ZABRODZIE: Choszczowe ma nowy plac zabaw! (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Choszczowe ma nowy plac zabaw! (foto)

02.12.2019
autor: Ewa Michalik
Dzieci, mieszkańcy i przyjaciele Choszczowego spotkali się 1 grudnia, by wspólnie otworzyć powstały kilka dni temu plac zabaw. Infrastruktura zlokalizowana jest u zbiegu ulic Wspólnej i Spacerowej, niedaleko znanych  wszystkim "żółtych gór" i kapliczki.
 
Kiedy w lipcu mieszkańcy dowiedzieli się, że Gmina Zabrodzie otrzyma dofinansowanie na budowę placu zabaw w Choszczowem, niemal jednogłośnie wskazali teren, na którym powinien powstać. Od wielu lat było to naturalne  miejsce spotkań i wypoczynku nie tylko mieszkańców, ale też letników i odwiedzających wieś turystów. W miejscowości jest mnóstwo działek letniskowych, a w sezonie wiosenno-letnim przez Choszczowe przejeżdżają setki rowerzystów, nie tylko z gminy Zabrodzie, ale także z okolic Wyszkowa, Tłuszcza czy Jadowa. W latach siedemdziesiątych w miejscowości powstała kapliczka, którą w 2017 roku odnowiono dzięki inicjatywie mieszkańców. Teraz tuż obok niej przestrzeń na zabawę znajdą dzieci, a w przyszłości miejsce na odpoczynek także wczasowicze.
- Prace przygotowawcze trwały od kilku tygodni. Trzeba było wyrównać i sprzątnąć teren, usunąć kilka drzew. Uzyskaliśmy niezbędne zezwolenie w gminie, najpiękniejsze okazy oczywiście pozostały. Przed nami jeszcze dużo pomysłów, ale też i pracy. Kolejne działania planujemy już na wiosnę - komentuje sołtys Choszczowego, Agnieszka Kamińska. 
Na uroczystym otwarciu nie zabrakło Wójta Gminy Zabrodzie Krzysztofa Jezierskiego. - Wiem, ile wysiłku włożyliście w to, aby ten plac zabaw powstał w tym miejscu. Gratuluję Wam! - mówił wójt.
Plac zabaw poświęcił ks. Janusz Grygier, proboszcz parafii w Mostówce. Plac powstał dzięki Gminie Zabrodzie i dofinansowaniu ze środków Województwa Mazowieckiego w ramach zadania Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019. W ramach projektu zamontowano karuzelę, huśtawkę dwustanowiskową, bujak i ważkę. Ustawiono także ławkę, kosz na śmieci oraz tablice informacyjne. Cała inwestycja pochłonęła 17.157,77 zł.
1 grudnia, mimo mroźnej pogody, na najmłodszych czekało kilka atrakcji. Mieszkańcy liczą, że dzięki wspólnej pracy już w następnym roku na skwerze przy placu zabaw powstanie siłownia plenerowa, altana z zadaszeniem czy miejsce na ognisko.
- Chcemy, żeby to miejsce tętniło życiem. Mamy nadzieję, że plac zabaw to tylko początek fajnych inicjatyw i inwestycji, które sprawią, że w końcu będziemy mieć miejsce do wspólnych spotkań.  - mówi mieszkaniec Choszczowego. 
W gminie Zabrodzie, dzięki dofinansowaniu ze środków województwa, podobne place zabaw powstały także w Anastazewie, Lipinach, Obrębie i Przykorach.
AKFinanse 728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku