ZABRODZIE: Podsumowania, podziękowania (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Podsumowania, podziękowania (foto)

03.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Przewodniczący rady na sesji 19 października podsumował mijającą kadencję. Radni i sołtysi otrzymali wydany właśnie album „Gmina Zabrodzie – nadbużańskie krajobrazy”, a wójt od radnych – elegancki zegarek. Żeby – jak zaznaczył przewodniczący – odmierzał mu szczęśliwy czas na emeryturze.
 
Kończy się, trwająca do 16 listopada, kadencja 2014-2018. Przewodniczący rady gminy Janusz Pakuła podsumował mijającą kadencję. Wspomniał, że w jej trakcie zmarł radny Wacław Sternik (luty 2015 r.), a zastąpiła go Maria Podolak. Radnym przybyło dzieci (- Przewodniczący jak śledzi – skomentowała jedna z radnych). Najważniejszym aktem prawnym było uchwalenie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zabrodzie.
- Kosztowna impreza, ale wydatek opłacalny – ocenił. – Daje gminie funkcjonowanie na dalsze lata.
Przedstawił też statystykę obecności radnych. Jest jej liderem – ma 92 obecności na sesjach i komisjach. Na pudle znaleźli się z nim jeszcze Ryszard Kostrzewa, Andrzej Strągowski i Tadeusz Chmiel. 
Tadeusz Michalik, który wybeira się na emeryturę, podziękował wszystkim za pracę i współpracę: - Tym, którzy mnie krytykowali i dalej krytykują, to trzeba wybaczyć, bo jesteśmy katolikami. Ale proszę 
o jedną rzecz – mówcie prawdę. Na kłamstwie się daleko nie zajedzie. Dziękuję wszystkim radnym za pracę na rzecz naszej gminy, na rzecz swoich lokalnych społeczności. 
Oficjalne pożegnanie odbędzie się na ostatniej, listopadowej już sesji.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Szczególne spotkanie tylko raz w roku (foto)

ZABRODZIE: Szczególne spotkanie tylko raz w roku (foto)

Samorządowcy i podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej spotkali się 19 grudnia w GOK, by przełamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Życzenia składano również po sesji 22 grudnia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

RZĄŚNIK: Od 10 lat pod skrzydłami księdza Jana (foto)

Społeczność Zespołu Szkół Publicznych w Rząśniku świętowała 10-lecie nadania szkole imienia ks. Jana Twardowskiego. – Taki dzień jak dzisiejszy to dobry moment na chwilę refleksji, wspomnień, ale i na spojrzenia w przyszłość. To właściwy czas na wyrażenie wdzięczności wszystkim ludziom dobrej woli, których wsparcie pozwala na dobre funkcjonowanie szkoły. Od kiedy rozpoczęliśmy naszą wędrówkę z patronem, stał się on wzorem, do którego się odwołujemy, który wskazuje kierunek, w jakim mamy zmierzać  - zauważyła dyrektor Katarzyna Abramczyk podczas jubileuszowej uroczystości, która odbyła się 30 maja.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: To jest budżet proinwestycyjny

BRAŃSZCZYK: To jest budżet proinwestycyjny

- ocenił wójt Mieczysław Pękul. – Tak duży odsetek, ale i duże pieniądze kierujemy na inwestycje. Na inwestycje zaplanowano ponad 13 mln zł (30% wszystkich wydatków).
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

BRAŃSZCZYK: Ku czci św. Jana Pawła II Przyjaciela Młodych (foto)

W Młodzieżowej Parafiadzie ku czci Świętego Jana Pawła II, która odbyła się  8 czerwca w Porębie, wzięły udział reprezentacje szkół gminnych. Rywalizowały w bieganiu, piłce nożnej, przeciąganiu liny i na torze przeszkód. Puchary wywalczyły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Białymbłocie oraz Gimnazjum w Brańszczyku.
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)