ZABRODZIE: Nowy samochód dla ochotników (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Nowy samochód dla ochotników (foto)

29.12.2018
autor: Elżbieta Szczuka
28 grudnia, po sesji rady gminy, wójt Krzysztof Jezierski oficjalnie przekazał druhowi Przemysławowi Raniewiczowi, prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrodziu, kluczyki do nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zakup samochodu został sfinansowany ze środków Gminy Zabrodzie (89.770 zł), Samorządu Województwa Mazowieckiego (69.230 zł) i  OSP w Zabrodziu (38.000 zł).
- To bardzo miły akcent – stwierdził wójt. – Nie przyczyniłem się do zakupu tego samochodu, miałem tylko przyjemność być przy jego odbiorze (14 grudnia – ES). Dziś jest to techniczne przekazanie, żeby rozliczyć się z przekazanego z urzędu marszałkowskiego dofinansowania. 
Prezes Raniewicz podziękował wójtom – obecnemu i poprzedniemu oraz radnym za przyczynienie się do zakupu tego samochodu. - Mało kto wie, że w tym roku obchodziliśmy 95. rocznicę założenia naszej straży. To miłe na tę rocznicę dostać tak ładny samochód. Mam nadzieję, że nie będzie za dużo eksploatowany w akcjach, ale to już nie od nas zależy. 
Nowy samochód będzie bardzo przydatny przy gaszeniu traw (dużo jest w gminie tego typu zdarzeń), bo do ich gaszenia mniej jest potrzebna woda, a bardziej łopaty i tłumice. Na terenie gminy często występują powodzie i podtopienia – pojazd może poruszać się po terenach zalanych i rozmiękczonym przez wodę gruncie, a także ciągnąć łódkę.
Samochód wart jest 197 tys. zł. Zabudowany na podwoziu pojazdu Ford Ranger, wyposażony w silnik o pojemności 3,2 l i mocy 200 KM, dodatkowo na pojeździe zamontowano zbiornik wodny z wysokociśnieniowym agregatem gaśniczym (agregat zakupiony za 26.200 zł ze środków OSP), wyciągarkę, piłę i podręczny sprzęt gaśniczy. Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 jest pierwszym tego typu pojazdem na terenie powiatu wyszkowskiego.
W OSP w Zabrodziu jest 46 strażaków, w tym 23 czynnych. W 2018 r. do 28 grudnia mieli 109 wyjazdów.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Wieszak z sercem

DŁUGOSIODŁO: Wieszak z sercem

Przy budynku ośrodka zdrowia i GCIKSiR, czyli w pobliżu targu, stanął wieszak z sercem:. Zasada jest prosta: „Nie potrzebujesz odzieży - zostaw ją na wieszaku. Potrzebujesz odzieży - zabierz i niech Ci służy.”
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

RZĄŚNIK: Modernizacja, jeśli pogorszą się parametry (foto)

Nasz Czytelnik, w imieniu mieszkańców Plewicy i Rogóźna, zwrócił się do Nowego Wyszkowiaka z prośbą o interwencję w sprawie podłączenia obydwu miejscowości do nowej infrastruktury energetycznej i transformatora, ponieważ obecna sieć jest dość awaryjna. Zły jej stan potwierdzają przysłane zdjęcia. Rzeczniczka PGE w odpowiedzi argumentuje, że zmiana stacji transformatorowej sytuacji nie poprawi, ponieważ obydwie są zasilane z tej samej linii średniego napięcia, a to od niej w głównej mierze zależy „pewność zasilania odbiorcy”. Do przyłączenia wszystkich mieszkańców Rogóźna i Plewicy potrzebna byłaby dodatkowa inwestycja sieciowa plus modernizacja istniejącej infrastruktury.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Lato ze sztuką i teatrem

DŁUGOSIODŁO: Lato ze sztuką i teatrem

W niedzielę w Długosiodle odbył się pierwszy Letni Festiwal Sztuki, połączony z obchodami 3. urodzin Teatru Gaudium. Na scenie swoje talenty zaprezentowali najmłodsi i seniorzy. O teatrze, jego założeniach i misji mówił założyciel grupy Karol Pych.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: To był rok inwestycyjny

DŁUGOSIODŁO: To był rok inwestycyjny

Radni jednogłośnie zdecydowali o udzieleniu wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu absolutorium za 2015 r. Inwestycje minionego roku warte były prawie 12 mln zł. – To duży wysiłek finansowy, ten rok był rokiem inwestycyjnym – ocenił z zadowoleniem wójt. 
zobacz więcej
Zitcom

Najczęściej komentowane