ZABRODZIE: Absolutorium dla wójta

Powiat

ZABRODZIE: Absolutorium dla wójta

04.07.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Radni wójtowi Tadeuszowi Michalikowi udzielili absolutorium za 2017 r. niejednogłośnie (10 głosów za, 3 wstrzymujące się), na sesji 27 czerwca. – Można wszystko robić, jak się ma pieniądze. A co do pozyskiwania pieniędzy nie mam sobie nic do zarzucenia – zaznaczył wójt.
 
Sprawozdanie z wykonania budżetu gminy za 2017 r. pozytywnie zaopiniowała  Regionalna Izba Obrachunkowa. Dochody gminy wyniosły 26.565.684 zł (102,56% planu), wydatki 26.144.375 zł (94,98% planu), w tym wydatki majątkowe 2.993.314 zł.
- Wielkich inwestycji może nie było – przyznał przewodniczący Janusz Pakuła.  – Największą była budowa wodociągu w miejscowościach Płatków i Kiciny, od wielu lat oczekiwana. (...) Możliwości finansowe sprawiły, że ograniczyliśmy inwestycje.
- Skala zrealizowanych inwestycji jest niska – ocenił radny Waldemar Maniecki, przewodniczący komisji rewizyjnej. – Gmina zbudowała zaledwie kilkaset metrów dróg. Na budowę wodociągu nie uzyskano dotacji, niska jest skuteczność w pozyskiwaniu środków. 5% wydatków majątkowych to dofinansowanie.
Wójt podziękował za uwagi zarówno pochlebne, jak i krytyczne.
- Być może moje zapędy inwestycyjne były zbyt duże. Można wszystko robić, jak się ma pieniądze. A co do pozyskiwania pieniędzy nie mam sobie nic do zarzucenia, bo to, co było możliwe do pozyskania, pozyskaliśmy. 
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ostatnia niedziela w Parkowej Filharmonii (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ostatnia niedziela w Parkowej Filharmonii (foto)

Przed publicznością zgromadzoną w parku w niedzielę 4 sierpnia wystąpili obdarowani cudownymi głosami trzej tenorzy: Sylwester Targosz-Szalonek, Tomasz Furman i Romuald Spychalski. Towarzyszyła im Anna Spychalska - wokalistka o niezwykłej urodzie i ciepłym głosie, a prywatnie żona Romualda Spychalskiego. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Nie jest tak, że liczę na karierę i zyski, tylko naprawdę to lubię

DŁUGOSIODŁO: Nie jest tak, że liczę na karierę i zyski, tylko naprawdę to lubię

Dawida Bedeckiego doskonale znają bywalcy gminnych imprez plenerowych. Młody, sympatyczny wokalista nagrał właśnie pierwszą piosenkę. Przez pierwszy tydzień utwór "To co chciałbym Ci dać" doczekał się ponad 30 tysięcy wyświetleń na YouTube, dziś jest ponad 121 tys.
W rozmowie z Nowym Wyszkowiakiem Bedi opowiada, jak chłopak ze szkoły muzycznej, gdzie grał na waltorni, trafia na scenę disco-polo.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Radosne spotkanie opłatkowe (foto)

RZĄŚNIK: Radosne spotkanie opłatkowe (foto)

W Szkole Podstawowej w Dąbrowie 10 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
zobacz więcej
SOMIANKA: Walczcie o miłość, rodzinę, marzenia

SOMIANKA: Walczcie o miłość, rodzinę, marzenia

„Wielu ludzi sądzi, że bez książek można żyć. Zapewne mają trochę racji. Ale co to za życie” – odczytaniem fragmentu książki „Rodzinne sekrety” bibliotekarka Dorota Groszkiewicz przywitała jej autorkę Krystynę Mirek, która 9 listopada odwiedziła Gminny Ośrodek Kultury w Somiance. 
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom