ZABRODZIE: Góra Grosza w Adelinie

Powiat

ZABRODZIE: Góra Grosza w Adelinie

29.12.2016
autor: Ewa Elward, fot. www.adelin.szkolnastrona.pl
To już 17. edycja akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” w Warszawie.  Włączyli się do niej także uczniowie szkoły w Adelinie. Zebrali górę monet o wartości 80,01 zł, a przedszkolaki z Adelina i Kicin – 18,90 zł. 
Każdy grosza przyczynia  się do realizacji przedsięwzięć fundacji na rzecz dzieci w trudnej sytuacji wychowawczej. Takie akcje jak „Góra Grosza” pomagają zmieniać rzeczywistość na lepszą. Dzięki tej  inicjatywie  pomagamy  dzieciom,  które  nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach, lecz w opiece zastępczej. Zebrane pieniądze przeznaczane są na: pomoc doraźną w postaci zakupu niezbędnych rzeczy, rodzinną terapię, wyjazd wypoczynkowy dla rodziny, wspieranie talentów i zainteresowań podopiecznych, pomoc w umieszczeniu dziecka w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie.  
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Ku czci Obrońców Polski

RZĄŚNIK: Ku czci Obrońców Polski

Uroczystą Mszę św. w intencji Obrońców Polski poległych we wrześniu 1939 r. w niedzielę  4 września odprawił ks. proboszcz Wojciech Goryszewski w kościele w Nowym Lubielu. Na pobliskim cmentarzu tuż przy głównej bramie spoczywają trzej lotnicy – ppor. rez. Franciszek Bielecki, kpr. strzelec samolotowy Roman Stronczek i kpr. rez. Antoni Kucharczyk. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Była kapliczka i ołtarzyk...

RZĄŚNIK: Była kapliczka i ołtarzyk...

O cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej w Dąbrowie-Zagródziu, gdzie spoczywa ok. 300 żołnierzy rosyjskich i niemieckich , opowiada 90-letni Jan Rudnicki.  Uporządkowania tego miejsca podjęli się wyszkowscy harcerze. Zakończyli już prace. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Spotkanie w sprawie ASF

BRAŃSZCZYK: Spotkanie w sprawie ASF

Ważne dla rolników. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie zaprasza na szkolenie na temat: „Podatki w rolnictwie. Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi” oraz „Zwalczanie Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)”, które odbędzie 14 września o godz. 10 w urzędzie gminy w Brańszczyku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Absolutoriom  jednogłośnie

ZABRODZIE: Absolutoriom jednogłośnie

Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje wydano ponad 2 miliony złotych. – Mam świadomość, że nie wszystkie inwestycje nam się udało zrealizować w tamtym roku, ale większość zaplanowanych zostało wykonanych – podsumował Tadeusz Michalik.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017