ZABRODZIE: Miarą miłości jest miłość bez miary (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Miarą miłości jest miłość bez miary (foto)

28.11.2017
autor: Małgorzata Wiśniewska Dyrektor GOK w Zabrodziu; opr. red.
- takie motto przyświecało uroczystości złotych godów, która odbyła się 18 listopada. Małżeństwa z 50-letnim stażem otrzymały medale przyznawane przez Prezydenta RP. 
Mszę św., która tradycyjnie rozpoczęła uroczystości, w intencji Jubilatów i ich rodzin w kościele pw. Świętej Trójcy w Niegowie odprawili księża proboszczowie Andrzej Rybicki z parafii w Niegowie oraz Piotr Flegel z parafii w Kicinach.
Podczas drugiej części, w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu, wójt Tadeusz Michalik oraz przewodniczący rady gminy Janusz M. Pakuła złożyli życzenia Jubilatom. Wręczyli medale, przyznane przez Prezydenta RP,  za wieloletnie pożycie małżeńskie. 
Złote gody świętowali: Marianna i Stanisław Julcowie z Basinowa, Henryka i Stanisław Średniccy z Wysych, Teresa i Stanisław Getkowie z Mostówki, Jadwiga i Zdzisław Kamińscy z Niegowa, Krystyna i Marek Lichoccy z Choszczowego. 50 lat pozostają w związku również Halina i Henryk Chmielowie oraz Teresa i Janusz Kłosińscy (nieobecni na uroczystości).  
Diamentowe gody obchodzili: Danuta i Zdzisław Kaczmarscy z Mostówki oraz nieobecni na uroczystości  Jadwiga i Czesław Michalikowie. Dla obydwu par przygotowano okolicznościowe upominki.  
Gości i bohaterów uroczystości zaproszono na wspólny posiłek oraz występ zabrodzkiego zespołu ludowego Sława. W programie, przygotowanym pod kierunkiem Ewy Rytelewskiej, znalazły się najpiękniejsze strofy i pieśni o życiu, miłości i rodzinie. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia, toastu za zdrowie Jubilatów, tortu, serdecznych rozmów i wspomnień.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
21.82% (199 głosów)
28.95% (264 głosów)
7.24% (66 głosów)
7.68% (70 głosów)
34.32% (313 głosów)
manhattan