ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

Powiat

ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

20.09.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Wójt Tadeusz Michalik zdecydował, że jeszcze w tym roku Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg w Ostrowi Maz. zbuduje 715-metrowy odcinek drogi transportu rolnego w Słopsku. Radni na sesji 14 września zwiększyli o 215 tys. zł wydatki na tę inwestycję. 
7 sierpnia br. wójt Tadeusz Michalik unieważnił przetarg na przebudowę drogi gminnej transportu rolnego w Słopsku. Motywował tym, że najniższa oferta zgłoszona w przetargu znacznie przekraczała tę zapisaną w budżecie gminy, czyli 315 tys. zł. Wtedy do przetargu przystąpiły 2 firmy, najniższa cena wynosiła 530.932 zł. 
- Postanowiłem ten przetarg unieważnić, bo ta kwota mnie trochę zszokowała – przyznał wójt. –   Ale mając na uwadze otrzymaną od marszałka dotację w kwocie 70 tys. zł, postanowiłem ogłosić następny przetarg.
24 sierpnia otwarto oferty w drugim postępowaniu – tym razem zgłosiła się tylko jedna firma, Przedsiębiorstwa Budowy i Utrzymania Dróg w Ostrowi Maz. z ceną 526.767 zł, tylko 4 tys. zł niższą.
- Możliwości były dwie. Odstąpić od budowy, zwrócić pieniądze panu marszałkowi i dać sobie spokój. Ale jest to jedyna droga, która w tym roku miała pełne parametry, żeby złożyć wniosek o dofinansowanie przez marszałka. Wiele razy rozważaliśmy, jaką decyzję podjąć. I zdecydowaliśmy, żeby jednak te pieniądze znaleźć i jeszcze w tym roku wykonać tę inwestycję. Chcę powiedzieć, że ceny inwestycji wzrosły w tym roku horrendalnie – tu wójt głęboko westchnął. – Nie wiem, co jest przyczyną takiego dużego wzrostu kosztów. Myślę, że w przyszłym roku będą jeszcze wyższe, bo rząd podjął decyzję o wzroście płacy minimalnej. Jeśli brakujące 215 tysięcy się znajdzie, to natychmiast podpisuję umowę – zadeklarował.
Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o zmianach w budżecie gminy, w którym m.in. o 215 tys. zł zwiększyli wydatki na przebudowę drogi transportu rolnego w miejscowości Słopsk. 
Po zakończonej sesji wójt podpisał informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu przetargowym – do 16 października PBiUD w Ostrowi Maz. ma zrealizować inwestycję. Zadanie obejmuje przebudowę drogi na długości 715 m.b. i szerokości jezdni 5 m. Zostanie wyciętych 25 drzew. Podbudowa z kruszywa łamanego ma mieć grubość 20 cm, nawierzchnia z betonu asfaltowego 8 cm (w tym warstwa ścieralna 4 cm), pobocza z kruszywa łamanego mają szerokość 0,75 m, wykonanych zostanie 7 zjazdów indywidualnych.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku