ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach

Powiat

ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach

05.07.2019
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 7 lipca w Kicinach odbędą się „Jagodowe żniwa za brodem”, już po raz trzeci. Tegoroczne będą skromniejsza. – Będziemy promować naszych lokalnych artystów – zapowiada wójt. 
 
Od godz. 12 do 13 rejestrować się będą uczestnicy konkursu zbierania jagód, drużyny wyjadą do lasu o 13.30. W tym czasie, do 15.30, zaplanowano różne konkursy, m.in.: na jagodowy przysmak, najpiękniejszy wianek, rzut beretem, wiedzy o gminie, warsztaty kowalskie, budowanie budek dla ptaków i domków dla owadów. Będzie można wysłuchać wykładu o efekcie cieplarnianym. 
Od 16.00 na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne, m.in. Sława, Play, kapela z Mostówki, cover – Czesław Niemen. Dyskotekkę poprowadzi DJ Marcel. O 21.00 na scenie pojawi się cover – Freddie Mercury.  
Na organizację pikniku „Jagodowe żniwa za brodem” gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego ok. 15 tys. zł dofinansowania.
- Będzie to trochę inna impreza niż dotychczas, chciałbym, żeby była skromniejsza – mówił na ostatniej sesji rady wójt Krzysztof Jezierski. – Nie ma w tym roku gwiazdy światowego formatu, ale są nie mniej atrakcyjni artyści z terenu gminy Zabrodzie. Przekonamy się o tym. Myślę, że to też ma swój urok. A jednocześnie będzie bardzo oszczędne, będziemy promować naszych lokalnych artystów.
A na boisku w Kicinach w godzinach 9 – 13 odbędzie się turniej piłki nożnej.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

ZABRODZIE: Lekcja wiary i miłości (foto)

Swoiste rekolekcje stanowiło Misterium Męki Pańskiej, w którym wystąpili mieszkańcy i pracownicy DPS, klerycy z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego – roku propedeutycznego w Urlach, uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Można było je obejrzeć w dniach 8 – 12 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej w Niegowie, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Najpiękniejsze szopki wybrane (foto)

BRAŃSZCZYK: Najpiękniejsze szopki wybrane (foto)

Podczas dorocznego spotkania opłatkowego w Brańszczyku wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Zainteresowanie tym nowym pomysłem gwarantuje, że w przyszłym roku również będzie można kultywować ten piękny zwyczaj. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen powrócił (foto)

Nie tylko Brańszczyk, ale i od niedawna Poręba mają skansen. Został oddany do użytku i poświęcony 16 czerwca. Otrzymał imię księdza Jerzego Dąbrowskiego, przez 22 lata (1960-82) proboszcza parafii w Porębie. Dlaczego właśnie jego imię? Bo był twórcą pierwszego w Porębie skansenu, który został otwarty w starej dzwonnicy 30 kwietnia 1972 roku. Poza tym ksiądz był bardzo ciekawą postacią, sam poświęcił się „gromadzeniu tego wszystkiego, co świadczy o historii tego regionu”.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Aktywne kobiety w Gaju (foto)

ZABRODZIE: Aktywne kobiety w Gaju (foto)

W Gaju miesiąc temu powstało Koło Gospodyń Wiejskich „Gajowianki”. – Byliśmy zauroczeni zapałem, jaki tam jest – mówił wójt Krzysztof Jezierski.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku