ZABRODZIE: Czekali co najmniej 4 lata (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Czekali co najmniej 4 lata (foto)

30.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik 12 listopada przeciął wstęgę na niedawno wykonanej drodze w Głuchach, współfinansowanej ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.
 
Po ostatniej sesji rady gminy kończącej się kadencji marszałek Adam Struzik, radny wojewódzki Marian Krupiński, wójt, radni gminni i sołtysi udali się do Głuch, gdzie czekali już na nich mieszkańcy wsi oraz ks. proboszcz Andrzej Rybiński.   
- Gratulacje i podziękowania. Piękna rzecz, że władza centralna potrafi wspierać tę lokalną. Ufam, że jest to początek zmian i te drogi będą nas łączyły. To jest ważne, żeby wszystko nas łączyło – podkreślił ks. proboszcz, który po wspólnej modlitwie poświecił drogę. 
- Czekaliście państwo na tę drogę przynajmniej 4 lata – przypomniał wójt Tadeusz Michalik. Szczególnie podziękował jednej z mieszkanek, która zgodziła się na zmniejszenie swojej działki, by można było zrealizować inwestycję. 
- Budujemy razem Mazowsze, budujemy Rzeczpospolitą. Ona składa się z różnych projektów, dużych i małych – zaznaczył marszałek Struzik.
Janusz Pakuła przypuszcza, że tą właśnie drogą – z Głuch do Słopska, gdzie miał część rodziny – mógł chodzić wielki poeta Cyprian Norwid.
- Nie zrobiliśmy mu muzeum, ale zrobiliśmy drogę – zażartował.
Za wybudowanie drogi podziękował radny Daniel Pieńczuk: - Powstaje tu dużo nowych budynków, a dzięki tej drodze będzie ich więcej. 
Rozbudowę drogi gminnej w Głuchach zakończono w sierpniu. Ma długość 647,75 m i szerokość 5 m. Wartość inwestycji  to 557.257 zł brutto. Na realizację zadania uzyskano dofinansowanie z budżetu województwa w kwocie 100.000 zł.
Po przecięciu wstęgi radni i sołtysi, już bez marszałka, pojechali obejrzeć inne inwestycje współfinansowane z budżetu województwa: odremontowany boks garażowy OSP w Słopsku, siłownie plenerowe w Słopsku i przy trasach biegowych w Mostówce.
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Najpiękniejsza choinka

SOMIANKA: Najpiękniejsza choinka

Chociaż za oknem raczej jesiennie i deszczowo, to powoli ogarnia nas świąteczny nastrój. W sklepach, w sprzedaży są już ozdoby choinkowe, czasem można usłyszeć kolędy a Szkoła Podstawowa w Ulasku przygotowała świąteczną akcję ubierania choinki dla sklepu „ Mrówka”.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: O drogach na sesji

RZĄŚNIK: O drogach na sesji

Na sesji rady gminy 30 października sporo czasu zajęły drogi. Gmina zdecydowała się przejąć w zarząd od powiatu na czas wykonywania swojej inwestycji dwa odcinki dróg powiatowych. Gmina przejmie też na swoim terenie zimowe utrzymanie dróg powiatowych. Kontrowersje budzą zasady przydzielania przez powiat dotacji na ten cel.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę 6 maja w Komorowie. To szczególny dzień dla miejscowej jednostki OSP, bo otrzymała kluczyki do długo wyczekiwanego samochodu strażackiego. Była to też okazja, by uhonorować strażaków za ich postawę i służbę. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Eugeniusz Machnowski, srebrny – dh Mariusz Chodyna.  
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

BRAŃSZCZYK: Romantyczny wieczór dla pań

Z okazji Dnia Kobiet w sobotę 10 marca w Brańszczyku odbyło się niezwykłe spotkanie, zorganizowane z myślą o paniach. Na zaproszenie wójta Mieczysława Pękula do pięknie przygotowanej na tę okoliczność sali – w romantycznym klimacie, z kwiatami i świecami na stołach – licznie przybyły panie, mieszkanki gminy. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku