski, Przy okazji uporządkowano okoliczny teren. Było twórczo, a jednocześnie wesoło i przyjemnie.
- Ta akcja jest przykładem integracji międzypokoleniowej – mówią organizatorzy. 
Akcja została sfinansowana ze środków pozyskanych za zajęcia III miejsca w programie Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”.
Za pomoc w akcji organizatorzy dziękują: Andrzejowi Chochlińskiemu i Łukaszowi Pruszakowi z GDDKiA, Piotrowi Rosińskiemu (zakup farb i akcesoriów), radnej Arlecie Miąśkiewicz i sołtysowi Stefanowi Szyszce.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom