ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

12.06.2018
autor: opr. ES, fot. organizatorzy
Razem łatwiej – pod takim hasłem piknik integracyjny 1 czerwca zorganizowało Bractwo Zabrodzkie przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie. Wspólnie bawili się na nim podopieczni DPS w Niegowie i ok. 80 wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Były konkursy, rozgrywki sportowe, przejażdżki bryczką, wspólne malowanie, śpiewy z akompaniamentem akordeonu.
 
Festyn rodzinny 3 czerwca zorganizowała Szkoła Podstawowa w Dębinkach. Imprezę rozpoczął XVII Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej „Wesołe Nutki”. Zaprezentowali się też: uczniowie szkoły w Dębinkach i uczestnicy zajęć tanecznych w GOK-u. Wyszkowski Klub Seniora przedstawił adaptację bajki „Kot w butach”. Nie zabrakło konkursów, konkurencji sportowych, wspólnych śpiewów i tańców. 
 
Dzień Rodziny 6 czerwca odbył się w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu (zdjęcia w galerii). Dzieci przygotowały program artystyczny dla uczczenia Dnia Matki i Dnia Ojca. A potem na podwórku przedszkolnym dzieci bawiły się wspólnie z rodzicami. Przygotowano dla całych rodzin smaczny poczęstunek. 
 
Piknik charytatywny – odbędzie w niedzielę 24 czerwca (o godz. 11) na orliku w Zabrodziu Zbierane będą pieniądze na leczenie 7-letniego Adasia Wernio, cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną PKAN-NBIA. Przygotowano wiele atrakcji, m.in. występy artystów, smaczną kuchnię, licytację butów piłkarza  Michała Pazdana. Chłopca można też wesprzeć poprzez stronę 
www.siepomaga.pl/adam-wernio.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.52% (166 głosów)
29.84% (202 głosów)
7.39% (50 głosów)
6.79% (46 głosów)
31.46% (213 głosów)