ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

Powiat

ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

28.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Obsada Posterunku Policji w Zabrodziu jest zbyt mała, by mógł funkcjonować 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Policjanci pełnią służbę w różnych godzinach. - Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku – na ostatniej sesji do radnych i sołtysów zwrócił się kierownik posterunku asp. Zbigniew Kwieciński.
Posterunek w Zabrodziu został reaktywowany po 4 latach. 19 grudnia 2016 r. otworzył go sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. - Jesteśmy jeszcze w fazie organizacyjnej. Posterunek nie ma stałych godzin działania. Grafik sporządzamy na początku miesiąca, ale często ulega zmianie, w zależności od potrzeb – zauważył kierownik. - Na posterunku pracuje 5 osób, łącznie ze mną. Nie jest to pełen stan etatowy. Nie ma możliwości obsadzić służb całodobowo, żeby ktoś był w posterunku przez cały czas. Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku.
Interesantów asp. Kwieciński przyjmuje każdego 10. i 21. dnia miesiąca w godz. 9 - 14 (jeśli wypada dzień świąteczny, to pierwszy dzień roboczy po tej dacie). - Postaramy się, żeby również dzielnicowy mł. asp. Paweł Łojek miał dyżur przynajmniej raz w tygodniu – dodał kierownik posterunku.
Niestety, do posterunku nie doprowadzono jeszcze bezpiecznego łącza telefonicznego, by uruchomić telefon stacjonarny. Dostępne są numery komórkowe: do kierownika - 887 884 470, do dzielnicowego - 519 035 351 (po służbie przekazuje telefon patrolowi). Asp. Kwieciński podkreślił jednak, że w sytuacjach nagłych najlepiej kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie. - Dyżurny przez radio poda wtedy, że potrzebna jest interwencja - dodał. - W terenie często nie ma zasięgu. U nas w posterunku w ogóle nie ma zasięgu, dodzwonienie się jest dosyć trudne.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Zitcom
Zitcom