ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

30.11.-0001
autor: Elżbieta Szczuka
Swoiste rekolekcje stanowiło Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpili mieszkańcy i pracownicy DPS, klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego – roku propedeutycznego w Urlach, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Można było je obejrzeć w dniach 8 – 12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. 
 
Tegoroczne misterium, będące wspólnym zatrzymaniem się nad tajemnicą krzyża Chrystusa, miało tytuł „Ufaj, Synu”. 
Widzów witała dyrektor Cecylia Lewandowska (siostra Lidia).
- Misterium Męki Pańskiej jest takim zatrzymaniem się w pędzie tego świata. Chciejmy więc zatrzymać się na chwilę przy Jezusie, przy jego słowach i czynach. On nam ciągle mówi: Ufaj synu, ufaj córko, ufajcie! Zaufanie nie jest łatwą sprawą, ale z łaską Jezusa wszystko jest możliwe. 
Ten prawie godzinny spektakl – historię męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa – wyreżyserowała siostra dyrektor. W role Jezusa, Kajfasza i Judasza wcielili się klerycy: Mateusz, Wojciech i Mikołaj. Widać było wielkie zaangażowanie wszystkich aktorów, niezależnie od wielkości granej roli. Warto dodać, że stroje zostały własnoręcznie przygotowane przez pracowników DPS.
Siostra Lidia podsumowała spektakl słowami papieża Franciszka z jego ostatniej adhortacji „Chrystus żyje, żyj razem z Nim” o trzech prawdach. –  Pierwsza to: Bóg cię kocha. Nigdy w to nie wątp, niezależnie od tego, co ci się przytrafia w życiu. W każdych okolicznościach jesteś nieskończenie miłowany. Druga jest taka: Chrystus z miłości oddał samego siebie aż do końca, żeby cię zbawić. Jego rozpostarte ramiona na krzyżu są najcenniejszym znakiem przyjaciela, który potrafi posunąć się do ostateczności. I jest trzecia prawda, która jest nieodłączna od poprzedniej: On żyje! Jeśli on żyje, to naprawdę może być obecny w twoim życiu, w każdej chwili, aby napełnić je światłem. On napełnia wszystko swoją niewidzialną obecnością i gdziekolwiek pójdziesz, będzie na ciebie czekał. Kontempluj Jezusa szczęśliwego, przepełnionego radością. Tego wam wszystkim życzę – zakończyła.
Po spektaklu do siostry Lidii ustawiała się kolejka osób z gratulacjami i podziękowaniami za piękne wprowadzenie do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. 
- Bardzo dziękuję siostrze Lidii i wam wszystkim – 11 kwietnia zwrócił się do wykonawców ks. Mirosław Danielski, proboszcz parafii w Zatorach, z niegowskim DPS związany od ponad 30 lat – za to, że pokazujecie, jak kochać Boga, za tę wspaniałą lekcję wiary i miłości. 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

SOMIANKA: Jaka to samorządność, skoro podjęto decyzję za nas

Na sesji 22 listopada radni przyjęli uchwały stwierdzające przekształcenia 6-klasowych szkół podstawowych oraz zespołów szkół, w skład których wchodzą 6-letnie szkoły podstawowe, w 8-letnie szkoły podstawowe. Chociaż była to właściwie formalność, bo szkoły te od 1 września 2017 r. funkcjonują na mocy ustawy sejmowej, wywołała dyskusje na komisjach rady gminy. Podczas głosowania niektórzy radni, m.in. przewodniczący rady, wstrzymali się od głosu lub w ogóle nie uczestniczyli w głosowaniu.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

Biało-Czerwony Rajd Rowerowy wyruszy 2 maja (środa) o godz. 13 sprzed Urzędu Gminy w Brańszczyku. Trasa będzie miała ok. 25 km utwardzoną drogą i zakończy się w skansenie w Brańszczyku, gdzie na strudzonych rowerzystów będzie czekał posiłek. Zapisy do 30 kwietnia w Gminnym Domu Kultury.
zobacz więcej
SOMIANKA: Uczta dla oka (foto)

SOMIANKA: Uczta dla oka (foto)

Kolejny już pokaz taneczny dali uczestnicy zajęć prowadzonych przez MB Studio Martyny Busławskiej. Pokaz, zorganizowany przez GOK w Somiance, odbył się 29 maja w hali sportowej szkoły w Woli Mystkowskiej.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Naprzód Adasiu, z tobą jesteśmy (foto)

ZABRODZIE: Naprzód Adasiu, z tobą jesteśmy (foto)

Piknik charytatywny na rzecz  Adasie Wernio, ośmiolatka, mieszkańca Zabrodzia, chorującego na rzadką chorobę genetyczną PKAN-NBIA odbył się W niedzielę 24 czerwca na orliku w Zabrodziu. W jego organizację zaangażowało się mnóstwo wolontariuszy. Udało się zebrać (bez licytacji) 31.293,29 zł.  
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku