ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

12.06.2018
autor: opr. ES, fot. organizatorzy
Razem łatwiej – pod takim hasłem piknik integracyjny 1 czerwca zorganizowało Bractwo Zabrodzkie przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie. Wspólnie bawili się na nim podopieczni DPS w Niegowie i ok. 80 wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Były konkursy, rozgrywki sportowe, przejażdżki bryczką, wspólne malowanie, śpiewy z akompaniamentem akordeonu.
 
Festyn rodzinny 3 czerwca zorganizowała Szkoła Podstawowa w Dębinkach. Imprezę rozpoczął XVII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”. Zaprezentowali się też: uczniowie szkoły w Dębinkach i uczestnicy zajęć tanecznych w GOK-u. Wyszkowski Klub Seniora przedstawił adaptację bajki „Kot w butach”. Nie zabrakło konkursów, konkurencji sportowych, wspólnych śpiewów i tańców. 
 
Dzień Rodziny 6 czerwca odbył się w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu (zdjęcia w galerii). Dzieci przygotowały program artystyczny dla uczczenia Dnia Matki i Dnia Ojca. A potem na podwórku przedszkolnym dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami. Przygotowano dla całych rodzin smaczny poczęstunek. 
 
Piknik charytatywny – odbędzie w niedzielę 24 czerwca (o godz. 11) na orliku w Zabrodziu Zbierane będą pieniądze na leczenie 7-letniego Adasia Wernio, cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną PKAN-NBIA. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. występy artystów, smaczną kuchnię, licytację butów piłkarza  Michała Pazdana. Chłopca można też wesprzeć poprzez stronę 
www.siepomaga.pl/adam-wernio.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku