ZABRODZIE: Czekali co najmniej 4 lata (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Czekali co najmniej 4 lata (foto)

30.11.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik 12 listopada przeciął wstęgę na niedawno wykonanej drodze w Głuchach, współfinansowanej ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.
 
Po ostatniej sesji rady gminy kończącej się kadencji marszałek Adam Struzik, radny wojewódzki Marian Krupiński, wójt, radni gminni i sołtysi udali się do Głuch, gdzie czekali już na nich mieszkańcy wsi oraz ks. proboszcz Andrzej Rybiński.   
- Gratulacje i podziękowania. Piękna rzecz, że władza centralna potrafi wspierać tę lokalną. Ufam, że jest to początek zmian i te drogi będą nas łączyły. To jest ważne, żeby wszystko nas łączyło – podkreślił ks. proboszcz, który po wspólnej modlitwie poświecił drogę. 
- Czekaliście państwo na tę drogę przynajmniej 4 lata – przypomniał wójt Tadeusz Michalik. Szczególnie podziękował jednej z mieszkanek, która zgodziła się na zmniejszenie swojej działki, by można było zrealizować inwestycję. 
- Budujemy razem Mazowsze, budujemy Rzeczpospolitą. Ona składa się z różnych projektów, dużych i małych – zaznaczył marszałek Struzik.
Janusz Pakuła przypuszcza, że tą właśnie drogą – z Głuch do Słopska, gdzie miał część rodziny – mógł chodzić wielki poeta Cyprian Norwid.
- Nie zrobiliśmy mu muzeum, ale zrobiliśmy drogę – zażartował.
Za wybudowanie drogi podziękował radny Daniel Pieńczuk: - Powstaje tu dużo nowych budynków, a dzięki tej drodze będzie ich więcej. 
Rozbudowę drogi gminnej w Głuchach zakończono w sierpniu. Ma długość 647,75 m i szerokość 5 m. Wartość inwestycji  to 557.257 zł brutto. Na realizację zadania uzyskano dofinansowanie z budżetu województwa w kwocie 100.000 zł.
Po przecięciu wstęgi radni i sołtysi, już bez marszałka, pojechali obejrzeć inne inwestycje współfinansowane z budżetu województwa: odremontowany boks garażowy OSP w Słopsku, siłownie plenerowe w Słopsku i przy trasach biegowych w Mostówce.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

Gmina zaprasza na Dożynki Gminne, by wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania 27 sierpnia na placu przy szkole w Kręgach. W ramach dożynek ogłasza konkursy „Wieniec dożynkowy” oraz „Nalewka tradycyjna” i „Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa zaprasza sołectwa i mieszkańców gminy Somianka.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Ta rocznica to dla nas zadanie (foto)

BRAŃSZCZYK: Ta rocznica to dla nas zadanie (foto)

Dzień Hubala w Porębie stał się świętem nie tylko gminy Brańszczyk. Stałymi elementami tej uroczystości, tworzącymi jej szczególny, patriotyczny, klimat, są: symboliczny wjazd „Hubala” i złożenie meldunku, koncert pieśni z czasów walki o niepodległość, rekonstrukcja historyczna. W tym roku uroczystości, w 80. rocznicę pobytu majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala" na terenie parafii Poręba, odbyły się w niedzielę 29 września. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Działają na rzecz swoich sołectw i gminy

RZĄŚNIK: Działają na rzecz swoich sołectw i gminy

Na sesji 26 kwietnia nowo wybrani sołtysi otrzymali zaświadczenia o wyborze. Podziękowania i pamiątkowe statuetki otrzymali sołtysi, którzy już nie będą pełnić tej trudnej służby. Najdłużej, bo przez 31 lat, sołtysem był Stanisław Gołębiewski w Porządziu.   
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Profilaktyczne wakacje

DŁUGOSIODŁO: Profilaktyczne wakacje

Projekt „Profilaktyczne laboratorium” polega na działaniach skierowanych do dzieci i młodzieży gmin Długosiodło i Rząśnik, szczególnie tych zagrożonych uzależnieniem od narkotyków oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Zajęcia będą trwać do 16 września, w gm. Długosiodło w Grądach Szlacheckich.
zobacz więcej
Zitcom