ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

30.11.-0001
autor: Elżbieta Szczuka
Swoiste rekolekcje stanowiło Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpili mieszkańcy i pracownicy DPS, klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego – roku propedeutycznego w Urlach, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Można było je obejrzeć w dniach 8 – 12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. 
 
Tegoroczne misterium, będące wspólnym zatrzymaniem się nad tajemnicą krzyża Chrystusa, miało tytuł „Ufaj, Synu”. 
Widzów witała dyrektor Cecylia Lewandowska (siostra Lidia).
- Misterium Męki Pańskiej jest takim zatrzymaniem się w pędzie tego świata. Chciejmy więc zatrzymać się na chwilę przy Jezusie, przy jego słowach i czynach. On nam ciągle mówi: Ufaj synu, ufaj córko, ufajcie! Zaufanie nie jest łatwą sprawą, ale z łaską Jezusa wszystko jest możliwe. 
Ten prawie godzinny spektakl – historię męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – wyreżyserowała siostra dyrektor. W role Jezusa, Kajfasza i Judasza wcielili się klerycy: Mateusz, Wojciech i Mikołaj. Widać było wielkie zaangażowanie wszystkich aktorów, niezależnie od wielkości granej roli. Warto dodać, że stroje zostały własnoręcznie przygotowane przez pracowników DPS.
Siostra Lidia podsumowała spektakl słowami papieża Franciszka z jego ostatniej adhortacji „Chrystus żyje, żyj razem z Nim” o trzech prawdach. –  Pierwsza to: Bóg cię kocha. Nigdy w to nie wątp, niezależnie od tego, co ci się przytrafia w życiu. W każdych okolicznościach jesteś nieskończenie miłowany. Druga jest taka: Chrystus z miłości oddał samego siebie aż do końca, żeby cię zbawić. Jego rozpostarte ramiona na krzyżu są najcenniejszym znakiem przyjaciela, który potrafi posunąć się do ostateczności. I jest trzecia prawda, która jest nieodłączna od poprzedniej: On żyje! Jeśli on żyje, to naprawdę może być obecny w twoim życiu, w każdej chwili, aby napełnić je światłem. On napełnia wszystko swoją niewidzialną obecnością i gdziekolwiek pójdziesz, będzie na ciebie czekał. Kontempluj Jezusa szczęśliwego, przepełnionego radością. Tego wam wszystkim życzę – zakończyła.
Po spektaklu do siostry Lidii ustawiała się kolejka osób z gratulacjami i podziękowaniami za piękne wprowadzenie do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. 
- Bardzo dziękuję siostrze Lidii i wam wszystkim – 11 kwietnia zwrócił się do wykonawców ks. Mirosław Danielski, proboszcz parafii w Zatorach, z niegowskim DPS związany od ponad 30 lat – za to, że pokazujecie, jak kochać Boga, za tę wspaniałą lekcję wiary i miłości. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Jeszcze więcej na Dudę

BRAŃSZCZYK: Jeszcze więcej na Dudę

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 73,73% mieszkańców gminy, którzy przyszli na wybory 12 lipca. To znacznie więcej niż w I turze. W sumie udział w wyborach wzięło 4.717 osób, frekwencja 69,09%.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Najpopularniejsze fotowoltaika i wymiana pieców

RZĄŚNIK: Najpopularniejsze fotowoltaika i wymiana pieców

Na ogłoszenie o możliwości składania wniosków na dofinansowanie z budżetu gminy inwestycji proekologicznych, do 1 czerwca odpowiedziało 49 mieszkańców. Największym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne oraz wymiana pieców. Wnioski są przyjmowane i rozpatrywane w kolejności wpływu. Środki zaplanowane na ten cel jeszcze nie zostały wykorzystane.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wybory uzupełniające

RZĄŚNIK: Wybory uzupełniające

Na niedzielę 10 lutego 2019 r. Komisarz Wyborczy w Ostrołęce II, w związku ze stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu radnego,  zarządził wybory uzupełniające w jednomandatowym okręgu wyborczym nr 13. Obejmuje on sołectwa Nowy Lubiel i Wólka Wojciechówek. Mieszkańcy wybiorą jednego radnego. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

s. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, uczestniczył z grupą parafian, podczas Światowych Dni Młodzieży, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem  na Jasnej Górze. Uczestnikami ŚDM w Krakowie były też trzy jego młode parafianki i dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. – Po tej pielgrzymce będzie w Polsce więcej ludzi, którzy o nim powiedzą „Nasz Papież” – uważa ks. proboszcz, którego poprosiliśmy, by podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego spotkania.
zobacz więcej
Zitcom