ZABRODZIE: Luzowanie obostrzeń

Powiat

ZABRODZIE: Luzowanie obostrzeń

13.05.2020
autor: Elżbieta Szczuka
W minionym tygodniu wznowiła działalność Gminna Biblioteka Publiczna w Zabrodziu oraz żłobek i grupa przedszkolna w Adelinie. Udostępniono też kompleks boisk przy Urzędzie Gminy w Zabrodziu.
 
6 maja został udostępniony (od piątku do niedzieli) kompleks boisk przy urzędzie gminy. Zainteresowanie jest duże. Na każdym z boisk jednocześnie może przebywać do 6 osób, obowiązkowo z zasłoniętymi ustami i nosem. Obowiązuje zakaz korzystania z szatni i budynków socjalnych, sprzęt sportowy (piłki) przynoszą uczestnicy. Zainteresowani rezerwacją powinni kontaktować się z animatorem sportu, tel. 609-051-879.
 

Żłobek i przedszkole

Gmina zdecydowała o uruchomieniu żłobka i grupy przedszkolnej na razie tylko w Adelinie. Żłobek wznowił działalność 6 maja, jest w nim troje maluszków. 
W Adelinie mogą być uruchomione dwie grupy przedszkolne, liczące 8-12 dzieci. Ze względów bezpieczeństwa dzieci nie mogą przynosić własnego pożywienia ani napojów, dlatego Spółdzielnia Socjalna INTEGRACJA zapewni całodzienne wyżywienie (II śniadanie, obiad, podwieczorek) w cenie 9,70 zł dziennie. 
Przedszkole mogło ruszyć od poniedziałku, ale do środy 13 maja rodzice wykazywali zainteresowanie, ale żaden nie podjął jeszcze decyzji o posłaniu dziecka do przedszkola. 
Aby dziecko przychodziło do przedszkola, muszą być spełnione następujące warunki:
1. Dziecko jest zdrowe, bez objawów chorobowych.
2. Rodzice, opiekunowie i pozostali domownicy są zdrowi.
3. Na rodzinę nie nałożono kwarantanny ani izolacji w warunkach domowych.
4. Oboje rodzice świadczą pracę poza domem.
5. Rodzice złożą w terminie wymaganą dokumentację.
Rodzice nie będą mogli wchodzić do przedszkola. Dzieci będą przekazywane w wejściu.
 

Biblioteka

Od czwartku 7 maja można wypożyczać książki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabrodziu. W czwartek i piątek biblioteka pracuje w godz. 9-15 z półgodzinna przerwą na dezynfekcję w godz. 12-12.30, natomiast w poniedziałek i wtorek w godz. 11-17 z przerwą na dezynfekcje w godz. 15-15.30. W środy dla czytelników jest nieczynna. 
Czytelnicy (w maseczkach i rękawiczkach) wchodzą do biblioteki pojedynczo, wejściem do GOK. Nie mają dostępu do półek. Książki do wypożyczenia mogą wybrać, korzystając ze strony https://zabrodzie.naszabiblioteka.com/ w zakładce KATALOG.
Biblioteka prosi o wcześniejszy kontakt telefoniczny (29 757-12-54 wew. 20) lub, mailowy (gbp@zabrodzie.pl). Wszystkie zwroty w wydzielonym pomieszczeniu zostaną poddane kwarantannie, zgodnie z bieżącymi zaleceniami oraz rekomendacją Biblioteki Narodowej.
Do odwołania nieczynna jest czytelnia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Ferie z GDK

BRAŃSZCZYK: Ferie z GDK

Gminny Dom Kultury zaprasza na ferie, od poniedziałku do piątku, 10-14 lutego i 17-21 lutego. Zajęcia – bezpłatne – będą odbywały się w domu kultury i remizie OSP w Brańszczyku; kino sferyczne zawita także do szkół w Białymbłocie i Porębie. Planowane są także wyjazdy (częściowo odpłatne dla uczestników) na basen do Ostrowi Mazowieckiej oraz do Warszawy – do Centrum Nauki Kopernik i Hangaru Trampolin.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny Dzień Ziemi (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny Dzień Ziemi (foto)

Przedszkole Samorządowe w Długosiodle obchodziło Dzień Ziemi. Impreza miała na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom problemów związanych z ekologią.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

RZĄŚNIK: Zaprezentowaliście się fantastycznie (foto)

- Witam wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na wspólne kolędowanie w trakcie XX Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Rząśniku – zwróciła się do obecnych Katarzyna Abramczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząśniku, gdzie 11 stycznia odbywał się gminny finał. – Było dużo radości, było też dużo pogłębionej refleksji. Były wzruszenia, łzy w oczach. Za to wszystko wam dziękujemy – zwróciła się do wykonawców jedna z jurorek. Gminę Rząśnik w Wyszkowie będą reprezentować  uczniowie szkół w Rząśniku, Starym Lubielu i Porządziu. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Obrońcom Ojczyzny (foto)

RZĄŚNIK: Obrońcom Ojczyzny (foto)

Uroczystość w 5. rocznicę odnowienia nagrobków żołnierzy, którzy w pierwszych dniach II wojny światowej oddali swoje życie za Polskę i spoczywają na cmentarzu w Nowym Lubielu, odbyła się 9 września. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom