ZABRODZIE: Bieg Norwidowski (foto)

Powiat

ZABRODZIE: Bieg Norwidowski (foto)

07.10.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Po raz dwunasty stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie zorganizowało Mazowiecki Bieg Norwidowski, na trasie Głuchy – Dębinki. Bieg odbył się 28 września, 4 dni po 198. urodzinach Cypriana Kamila Norwida, wielkiego, niedocenianego za życia poety.  
 
We dworze w Dębinkach Cyprian Norwid (1821-1883), poeta, dramatopisarz, grafik, malarz, filozof , który urodził się w Głuchach, spędził kilka lat dzieciństwa po śmierci matki. 
Uczestnicy biegu startowali w pięciu grupach wiekowych, na pięciu dystansach. Meta była przed dworem w Dębinkach. Najkrótszy dystans, 200 m, pokonały dzieci w wieku 3-6 lat. W kategorii dziewcząt wygrała Klaudia Bylak z Dębinek, za nią były Wiktoria Mikołajczyk i Oliwia Mędrzycka, w kat. chłopców: Paweł Kozaczuk z Zabrodzia, Mateusz Sasin, Michał Pajorek. W grupie 7-9 lat (500 m) z dziewcząt pierwsza na metę przybiegła Judyta Karmiłowicz z Mostówki, po niej Karolina Bylak i Barbara Warowna, z chłopców – Karol Kosicki z Dębinek, Szymon Stasiak i Szymon Bulik. Dystans 1000 m przebiegli uczniowie w wieku 10-12 lat. Najszybsi byli: Lena Jaworska z Zabrodzia, Weronika Kamińska i Gabriela Eliasz oraz uczniowie z Dębinek: Dominik Kosicki, Łukasz Adameczek i Tymoteusz Stańczak. Trasę 2 km (wiek 13-16 lat) przebiegły tylko 3 osoby: Aleksandra Kołodziejczyk z Obrębu oraz Marcel Mroczek (I) i Kajetan Zastawny (II) z Dębinek. W kategorii 17 lat i dorośli (5 km) zwyciężyli: Renata Koll z Zazdrości (czas 25.32.24), Roksana Falbowska i Magdalena Woźniewska-Działek oraz Marek Oleksiak z Chrzęsnego (czas 18.33.05), Dominik Bala i Mateusz Bala.
Nagrody zwycięzcom biegu wręczał prezes Bractwa Arkadiusz Redlicki.
Po biegu organizatorzy zaprosili na piknik. Podawano smaczne soki owocowo-warzywne, pyszny bigos serwowały panie z KGW „Gajowianki”, na ognisku można było upiec kiełbaski. 
W organizacji imprezy pomogli: GOK, Fundacja Museion Norwid, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, LGD „Równiny Wołomińskiej”, KGW „Gajowianki”, OSP Zabrodzie i Słopsk, policja.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość