ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

Powiat

ZABRODZIE: Patrole głównie w terenie

28.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Obsada Posterunku Policji w Zabrodziu jest zbyt mała, by mógł funkcjonować 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Policjanci pełnią służbę w różnych godzinach. - Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku – na ostatniej sesji do radnych i sołtysów zwrócił się kierownik posterunku asp. Zbigniew Kwieciński.
Posterunek w Zabrodziu został reaktywowany po 4 latach. 19 grudnia 2016 r. otworzył go sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. - Jesteśmy jeszcze w fazie organizacyjnej. Posterunek nie ma stałych godzin działania. Grafik sporządzamy na początku miesiąca, ale często ulega zmianie, w zależności od potrzeb – zauważył kierownik. - Na posterunku pracuje 5 osób, łącznie ze mną. Nie jest to pełen stan etatowy. Nie ma możliwości obsadzić służb całodobowo, żeby ktoś był w posterunku przez cały czas. Patrole są głównie w terenie, bo chyba chodzi o to, żeby reagować na ulicy, w środowisku, a nie o to, żeby siedzieć na krześle na posterunku.
Interesantów asp. Kwieciński przyjmuje każdego 10. i 21. dnia miesiąca w godz. 9 - 14 (jeśli wypada dzień świąteczny, to pierwszy dzień roboczy po tej dacie). - Postaramy się, żeby również dzielnicowy mł. asp. Paweł Łojek miał dyżur przynajmniej raz w tygodniu – dodał kierownik posterunku.
Niestety, do posterunku nie doprowadzono jeszcze bezpiecznego łącza telefonicznego, by uruchomić telefon stacjonarny. Dostępne są numery komórkowe: do kierownika - 887 884 470, do dzielnicowego - 519 035 351 (po służbie przekazuje telefon patrolowi). Asp. Kwieciński podkreślił jednak, że w sytuacjach nagłych najlepiej kontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie. - Dyżurny przez radio poda wtedy, że potrzebna jest interwencja - dodał. - W terenie często nie ma zasięgu. U nas w posterunku w ogóle nie ma zasięgu, dodzwonienie się jest dosyć trudne.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Jasełka na wzgórzu bielińskim (foto)

BRAŃSZCZYK: Jasełka na wzgórzu bielińskim (foto)

Po raz jedenasty w Brańszczyku, na wzgórzu bielińskim odbyły się plenerowe jasełka. To ogromne przedsięwzięcie, angażujące i przyciągające nie tylko lokalną społeczność. W poruszającym serca spektaklu „Gdzie jest nasze Betlejem?” wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku oraz ich przyjaciele.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Budżet 2018 - wodociągi, kanalizacja, drogi

ZABRODZIE: Budżet 2018 - wodociągi, kanalizacja, drogi

Radni bez głosów sprzeciwu przyjęli budżet Gminy Zabrodzie na 2018 rok. Na inwestycje przeznaczyli 1,92 mln zł (7,47% wszystkich wydatków) – najwięcej na tematy związane z wodociągami, kanalizacją, uzdatnianiem wody i oczyszczaniem ścieków. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dzień chorych i cierpiących

BRAŃSZCZYK: Dzień chorych i cierpiących

Gminne obchody Światowego Dnia Chorego, ustanowione przez św. Jana Pawła II, a obchodzone w dniu wspominania w Kościele powszechnym pierwszego objawienia Maryi w Lourdes, jak co roku odbyły się w Domu Emeryta u Księży Orionistów. Zostały zorganizowane po raz 14., wspólnie z CKO, GOPS i Urzędem Gminy, dla ok. 200 osób. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Młynarze dają i proszą

ZABRODZIE: Młynarze dają i proszą

– Będziemy wdzięczni, jeśli rada gminy łaskawie będzie spoglądała na naszą miejscowość – na grudniowej sesji o potrzebach Młynarzy mówił Tomasz Babańczyk. Uważa, że wieś zasługuje na inwestycje ze względu na środki, które przekazuje do kasy gminy. – Wydatki wsi są duże, ale są wioski z większymi, a niedużo dostały – odpowiedział radny Janusz Pakuła.   
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan