ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

Powiat

ZABRODZIE: Droga w Słopsku jeszcze w tym roku

20.09.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Wójt Tadeusz Michalik zdecydował, że jeszcze w tym roku Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg w Ostrowi Maz. zbuduje 715-metrowy odcinek drogi transportu rolnego w Słopsku. Radni na sesji 14 września zwiększyli o 215 tys. zł wydatki na tę inwestycję. 
7 sierpnia br. wójt Tadeusz Michalik unieważnił przetarg na przebudowę drogi gminnej transportu rolnego w Słopsku. Motywował tym, że najniższa oferta zgłoszona w przetargu znacznie przekraczała tę zapisaną w budżecie gminy, czyli 315 tys. zł. Wtedy do przetargu przystąpiły 2 firmy, najniższa cena wynosiła 530.932 zł. 
- Postanowiłem ten przetarg unieważnić, bo ta kwota mnie trochę zszokowała – przyznał wójt. –   Ale mając na uwadze otrzymaną od marszałka dotację w kwocie 70 tys. zł, postanowiłem ogłosić następny przetarg.
24 sierpnia otwarto oferty w drugim postępowaniu – tym razem zgłosiła się tylko jedna firma, Przedsiębiorstwa Budowy i Utrzymania Dróg w Ostrowi Maz. z ceną 526.767 zł, tylko 4 tys. zł niższą.
- Możliwości były dwie. Odstąpić od budowy, zwrócić pieniądze panu marszałkowi i dać sobie spokój. Ale jest to jedyna droga, która w tym roku miała pełne parametry, żeby złożyć wniosek o dofinansowanie przez marszałka. Wiele razy rozważaliśmy, jaką decyzję podjąć. I zdecydowaliśmy, żeby jednak te pieniądze znaleźć i jeszcze w tym roku wykonać tę inwestycję. Chcę powiedzieć, że ceny inwestycji wzrosły w tym roku horrendalnie – tu wójt głęboko westchnął. – Nie wiem, co jest przyczyną takiego dużego wzrostu kosztów. Myślę, że w przyszłym roku będą jeszcze wyższe, bo rząd podjął decyzję o wzroście płacy minimalnej. Jeśli brakujące 215 tysięcy się znajdzie, to natychmiast podpisuję umowę – zadeklarował.
Radni jednogłośnie przyjęli uchwałę o zmianach w budżecie gminy, w którym m.in. o 215 tys. zł zwiększyli wydatki na przebudowę drogi transportu rolnego w miejscowości Słopsk. 
Po zakończonej sesji wójt podpisał informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu przetargowym – do 16 października PBiUD w Ostrowi Maz. ma zrealizować inwestycję. Zadanie obejmuje przebudowę drogi na długości 715 m.b. i szerokości jezdni 5 m. Zostanie wyciętych 25 drzew. Podbudowa z kruszywa łamanego ma mieć grubość 20 cm, nawierzchnia z betonu asfaltowego 8 cm (w tym warstwa ścieralna 4 cm), pobocza z kruszywa łamanego mają szerokość 0,75 m, wykonanych zostanie 7 zjazdów indywidualnych.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan