ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach

Powiat

ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach

05.07.2019
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 7 lipca w Kicinach odbędą się „Jagodowe żniwa za brodem”, już po raz trzeci. Tegoroczne będą skromniejsza. – Będziemy promować naszych lokalnych artystów – zapowiada wójt. 
 
Od godz. 12 do 13 rejestrować się będą uczestnicy konkursu zbierania jagód, drużyny wyjadą do lasu o 13.30. W tym czasie, do 15.30, zaplanowano różne konkursy, m.in.: na jagodowy przysmak, najpiękniejszy wianek, rzut beretem, wiedzy o gminie, warsztaty kowalskie, budowanie budek dla ptaków i domków dla owadów. Będzie można wysłuchać wykładu o efekcie cieplarnianym. 
Od 16.00 na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne, m.in. Sława, Play, kapela z Mostówki, cover – Czesław Niemen. Dyskotekkę poprowadzi DJ Marcel. O 21.00 na scenie pojawi się cover – Freddie Mercury.  
Na organizację pikniku „Jagodowe żniwa za brodem” gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego ok. 15 tys. zł dofinansowania.
- Będzie to trochę inna impreza niż dotychczas, chciałbym, żeby była skromniejsza – mówił na ostatniej sesji rady wójt Krzysztof Jezierski. – Nie ma w tym roku gwiazdy światowego formatu, ale są nie mniej atrakcyjni artyści z terenu gminy Zabrodzie. Przekonamy się o tym. Myślę, że to też ma swój urok. A jednocześnie będzie bardzo oszczędne, będziemy promować naszych lokalnych artystów.
A na boisku w Kicinach w godzinach 9 – 13 odbędzie się turniej piłki nożnej.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane