ZABRODZIE: Miarą miłości jest miłość bez miary (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Miarą miłości jest miłość bez miary (foto)

28.11.2017
autor: Małgorzata Wiśniewska Dyrektor GOK w Zabrodziu; opr. red.
- takie motto przyświecało uroczystości złotych godów, która odbyła się 18 listopada. Małżeństwa z 50-letnim stażem otrzymały medale przyznawane przez Prezydenta RP. 
Mszę św., która tradycyjnie rozpoczęła uroczystości, w intencji Jubilatów i ich rodzin w kościele pw. Świętej Trójcy w Niegowie odprawili księża proboszczowie Andrzej Rybicki z parafii w Niegowie oraz Piotr Flegel z parafii w Kicinach.
Podczas drugiej części, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu, wójt Tadeusz Michalik oraz przewodniczący rady gminy Janusz M. Pakuła złożyli życzenia Jubilatom. Wręczyli medale, przyznane przez Prezydenta RP,  za wieloletnie pożycie małżeńskie. 
Złote gody świętowali: Marianna i Stanisław Julcowie z Basinowa, Henryka i Stanisław Średniccy z Wysych, Teresa i Stanisław Getkowie z Mostówki, Jadwiga i Zdzisław Kamińscy z Niegowa, Krystyna i Marek Lichoccy z Choszczowego. 50 lat pozostają w związku również Halina i Henryk Chmielowie oraz Teresa i Janusz Kłosińscy (nieobecni na uroczystości).  
Diamentowe gody obchodzili: Danuta i Zdzisław Kaczmarscy z Mostówki oraz nieobecni na uroczystości  Jadwiga i Czesław Michalikowie. Dla obydwu par przygotowano okolicznościowe upominki.  
Gości i bohaterów uroczystości zaproszono na wspólny posiłek oraz występ zabrodzkiego zespołu ludowego Sława. W programie, przygotowanym pod kierunkiem Ewy Rytelewskiej, znalazły się najpiękniejsze strofy i pieśni o życiu, miłości i rodzinie. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia, toastu za zdrowie Jubilatów, tortu, serdecznych rozmów i wspomnień.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

BRAŃSZCZYK: Gitarzyści w plenerze podsumowują rok nauki (foto)

Dwie grupy gitarowe z Brańszczyka i Poręby 20 czerwca uczestniczyły w ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Dom Kultury w plenerze – na przystani promowej w Nakle. Podsumowano szkolny rok nauki gry na gitarze oraz nagrodzono uczestników zajęć prowadzonych przez instruktora Marka Rozenka. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Kultywowali tradycje przodków (foto)

BRAŃSZCZYK: Kultywowali tradycje przodków (foto)

W niedzielę 21 sierpnia w Brańszczyku odbyły się gminne dożynki. Podobnie jak w ubiegłym roku, uroczystość miała miejsce w skansenie. Pod sceną pyszniły się piękne wieńce dożynkowe, stoły biesiadne zapraszały do kosztowania potraw, do zabawy zaprosiły zespoły muzyczne. Na placu było gwarno i wesoło. Wójt Mieczysław Pękul podkreślał, że święto to jest przede wszystkim uhonorowaniem rolniczego trudu.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wycieczka do Warszawy (foto)

ZABRODZIE: Wycieczka do Warszawy (foto)

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, ze swoimi wychowawcami Małgorzatą Antczak, Maciejem Mędrzyckim, Mirosławą Janaszek-Czajką i Mariolą Bogdanowicz 14 listopada byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkachh. Obejrzeli też spektakl „Balladyna” w Och-Teatrze.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

SOMIANKA: Zwycięstwo sołectwa Wólka Somiankowska (foto)

VIII Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się w sobotę 9 września 2017r. w Jabłonnie. Uczestniczyło w nim 6 sołectw. Gminę Somianka reprezentowali mieszkańcy Wólki Somiankowskiej. Wygrali w kategorii prezentacja stoiska, III miejsce wywalczyli swoim występem na scenie.
zobacz więcej
Mrówka grudzień2 2017

Najczęściej komentowane

Mrówka grudzień2 2017
Mrówka grudzień2 2017
fotobudka star